Miegas dažnai tampa pirmuoju dalyku, kurį aukojame dėl darbo, socialinio gyvenimo ar kitų įsipareigojimų. Visgi, pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, miego trūkumas silpnina imuninę sistemą ir padidina riziką susirgti įvairiomis infekcijomis. Priežasčių, kodėl miegas svarbus mūsų sveikatai yra da...
metabolizmas
34 straipsnių
Metabolizmas (gr. μεταβολή – „metabolē“ – kitimas, permaina, kaita) – cheminių reakcijų, vykstančių kiekvienoje ląstelėje, visuma. Jis įgalina ląsteles augti, daugintis, reaguoti į aplinką, judėti. Šiuo požiūriu metabolizmas yra gyvybės pagrindas.
Jeigu neteko gilintis į fizinio aktyvumo naudą ir sveikos mitybos principus, suprasti, kas yra medžiagų apykaita, veikiausiai nėra paprasta. Imkime ir panagrinėkime šią temą.
Norite pagreitinti medžiagų apykaitą – gydytoja pataria įtraukti į kasdienį mitybos racioną 5 produktus (2)
Medžiagų apykaita, arba metabolizmas yra organizmo ląstelių veikla, kurios dėka maistinės medžiagos – angliavandeniai, riebalai ir baltymai mūsų kūne yra paverčiami į energiją. Ši energija yra reikalinga gyvybiniams procesams, fizinei bei protinei veiklai. Sutrikus medžiagų apykaitai gali grėsti nut...
Ėjimas miegoti yra labai svarbi rutina ir suaugusiems žmonėms, tačiau vaikams ji dar svarbesnė. Nuo sveiko miego priklauso vaiko vystymasis, mokymosi įgūdžiai ir emocijos. Dabar Mančesterio universiteto mokslininkai apibrėžė jų manymu sveikiausią miego rutiną 2-8 metų amžiaus vaikams.
Arbata tikrai yra populiarus kasdienis ritualas. Tokiu ir turėtų būti, nes arbatos gėrimas gali padėti sveikatai.
Sulėtusi medžiagų apykaita liūdina besikaupiančiais papildomais kilogramais? Ar gali ją paspartinti aštrus maistas? Kaip ją veikia maisto papildai ir antibiotikai?
Šis „pilkasis kardinolas“ gali jums trukdyti numesti svorio: turi įtakos apetitui ir metabolizmui (5)
Kalbant apie kovą su papildomais kilogramais, tinkama mityba ir fizinis aktyvumas dažniausiai įvardijami kaip du pagrindiniai gerus rezultatus galintys lemti veiksniai. Nepaisant to, miegas neretai vadinamas pilkuoju kardinolu, galinčiu niekais paversti net didžiausias pastangas.
Egzistuoja nesuskaičiuojama daugybė dietų, papildų ir mitybos planų, kurie tariamai garantuoja greitą svorio kritimą, tačiau daugumai jų trūksta mokslinio pagrindimo. Vis dėlto, yra kelios mokslu pagrįstos strategijos, kurios turi įtakos svorio valdymui, rašo medicalnewstoday.com.
Gyvūnai žiemai ruošiasi kaupdami papildomus kilogramus riebaliuko, lietuviai vasarai – jų atsikratydami. Kažkam sekasi, kažkam nelabai. Kažkas kaltina plačius kaulus, o kažkas – lėtą medžiagų apykaitą.
Keto dieta – tai labai madingas būdas mesti svorį. Kaip ir kiti madingi dalykai, Keto dieta išpopuliarėjo ne dėl mokslinių tyrimų, o dėl pramogų pasaulio garsenybių pasakų. Ir iš tikrųjų mityba, kurią daugiausia sudaro riebalai ir baltymai, gali būti naudinga, bet mokslininkai teigia, kad greitai ga...
Po švenčių jaučiate stresą ar pritrūkote jėgų tęsti darbą ar mokslus? Organizmui bus lengviau, jei, negalėdami skirti pakankami laiko poilsiui, pasitelksite priemones, kurios padės grąžinti fizinį ir protinį aktyvumą, kovoti su stresu, nuovargiu bei palaikyti imunitetą, teigiama pranešime žiniasklai...
Kuo daugiau sportuosite, tuo daugiau kalorijų sudeginsite? Taip, tačiau ne vienas tyrimas rodo, kad žmogaus kalorijų poreikis keičiasi labai nedaug. Negana to, Bayloro universiteto mokslininkai ką tik įrodė, kad viršsvoris yra labiau susijęs su maistu, o ne su neaktyviu gyvenimo būdu.
Neseniai atliktas tyrimas parodė, jog pelių, ėdusių produktus su mažesniu aminorūgšties kiekiu, organizmai efektyviau reagavo į joms paskirtas vėžio gydymo procedūras. Nors eksperimento išvados išties intriguojančios, autoriai skatina būti atsargiais.
Nauji tyrimai patvirtina, jog valgymo laiko keitimas į ankstesnį nei įprasta gali padėti numesti svorio. Mokslininkai taip pat atskleidė, jog papildomi kilogramai tokiu atveju tirpsta ne dėl daugiau sudeginimų kalorijų, bet mažesnio apetito bei alkio hormonų kiekio. Žurnale „Obesity“ aprašomame tyri...
Uodai vienus gelia daugiau, kitus mažiau ne atsitiktinai: gydytoja pataria, kaip kraujasiurbius apgauti (34)
Galbūt ir jums bent kartą kilo klausimas – kodėl kai kurie žmonės, atrodo, skanesni uodams, o kiti – paliekami ramybėje? Antakalnio šeimos gydytoja Lina Simanaitienė papasakojo, kad taip vyksta ne be reikalo ir pataria, kaip apsisaugoti.
Žodis „metabolizmas“, kitaip medžiagų apykaita, dažnai siejamas su tokiais terminais kaip „dieta“, „treniruotės“ ar „svorio metimas“. Tačiau retai šis populiarus žodis deramai paaiškinamas. Dėl šios priežasties sklando nemažai klaidingos informacijos apie tai.
Man 45 metai. Iki šiol valgiau gana daug ir dažnai, tačiau pastebėjau, kad pastaraisiais metais ėmiau pilnėti. Dėl kokių priežasčių gali sutrikti iki tol buvusi greita medžiagų apykaita? Milda
Padarykite savo organizmui paslaugą: pasinaudokite šiais patarimais, kurie padės palaikyti tinkamą kūno svorį.
Vienas iš dažniausiai pasitaikančių klausimų apie sportą kartu su „kiek laiko geriausia sportuoti?“ yra „kada yra geriausia sportuoti?“. Iš ryto? Vakare?
Salko biologinių tyrimų instituto mokslininkai nusprendė išsiaiškinti, kokie cheminiai procesai vyksta raumenyse einant ar bėgant, ir ar įmanoma šiuos procesus sukurti tabletėmis. Pasirodo, galima visai neblogai.