Tvarias vertybes puoselėjanti „Erasmus+“ bendruomenė trečius metus subūrė beveik 200 aktyviausių narių iš skirtingų švietimo sektorių, kurie visi drauge pasodino beveik 6 tūkst. medelių.
Miškasodis
51 straipsnių
Balandžio 23 d., antradienį, tvarias vertybes puoselėjanti „Erasmus+“ bendruomenė jau trečius metus iš eilės subūrė beveik 200 aktyviausių narių iš skirtingų švietimo sektorių, kurie visi drauge pasodino beveik 6 tūkst. medelių. Prie žaliosios iniciatyvos prisijungė bendrojo ugdymo ir profesinio mok...
Šeštadienį Lietuvoje vyko Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“, kurio metu visoje šalyje pasodinta daugiau kaip 100 girių.
Vis daugiau verslų į savo strategijas bei planus įtraukia tvarumo tikslus. Tam neretai reikia didelių investicijų ir grandiozinių pokyčių, tačiau ne ką mažiau svarbu – įtraukti įmonės darbuotojus. Paskatinti kiekvieną žmogų gyventi tvariau, o darbe įgytus įpročius perkelti į asmeninį gyvenimą – sudė...
Tvarus verslas prisideda prie pasaulinio klimato kaitos problemų sprendimo, didindamas Lietuvos miškingą plotą. Kasmet pavasarį ir rudenį vykstantis miškų įveisimas bei atsodinimas populiarėja ir pritraukia vis daugiau įmonių, kurioms tai tampa ne tik komandų formavimo priemone ar laisvalaikiu prisi...
Praėjusį savaitgalį Valstybinių miškų urėdijos ir Aplinkos ministerijos organizuotame „Nacionaliniame miškasodyje“ pasodinta net 2,8 mln. medelių – tiek, kiek Lietuvoje gyventojų, praneša Valstybinių miškų urėdija (VMU).
Daugiau nei 1000 Vilniaus miesto moksleivių iš 26 skirtingų mokyklų iškeitė mokyklų suolus į mišką ir per keturias dienas pasodino beveik 14 000 medelių „Mokyklų miške“. Pasak organizatorių, miesto pakraštyje pasodintas miškas valys sostinės orą ir didins bioįvairovę.
Per Valstybinių miškų urėdijos ir Aplinkos ministerijos organizuotą miško sodinimą šventę „Nacionalinis miškasodis“ pasodinta 2,8 mln. medelių, pranešė Valstybinių miškų urėdija (VMU).
Kartu su šiltėjančiais orais pradedame ruoštis artėjantiems miškasodžiams Lietuvoje. Laidoje „Tvari Lietuva" organizacijos „Myliu mišką" vykdantysis direktorius Julius Riepšas pasakoja, kaip taisyklingai pasodinti medį, kur galima tai legaliai daryti ir ką svarbu žinoti, kad medis prigytų.
Valstybinių miškų urėdija kviečia gamtai neabejingus piliečius į „Nacionalinį miškasodį“ – kasmetinę medžių sodinimo šventę, rengiamą visuose 26-iuose urėdijos regioniniuose padaliniuose balandžio 29 d. Šiais metais miškininkai įveis rekordinį skaičių naujų miškų – net 800 ha, kuriuose pasodins tiek...
Iki šių metų pabaigos siūloma pratęsti galimybę savo žemės miestuose neatgavusiems gyventojams kaimo vietovėje gauti lygiavertį miško sklypą.
Miškininkystės, medienos ruošos, pramonės ir medžioklės asociacijos, mokslo institucijos, siekdamos plėtoti bei didinti Lietuvos miškų sektoriaus potencialą ir jo kuriamą naudą valstybei, įsteigė Lietuvos miškų ūkio rūmus. Jie sieks užtikrinti darnią šalies miškų ūkio plėtrą, analizuos teisės aktus ...
Kartu su Valstybinių miškų urėdija (VMU) SBA grupės darbuotojai Vidurio ir Vakarų Lietuvoje pasodino 3,7 hektarų miško – iš viso 14 000 medelių. Ši iniciatyva – įžanga į netrukus vyksiantį VMU organizuojamą rekordinį Nacionalinį miškasodį, kurio metu planuojama įveisti net 748 ha naujų miškų plotų v...
Pirmadienį prasideda registracija į balandžio 23 d. vyksiantį masiškiausią iki šiol miškų sodinimo akciją – Nacionalinį miškasodį. Šiemet planuojama įveisti rekordinį plotą naujų miškų – net 748 ha. Naujai įveisiamuose miškų plotuose bus pasodinta virš 2 mln. įvairių rūšių medelių – beržų, juodalksn...
Balandžio 23 d. Aplinkos ministerija ir Valstybinių miškų urėdija (VMU) organizuoja masiškiausią iš visų iki šiol vykusių miškų sodinimo akciją ir kviečia joje dalyvauti. Prisijungti gali kiekvienas gyventojas, įmonė, įstaiga, organizacija ar bendruomenė, praneša Aplinkos ministerija.
Šiemet miškininkai planuoja pasodinti 30 mln. vienetų sodmenų. Tokio kiekio sodinukų prireiks įveisti ir atkurti numatytam 10 001 ha miško plotui, teigiama Valstybinių miškų urėdijos pranešime spaudai.
Nors pastaruoju metu, tobulinant miško sodmenų išauginimo ir miško želdinimo technologijas bei šiltėjant klimatui, mišką sodinti įmanoma beveik ištisus metus, tačiau svarbiausias kol kas išlieka pavasarinis miškasodis.
Nors pastaruoju metu, tobulinant miško sodmenų išauginimo ir miško želdinimo technologijas bei šiltėjant klimatui, mišką sodinti įmanoma beveik ištisus metus, tačiau svarbiausias kol kas išlieka pavasarinis miškasodis. Pavasarį tinka sodinti medelius ir su uždara, ir su atvira šaknų sistema.
Visoje Lietuvoje jau įsibėgėjo miškasodis – Valstybinių miškų urėdija šiais metais pasodins apie 30 milijonų vienetų medelių, atkurdama 8 362 ha miškų ir įveisdama dar 509 ha naujų miškų plotų. Tai prilygsta daugiau nei 12 000 futbolo aikščių.
Savaitgalį, balandžio 27 d., šalyje vykęs „Nacionalinis miškasodis 2019“ sukvietė beveik du tūkstančius gyventojų sodinti miško. Valstybinių miškų urėdijos miškininkai šiai dienai buvo paruošę apie 400 tūkst. eglės, pušies, ąžuolo, beržo ir kitų rūšių medžių sodmenų, kuriais buvo apsodinta bemaž 100...