Atsiskaitant parduotuvėse ar kitose prekybos vietose įprastai siūlomi du mokėjimo būdai – grynaisiais pinigais arba kortele. Norint atsiskaityti pastaruoju būdu, galima naudoti kreditinę arba debeto kortelę. Nors banko kortelėmis kasdien naudojasi milijonai žmonių, ne visi žino, kuo jos skiriasi. Ap...
Mokėjimo kortelė
45 straipsnių
Mokėjimo kortelė arba banko kortelė – atsiskaitomoji negrynaisiais pinigais priemonė. Atsiskaitant kortelėmis, už prekes ar paslaugas jų pardavėjui tiesiogiai sumoka kliento bankas.
Visoje Vokietijoje sutriko atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis, ketvirtadienį pranešė valdžios institucijos, o dėl problemos atsakingas IT paslaugų teikėjas.
Mažas informacinis plakatas papiktino daug prekybos centro „Ozas“ pirkėjų. Iš pranešimo buvo galima suprasti, kad prekybininkai vis labiau riboja atsiskaitymus grynaisiais. Ar toks apynasris gryniesiems – teisėtas? O kuo tai naudinga verslams? Apie tai buvo kalbama LNK žiniose.
Be banko kortelių gyvenančių lietuvių dalis – tarp didžiausių ES: išsiskiria pensininkai, studentai ir ūkininkai (20)
Ketvirtadalis vyresnių nei 15 metų amžiaus lietuvių nesinaudoja banko kortelėmis, o tai yra vienas prasčiausių rodiklių tarp visų Europos valstybių. Skaičiuojant gyventojus nuo 18 metų amžiaus, statistika pagerėja, bet vis tiek nusileidžiame ne tik pažangiausioms šalims, bet ir latviams su estais.
Lietuvos gyventojai prekybos ir paslaugų vietose vis dažniau atsiskaito telefonu ar kitu išmaniuoju įrenginiu, susietu su bekontakte mokėjimo kortele, pastebi „Swedbank“. Kaip rodo banko kortelių skaitytuvų duomenys, šiuo metu 1 iš 7 atsiskaitymų atliekama naudojantis mobiliąja pinigine. Šio tipo at...
С 24 октября в приложениях m.Parking и m.Ticket меняется поставщик услуг оплаты с помощью банковских карт, информирует компания "Услуги сообщения". Это значит, что пользователи, которые с помощью приложений платят за парковку и услуги общественного транспорта, должны обновить данные платежной карты.
Nuo antradienio „m.Parking“ ir „m.Ticket“ programėlėse keičiasi mokėjimų banko kortelėmis tiekėjas, informuoja „Susisiekimo paslaugos“. Tai reiškia, kad naudotojams, atsiskaitantiems už paslaugas banko kortelėmis, reikalinga ištrinti ir iš naujo pridėti turimą banko kortelę.
Pastaruoju metu gyventojai, kurie keitėsi banko korteles, pastebėjo tam tikras naujoves. Nuo šiol tam tikrų bankų išduodamos kortelės turi specialią įpjovą šone. Tikinama, kad ši įpjova skirta regėjimo negalią turintiems asmenims.
Atsiskaitymų negrynaisiais pinigais – vertinant operacijų skaičių ir vertę – Lietuvoje ir toliau sparčiai daugėjo. Lietuvos bankas pastebi, kad galimybių atsiskaityti negrynaisiais pinigais pasigendama tam tikrose smulkiojo verslo srityse, teigiama pranešime žiniasklaidai.
Bankomatuose, kortelių skaitytuvuose ir kitais būdais išgrynintų pinigų kiekis pirmąjį šių metų pusmetį, palyginti su pernai tuo pat laiku, išaugo 15 proc. iki 5,1 mlrd. eurų, skelbia Lietuvos bankas (LB).
Kol skaitote šias eilutes, jūsų banko sąskaitoje gali imti ir išnykti, pavyzdžiui, 1 000 eurų. Lyg niekur nieko bankas atliks dvi operacijas po 500 eurų kažkokiam „Revolutie Dublin“, o vėliau net neis į kalbas – esą, mielasis, pats atskleidei savo duomenis trečiosioms šalims.
Nors bekontaktės mokėjimo kortelės jau yra paplitusios visame pasaulyje, o jas jau ėmė keisti atsiskaitymai mobiliuoju telefonu, ar išmaniuoju laikrodžiu, ne retas mokėjimo kortelių naudotojas baiminasi, kad turint kortelę su bekontakčio atsiskaitymo galimybe, kyla daugiau rizikų ir pavojų patekti s...
Šiandieninis vidutinis veiklus amerikietis savo piniginėje turi aštuonias skirtingas kreditines korteles. Bet gal dėl to amerikiečiai ir yra labiausiai pasaulyje prasiskolinusi nacija? Mano piniginėje tokių kortelių (ne debetinių) – trys, ir skolų, tikiuosi, turiu mažiau, nei jų turi vidutinis ameri...
Toliau augant el. prekybai, atsiskaitymų už el. prekybą operacijų skaičius ir vertė Lietuvoje sparčiai didėjo. Šios ir kitos tendencijos pristatomos Lietuvos banko parengtoje Mokėjimų rinkos apžvalgoje. Joje taip pat pažymima, kad vis labiau skaitmenizuojant paslaugas, mokėjimo paslaugų prieinamumo ...
Pandemija dar sumažino grynųjų naudojimą ir spartina perėjimą prie elektroninių mokėjimų. Lietuviai šiuo metu internete jau išleidžia daugiau nei vidutinis europietis. Tačiau, kad ir kas benutiktų, grynieji bent artimiausią dešimtmetį tikrai liks, patikina centrinis bankas.
Šeštadienio naktį, nuo 4 iki 8 val. ryto, SEB banke vyks IT sistemų profilaktikos darbai, praneša bankas.
Per praėjusius metus bekontakčio apsipirkimo apimtys dėl pandemijos augo tiek sparčiai, kad kai kurie žmonės galbūt jau net neprisimena, kada pastarąjį kartą rankose laikė grynuosius pinigus. Mokėjimai be grynųjų ir toliau vaidins svarbų vaidmenį valdant koronaviruso grėsmes.
Seimas po pateikimo pritarė Darbo kodekso pakeitimo projektui, kuriuo siūloma, kad darbo užmokestis ir kitos su darbo santykiais susijusios išmokos privalo būti mokamos pavedimu į darbuotojo nurodytą mokėjimo sąskaitą. Tačiau tokius pokyčius kritikuojantys tvirtina, jog mokėjimo paslaugos Lietuvoje ...
Mokslininkai rado saugumo spragą: jūsų bekontaktė mokėjimų kortelė yra pažeidžiama ir be PIN kodo (88)
Bekontaktis atsiskaitymas – itin patogus mokėjimo už prekes ir paslaugas būdas. Mokant nedideles sumas net nereikia įvesti PIN kodo, todėl atsiskaityti galima išties greitai. Žmonės dažnai baiminasi dėl saugumo, tačiau guodžia pats faktas, kad be PIN didesnių sumų pavogti tiesiog nepavyktų. Tačiau š...
„Delfi“ primena, kad nuo penktadienio SEB bankas diegia naują informacinių technologijų (IT) platformą, kuria valdoma dauguma banko teikiamų paslaugų ir verslo procesų. Dėl to nuo 16 val. neveiks interneto bankas, mobilioji programėlė, nebus teikiamos kitos paslaugos internetu, nedirbs banko skyriai...