2004 m. mokslinės fantastikos filmo „Aš – robotas“ režisierius apkaltino milijardierių Eloną Muską nukopijavus jo humanoidinių robotų ir savaeigių transporto priemonių dizainą.
Mokslinė fantastika
27 straipsnių
Mokslinė fantastika – fantastinio meno šaka, vienijanti literatūrą, kiną, dailę ir kitas meno sritis, pavyzdžiui, kompiuterinius, vaidmenų (RPG), figūrėlių ar net kortų žaidimus, kuriose pramanyti dalykai yra sietini su mokslu, ateities vizijomis, technika, visuomeniniais reiškiniais. Mokslinė fantastika yra priešingybė kitai fantastinio meno sričiai – maginei fantastikai, kuriai būdinga magija, stebuklai ir kiti bruožai, kurie yra artimi literatūrinei pasakai. Tačiau, nepaisant anksčiau išvardytų skiriamųjų bruožų, mokslinė fantastika neretai vadinama šių laikų pasaka.
Žinant, kaip greitai vyksta technologijų pažanga, žvelgiant į ateitį nesunku įsivaizduoti skraidančius automobilius ar turistines keliones į kosmosą. Tačiau prieš kelis dešimtmečius net tokie dalykai, kaip vaizdo skambučiai ar hologramos atrodė kaip neįtikėtinas dalykas. Vis dėlto, kai kuriuos šiuol...
Šiemet pirmąsyk lietuviškai pasirodžiusi danų rašytojos Olgos Ravn knyga „Darbuotojai“ (iš danų kalbos vertė Aurelija Bivainytė, išleido leidykla RARA) – jau sulaukusi tarptautinio pripažinimo: 2021 m. pateko į International Booker trumpąjį sąrašą, buvo nominuota prestižiniam Ursula K. le Guin prizu...
Dabar galima ne tik matyti žmogų už sienos, bet ir stebėti, kaip jis juda, o jei vaikšto – pasakyti, kas jis toks. Pagaliau turime kūno skenerį, už kurio vaikščiojo aktorius Arnoldas Švarcenegeris filme „Viską prisiminti“, rašo hackaday.com.
Kosmoso platybės žmoniją gąsdina ir vilioja jau daugybę metų. Praėjusio amžiaus viduryje žmonės į kosmoso platybes skraidino gyvūnus – šunis ar šimpanzes ir tik po to pirmajai kosminei kelionei ryžosi žmogus. Įdomu tai, kad virš žemės buvo iškelta ir nemažai įvairių objektų – žaislų, maisto gaminių ...
Stanislovas Lemas: ateitį nuspėjęs futurologas, fantastas ar tiesiog rašytojas, su visais suradęs bendrą kalbą? (12)
Šiemet savo šimtmetį švęstų mokslinės fantastikos romanų prikėlėjas Stanislavas Lemas (1921 – 2006), geriausiai atpažįstamas kaip „Soliario“, kurį ekranizavo kino režisierius Andrejus Tarkovskis, autorius. Didžiąją S. Lemo kūrybos dalį sudaro filosofijos ir futurologijos darbai. Daug savo laiko skyr...
Mirtina liga sergantis mokslininkas nusprendė evoliucionuoti: nori tapti pažangiausiu kiborgu pasaulyje (21)
Britas robotų kūrėjas Peteris Scottas-Morganas nenorėtų, kad žmonės jį prisimintų kaip tą, kuris mirė dėl neurodegeneracinės ligos. Jis nori tapti Peteriu 2.0 – pačiu pažangiausiu pasaulio kiborgu arba kitaip – žmogaus ir roboto junginiu, rašo „Science Alert“.
Mokslinė fantastika visą laiką labai gerai nuspėjo, kas vyks ateityje, sako įmonės „Hungry Scout“ partneris ir strategas Justinas Jautžemis. Jo teigimu, kompanijos turėtų numatyti ne tik tai, ką darys šiandien ar kitą dieną, joms reikia planuoti bent 10 metų į priekį. Kodėl? Tai padės išsiskirti, že...
Tokijo olimpiados organizatoriai, toliau populiarindami naujausias šalies technologijas, penktadienį pristatė porą šnekių robotų, per 2020 metų žaidynes padėsiančių vežimėliuose sėdintiems neįgaliesiems.
JAV technologijų milžinė „Google“ pristatė ne tik naują išmanųjį telefoną, kolonėlę ir kompiuterį, bet ir naujas „Pixel“ ausines, kurios gali versti pokalbį realiuoju laiku.
Ir šiemet „Kino pavasaris“ tęsią draugystę su moksliukais, surengdamas jiems šeštąjį mokslo populiarinimo filmų festivalį „Eureka“. Jo nemokami seansai skirti vyresnių klasių mokiniams, studentams bei visiems besidomintiems mokslinės tematikos filmais.
Britų rašytojas Herbertas George'as Wellsas (1866–1946) pagrįstai laikomas mokslinės fantastikos tėvu, nes jo knygos pravėrė duris naujiems žanrams, kuriuos vėliau išplėtojo kiti autoriai. Kviečiame prisiminti ištrauką iš „Daktaro Moro salos“.
Britų rašytojas Herbertas George'as Wellsas (1866–1946) pagrįstai laikomas mokslinės fantastikos tėvu, nes jo knygos pravėrė duris naujiems žanrams, kuriuos vėliau išplėtojo kiti autoriai. Kviečiame prisiminti ištrauką iš „Laiko mašinos“.
Literatūroje aprašyti įspūdingi miestai, kelionės kosmosu ir ateiviai buvo aprašyti dar prieš atšuoliuojant mokslo revoliucijai, rašo „The Atlantic“.
Lawrence'as M. Schoenas — tai JAV mokslinės fantastikos rašytojas, kurio paskutinysis darbas — romanas „Barskas: Dramblių kapinės“ — pateko į prestižinės „Nebula“ premijos atrankos finalą.
Kol pažiūrėtumėte „Tarp žvaigždžių“, zondas laisvai sulakstytų į Marsą ir atgal – ir, ko gero, ne vieną kartą.
Humoristui ir tikram protmūšių asui Pauliui Ambrazevičiui knygų skaitymas – vienas malonumas. Savo feisbuko paskyroje garsus vyras pasidalijo rekomendacijomis, perskaitytų knygų sąrašu ir atskleidė, kokie kūriniai jį nuvylė labiausiai.
Seimas trečią kartą pradėjo diskusijas apie internetinio balsavimo reikalingumą Lietuvos gyventojams. Viešojoje erdvėje vėl pasklido gandai apie neregėtą hakerių armiją, jau pasiruošusią nulaužti rinkimus, milžiniškas išlaidas kovoti su jais, išpūstas projekto naudas ir nepavykusius internetinio bal...
Užtarnauto poilsio išėjęs mokslininkas Kipas Thorne`as žvelgia į juodąją bedugnę, kurią padėjo sukurti, ir galvoja: „Žinoma, kodėl gi ne. Būtent taip ji funkcionuotų“. Jo sugalvota juodoji bedugnė yra beprecedenčio tikslumo simuliacija. Ji sukasi beveik šviesos greičiu, įtraukdama Visatos daleles. P...
Įkėlę koją į šį Klužos-Napokos (Cluj-Napoca, Rumunija) barą, pasijusite, lyg įžengę į mokslinės fantastikos sapną. Ir viskas, kas jus supa, atrodys kažkur toli toli nuo realybės. Kaip ir jus pats.