mulčas

18 straipsnių

Mulčiuoti augalai ir gėlynai atrodo itin dailiai. Tačiau kaip juos pavasarį reikėtų tręšti ir ar galima tręšti per mulčiaus viršų? Žinoma, tai įdomus klausimas, nes kas gi norės nuimti nuo lysvės ar gėlyno visą mulčių, kad patręštų augalus?

Mulčius suteikia ne tik grožio. Gėlyne jis padeda išsaugoti dirvos drėgmę – purus, net 3 – 5 cm storio nesusigulėjęs mulčiaus sluoksnis gerokai sumažina drėgmės garavimą.

Gyvenimas lysvėje

Karščiai nenormalūs, lietaus laukia ir žmonės, ir augalai. Nors tik antri metai auginu bulves, bet šiemet jau teko spręsti galvosūkį, atvažiuoju penktadienį, po eilinės karštos savaitės, ir matau, kad vidury bulvių lauko dalis daigų nugeibę. Galvojau, gal čia jau taip greitai nugyveno bulvė visą sav...

Dažniausiai spygliai renkami sodo ir daržo augalų mulčiavimui. Po 3-5 cm spyglių sluoksniu drėgmė gali išsilaikyti gana ilgai, todėl augalus reikia rečiau laistyti. Be to, storas mulčio sluoksnis apsaugo lysves nuo piktžolių ir sukuria palankų mikroklimatą augalams.

Dr. Danguolė Kavaliauskaitė, mokslo darbuotoja

Piktžolių plitimą lemia labai daug veiksnių – meteorologinės sąlygos, dirvožemio savybės, dirvoje esančių piktžolių sėklų kiekis, žemės dirbimas, sėjomaina. Metereologinių sąlygų žmogus negali numatyti, o kitiems svarbiems veiksniams, mažinantiems piktžolėtumą, privalo skirti didelį dėmesį.

Rūta Levickaitė

Belaukiant tikrojo pavasario vis daugiau akių krypsta link žalumos – norisi ne tik palangę papuošti prieskoninių žolelių vazonėliais, bet ir galbūt užsiauginti vieną kitą daržovę. Tiems, kas neturi nuosavo žemės ploto, o galbūt net ir tingi kapstytis po žemę, tačiau nori šviežių daržo gėrybių – siūl...