Kai kalbama apie braškių mulčiavimą, svarbu kruopščiai pasverti privalumus ir trūkumus, kad būtų užtikrintas optimalus rezultatas.
mulčas
18 straipsnių
Mulčiuoti augalai ir gėlynai atrodo itin dailiai. Tačiau kaip juos pavasarį reikėtų tręšti ir ar galima tręšti per mulčiaus viršų? Žinoma, tai įdomus klausimas, nes kas gi norės nuimti nuo lysvės ar gėlyno visą mulčių, kad patręštų augalus?
Dažniausiai spygliai renkami sodo ir daržo augalų mulčiavimui. Po 3-5 cm spyglių sluoksniu drėgmė gali išsilaikyti gana ilgai, todėl augalus reikia rečiau laistyti. Be to, storas mulčio sluoksnis apsaugo lysves nuo piktžolių ir sukuria palankų mikroklimatą augalams.
Milijonai žmonių visame pasaulyje pjauna žolę, o nupjautą žolę palieka ten, kur ją išmetė žoliapjovė, arba suverčia į specialią atliekų dėžę. Tačiau yra keletas naudingų nupjautos žolės panaudojimo būdų, rašo „FurnishHome“.
Mulčius suteikia ne tik grožio. Gėlyne jis padeda išsaugoti dirvos drėgmę – purus, net 3 – 5 cm storio nesusigulėjęs mulčiaus sluoksnis gerokai sumažina drėgmės garavimą.
Kartu su pavasariu šiltnamiuose jau pasirodė ir nelaukti svečiai – kurkliai. Kaip kovoti su šiais užkeiktais daržininkų priešais, sugebančiais išgyventi pačiomis sudėtingiausiomis sąlygomis, patarimų daug. Šį kartą parinkome liaudiškas priemones, kurias siūlo patyrę feisbuko naudotojai.
Karščiai nenormalūs, lietaus laukia ir žmonės, ir augalai. Nors tik antri metai auginu bulves, bet šiemet jau teko spręsti galvosūkį, atvažiuoju penktadienį, po eilinės karštos savaitės, ir matau, kad vidury bulvių lauko dalis daigų nugeibę. Galvojau, gal čia jau taip greitai nugyveno bulvė visą sav...
Tautvydas Gurskas, profesionalus sodininkas, sako, kad nors dabar pats derliaus skynimo metas, tačiau negalima užmiršti ir uogas bei vaisius auginančių medžių. Jiems taip pat reikia priežiūros.
Gruodžio mėnuo dar nereiškia ramybės sodininkas. Pats laikas augalus balinti ir rengti apsaugas nuo žvėrių, medelius tepti repilentais.
Darže, sode, palei takelius, tarp lysvių, prie tvorų auga žolė, piktžolės. Štai keli patarimai, kur ją dėti.
Žiemą sodininkai turi daugiau veiklos viduje, nei lauke, tačiau jau galima pradėti galvoti apie ateinantį sezoną ir pirmuosius daigus.
Žiemą sodininkai ir daržininkai labiausiai laukia sniego – storu patalu užklojęs žemę, jis apsaugo augalus nuo šalčio.
Ką reikia padaryti spalį, kad kitų metų derlius būtų gausus, ir kaip teisingai paruošti daugiametes daržoves žiemos šalčiams.
Mulčiavimas – patikimiausias metodas, jei neturite daug laiko laistymui, ravėjimui ir kovai su kenkėjais. Mulčiuoti daržai ir gėlynai geriau ištveria sausrą, juose būna mažiau piktžolių nei daržuose be mulčo.
Dažniausiai spygliai renkami sodo ir daržo augalų mulčiavimui. Po 3-5 cm spyglių sluoksniu drėgmė gali išsilaikyti gana ilgai, todėl augalus reikia rečiau laistyti. Be to, storas mulčio sluoksnis apsaugo lysves nuo piktžolių ir sukuria palankų mikroklimatą augalams.
Piktžolių plitimą lemia labai daug veiksnių – meteorologinės sąlygos, dirvožemio savybės, dirvoje esančių piktžolių sėklų kiekis, žemės dirbimas, sėjomaina. Metereologinių sąlygų žmogus negali numatyti, o kitiems svarbiems veiksniams, mažinantiems piktžolėtumą, privalo skirti didelį dėmesį.
Organinių trąšų negalima vertinti vienareikšmiškai. Skiriasi jų poveikis augalams ir žemei – ne visos vienodai gausina humuso ir maisto medžiagų kiekį dirvoje. Ko tikėtis iš pjuvenų ir kur jas panaudoti?
Belaukiant tikrojo pavasario vis daugiau akių krypsta link žalumos – norisi ne tik palangę papuošti prieskoninių žolelių vazonėliais, bet ir galbūt užsiauginti vieną kitą daržovę. Tiems, kas neturi nuosavo žemės ploto, o galbūt net ir tingi kapstytis po žemę, tačiau nori šviežių daržo gėrybių – siūl...