Gera veja – tikras daugelio sodybų savininkų pasididžiavimas. Tačiau kad ji atrodytų reprezentatyviai, joje esančią žolę reikia periodiškai pjauti. Čia iškyla nauja problema – ką daryti su nupjauta žole?
Mulčias
15 straipsnių
Mulčias – natūralios organinės ir sintetinės medžiagos, naudojamos dirvos paviršiui dengti, siekiant išsaugoti drėgmę, palaikyti šilumą, padidinti derlingumą, sustabdyti piktžolių augimą, mažinti eroziją arba dėl estetinių priežasčių. Mulčiuojama paprastai pavasarį.
Kiekvienas sodininkas žino, kad be tręšimo, genėjimo, laistymo labai sunku užauginti gausų aviečių derlių. Be to, nereikėtų pamiršti apie mulčiavimą. Jis taip pat labai svarbus.
Nors tai gali atrodyti keista, kai kurie daržininkai pataria naudoti šokoladą kaip trąšą augalams maitinti.
Ridikėliai yra skani ir greitai auganti daržovė, kurią mėgsta daugelis sodybų augintojų. Tačiau laistydami jie dažnai daro klaidų, gausiai pildami vandenį į lysves.
Kad bijūnai džiugintų savo žydėjimu, gegužės mėnesį reikia imtis kelių darbų.
Patyręs sodininkas „YouTube“ kanalo apie daržininkystę ir lauko darbus vaizdo įraše papasakojo, ką daryti gegužę, jei net ir pamaitinus česnakų lapai toliau gelsta.
Tam, kad dar žiemą ant palangės pradėti puoselėti augalai teiktų šeimai džiaugsmą ir sotumo jausmą, nepakanka juos vien tik pasodinti į šiltnamį ir retkarčiais palieti. Ypatingai daug iššūkių nutinka užklupus vasaros karščiams.
Gita daržovėms auginti nenaudoja jokios chemijos: tręšia su medžiaga, kuri žemei teigiamą poveikį daro dar 20 metų (1)
Dvidešimt metų pradinių klasių mokytoja dirbusi Gita Kriščiūnienė užsikrėtusi tvariu gyvenimo būdu. Šeimoje daug metų rūšiuoja atliekas, kompostuoja, maitinasi vegetariškai, su mokiniais perdirbo popierių, iš dėvėtos tekstilės gamino kilimėlius, o iš kavos tirščių – dubenėlius. Moteris užsiima ir ga...
Karščiai nenormalūs, lietaus laukia ir žmonės, ir augalai. Nors tik antri metai auginu bulves, bet šiemet jau teko spręsti galvosūkį, atvažiuoju penktadienį, po eilinės karštos savaitės, ir matau, kad vidury bulvių lauko dalis daigų nugeibę. Galvojau, gal čia jau taip greitai nugyveno bulvė visą sav...
Tarp sodininkų ir želdintojų itin populiarų verslą įsukęs Edgaras: mūsų versle pavasarį daug karščiau nei vasarą Palangoje (32)
Iš gamtos – į gamtą. Tokį devizą sau ir savo verslui yra išsikėlęs Edgaras Guseinovas. Pernai jo vadovaujama „Tabariškių žaluma“ atsidūrė tarp septynių sėkmingiausių Kauno įmonių. Įmonei buvo įteiktas apdovanojimas už aukštą organizacinę kultūrą.
Kartais net ir gausus agurkų derlius nedžiugina – kai kurie iš pažiūros dailūs ir sveiki agurkai atkandus pasirodo esą labai kartūs, jų neįmanoma valgyti.
Kadangi visas derlius nuimtas, nieko rinkti nebereikės. Lapkritis – vėlyvo rudens sėjos ir tvarkymosi metas. Beje, sodinti ne vėlu net ir išritus pirmajam sniegui.
Esame įpratę žieminius česnakus auginti iš skiltelių. Ekonomiškiau, jeigu vienoje daržo dalyje sodinsite ropučių skilteles, o kitoje – orinius svogūnėlius (vaikučius).
Nemažai vasaros derliaus jau namuose, tačiau sodo darbai tuo nesibaigia. Rugsėjis prasideda augalų paruošimu ateinančiai žiemai ir net pavasariui.
Kaip prižiūrėti braškes, kad jos gausiai derėtų, klausiame Alekso ir Pauliaus Speičių sodininkystės ūkio vadovo Alekso Speičio. Anot jo, norint didelių uogų, dabar pats laikas pasirūpinti, kad augalams užtektų drėgmės, dirva būtų puri, papildomai patręšta, mulčiuota, o esant reikalui – apsaugota ir ...