Gera veja – tikras daugelio sodybų savininkų pasididžiavimas. Tačiau kad ji atrodytų reprezentatyviai, joje esančią žolę reikia periodiškai pjauti. Čia iškyla nauja problema – ką daryti su nupjauta žole?
mulčiavimas
17 straipsnių
Kiekvienas sodininkas žino, kad be tręšimo, genėjimo, laistymo labai sunku užauginti gausų aviečių derlių. Be to, nereikėtų pamiršti apie mulčiavimą. Jis taip pat labai svarbus.
Birželis – pats sodo darbų įkarštis. Piktžolėmis apaugusiam sodui reikia ypatingos priežiūros. Kenksmingi augalai trukdo jūsų pasėliams vystytis ir net gali juos pražudyti.
Ridikėliai yra skani ir greitai auganti daržovė, kurią mėgsta daugelis sodybų augintojų. Tačiau laistydami jie dažnai daro klaidų, gausiai pildami vandenį į lysves.
Patyręs sodininkas „YouTube“ kanalo apie daržininkystę ir lauko darbus vaizdo įraše papasakojo, ką daryti gegužę, jei net ir pamaitinus česnakų lapai toliau gelsta.
Kai kalbama apie braškių mulčiavimą, svarbu kruopščiai pasverti privalumus ir trūkumus, kad būtų užtikrintas optimalus rezultatas.
Karščiui atspariausi augalai mažais, kietais lapais. Nedaug vandens išgarina augalai odiškais lapais (pvz., lauravyšnės). Sunkiausia kaitrą pakelia augalai dideliais, švelniais, plonais lapais (pvz., šventgaršvės, valerijonai).
Milijonai žmonių visame pasaulyje pjauna žolę, o nupjautą žolę palieka ten, kur ją išmetė žoliapjovė, arba suverčia į specialią atliekų dėžę. Tačiau yra keletas naudingų nupjautos žolės panaudojimo būdų, rašo „FurnishHome“.
Pastaruoju metu į ministeriją ir ministrą Kęstutį Navicką kreipiasi ne vienas ūkininkas, pranešdamas apie vis dar pasitaikančius pievų mulčiavimo atvejus. Praėjusią savaitę gautas pranešimas apie numulčiuotą pievą Molėtų rajone. Beje, pernai toje pačioje vietoje pieva taip pat buvo mulčiuota. Į mini...
Kovo mėnuo sodininkams simbolizuoja pirmųjų pavasario darbų pradžią. Nutirpus sniegui ir šylant orams, svarbu tinkamai pasirūpinti augalais bei paruošti dirvą naujiems sodinukams.
Karščiai nenormalūs, lietaus laukia ir žmonės, ir augalai. Nors tik antri metai auginu bulves, bet šiemet jau teko spręsti galvosūkį, atvažiuoju penktadienį, po eilinės karštos savaitės, ir matau, kad vidury bulvių lauko dalis daigų nugeibę. Galvojau, gal čia jau taip greitai nugyveno bulvė visą sav...
Nors valstybė metų metais kovoja su sofos ūkininkais ir stengiasi, kad tiesioginės išmokos būtų mokamos ūkininkams ir bendrovėms, kurios laiko gyvulius ar užsiima kita gamyba, tačiau žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko įvardintas didžiausias sofos ūkininkas nustebino ne vieną.
Žemės ūkio ministerija šiemet priėmė sprendimą drausti ūkininkams laukuose paskleisti smulkintą žolę. Lietuvos žaliųjų partijos Kaimo reikalų komiteto pirmininkė dr. Inga Laurušonė tokį sprendimą kritikuoja teigdama, kad toks reguliavimas gali turėti neigiamų padarinių žemės ūkio veiklos vystymuis...
Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) patikslino Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisykles. Pareiškėjai dalyje pievų galės smulkinti žolę. Reikalavimai supaprastinti ir ekologiškai ūkininkaujantiems.
Žemės ūkio ministerija, įsiklausiusi į ūkininkų nuomonę, tikslina pievų priežiūros tvarką. Ūkininkai, laikantys atitinkamą skaičių gyvulių, galės smulkinti žolę ir ją tolygiai paskleisti lauke.
Mulčiavimas – pati puikiausia išeitis, norint sutaupyti laiko, kurį tenka gaišti laistant, ravint ir kovojant su sodo kenkėjais. Mulčiuotuose daržuose ir gėlynuose labiau suveši pasodinti augalai, nes juos ne taip gožia piktžolės ir mažiau nualina sausra. Svarbiausia užduotis – išsirinkti tinkamą mu...
Kas yra mulčiavimas, daugelis tikriausiai žino, bet dar tikrai ne visi naudojasi mulčio privalumais. O be reikalo: mulčias iš tiesų nepamainomas ten, kur siekiama gyventi ekologiškai, derlių auginti kuo natūraliau, o dirbti mažiau. Su tuo sutinka ir mokslininkai, su mulčiu atliekantys daugybę tyrimų...