Genialumas ir beprotybė labai dažnai žengia koja kojon. Daktaras Gotfrydas Knoche buvo atsidavęs gydytojas, turėjęs puikų išsilavinimą ir per savo karjerą išgelbėjęs šimtus gyvybių. Tačiau vėliau jį apėmė šiurpi manija – susižavėjimas mirtimi. Visus jam pasiekiamus mirusiųjų kūnus jis pavertė mumijo...
mumijos
48 straipsnių
Po to, kai žurnalistas ir „ufologas“ Jaime Maussanas Meksikos kongresui pristatė, kaip pats teigia, mumifikuotus ateivius, palaidotus prieš 1000 metų, socialiniuose tinkluose imtas platinti keistas vaizdo įrašas. Jame vaizduojama, kaip į ateivio mumiją panaši figūra perpjaunama peiliu tarsi tortas. ...
Meksikoje parodyti neva ateivių palaikai: tyrinėtojas įsitikinęs, jog tai yra akivaizdus nežemiškos gyvybės įrodymas (2)
Dviejų, kaip teigiama, nežemiškų būtybių palaikai buvo parodyti antradienį, rugsėjo 12 d., Meksikoje surengto pirmo viešo Kongreso posėdžio apie neatpažintus anomalius reiškinius, arba neatpažintus skraidančius objektus, metu.
Medicinos istorijoje galima rasti galybę pavyzdžių, iliustruojančių kitados praktikuotus vaistų gamybos metodus. Į įvairių senovėje naudotų medikamentų sudėtį kartais įeidavo gilių abejonių keliančios ar stačiai pavojingos medžiagos. Visgi didžiausią siaubą kelia preparatai, gaminti iš numirėlių kūn...
Archeologai aptiko daugiau nei 2000 mumifikuotų avinų galvų karaliaus Ramzio II šventykloje Abydose, Egipte, praneša „Reuters“.
Anksčiau neišryškintos nuotraukos atskleidė 8000 metų senumo mumifikacijos požymius – ankstyviausius kada nors visame pasaulyje aptiktus įrodymus.
Peru archeologai į rytus nuo Limos esančiame Kachamarkilo archeologiniame komplekse surado keturiolika 800 – 1000 metų senumo mumijų iš laikotarpio prieš inkų civilizaciją. Nacionalinio San Markoso universiteto archeologė Yomira Huaman, atsakinga už šios vietos tyrinėjimus, sakė, kad šešios iš rastų...
Pasirodo, dar ne taip seniai europiečiai buvo kanibalai. Šiuolaikinėje Europos istorijoje medicinos preparatais dažnai tapdavo egiptietiškos mumijos ir mirusių žmonių kūno dalys.
Šalia senovės Egipto piramidės – mįslingi ir itin vertingi radiniai: rado net „Mirusiųjų knygos“ ištrauką (8)
Egipto Sakaros nekropolyje archeologai aptiko šventyklą, priklausančią karalienei Nearit. Radinys aptiktas visai šalia jos vyro faraono Teti, Egiptą valdžiusį nuo 2323 iki 2291 metų prieš Kristaus gimimą – amžinojo poilsio vietos, skelbia Egipto pareigūnai.
Archeologai Egipto mirusiųjų mieste Sakaroje rado patalpą su vertingomis statulomis ir mumifikuotais gyvūnais. Joje aptiktos 75 medinės ir bronzinės statulos ir, be kita ko, penkios jaunų liūtų mumijos, pranešė Egipto senienų ministras Chaledas al Enanis. Patalpa yra Basteto šventykloje, kurioje sen...
Nykus senovės Egipto kapas suglumino archeologus: sarkofagas išmargintas beprasmiais hieroglifais (14)
Aptikus kapavietę Egipto smėlynuose, dažniausiai informacija apie ją būna daugmaž vienoda: aukšto rango pareigūnai ir kilmingieji, palaidoti su didžiuliais turtais, prašmatnūs karstai ir kartušai su jų vardais, tačiau neseniai padarytas atradimas yra visiškai kitokio pobūdžio, rašoma sciencealert.co...
Egiptas pranešė, kad archeologai pietiniame Asuano mieste atrado maždaug 2 tūkst. metų senumo kapą su mumijomis.
Per tiesioginę televizijos transliaciją sekmadienį buvo atidarytas senovės Egipto aukšto rango šventiko sarkofagas.
Egipto archeologai atrado daugiau nei 4,4 tūkst. metų senumo žynio kapą Sakaros piramidžių komplekse, esančiame į pietus nuo sostinės Kairo, šeštadienį pranešė Egipto valdžios institucijos.
Kunigaikščiai Radvilos – viena galingiausių ir žinomiausių giminių Lietuvos istorijoje. Jų valdos driekėsi nuo Biržų iki Olykos (dabartinė Ukraina), jie buvo įtakingi šalies politikos veikėjai ir kūrėjai, dosnūs fundatoriai. Turtingas, įspūdingas ir šios giminės palikimas. Viena tokių vietų – Radvil...
Mokslininkai džiūgauja aptikę itin senų tatuiruočių – pasirodo simboliniais kūno piešiniais buvo papuoštos dvi senovės Egipto mumijos, skelbia Britų muziejus.
Peru archeologai atkasė tris XIX amžiaus mumijas, priklausančias, kaip spėjama, imigrantams iš Kinijos. Mumijas, gulinčias mediniuose karstuose, aptiko darbus vykdę gamtinių dujų tiekėjo „Calidda“ darbininkai.
Didžiosios Britanijos mokslininkai sukūrė skenavimo techniką, kuri leidžia perskaityti užrašus ant mumijų laidojimui skirtų papirusų, informuoja BBC.
Argentinoje rastų trijų mumijų tyrimai leido daugiau sužinoti apie inkų laikais vykusį vaikų aukojimą. Mokslininkai atskleidė, kad likus mėnesiams ir savaitėms iki vaikų mirčių jie buvo svaiginami narkotikais ir alkoholiu, skelbia bbc.com.
Nuo kovo 20 iki kitų metų sausio 7 dienos Amerikos gamtos istorijos muziejaus lankytojai turės progą apžiūrėti mumijas, rastas Egipte ir Peru.