Kasdieną žmonės girdi gausybę įvairių garsų, į kuriuos reaguoja skirtingai. Tai priklauso nuo asmeninių patirčių ir išgyvenimų. Kai kurie žmonės atsipalaiduoja klausantis roko muzikos, o kitus atpalaiduoja gamtoje girdimi garsai. Tad kaip mus veikia muzika ir aplinkos garsai?
muzikos terapija
12 straipsnių
Kad kūdikis pirmus mėnesius nenuobodžiautų savo lovelėje, augtų aktyvus, geriau vystytųsi, specialistai pataria kuo daugiau su juo bendrauti. Galima tai daryti pasitelkus muziką. Tačiau ką daryti, jei nesame labai muzikalūs žmonės? Ką apie tai sako muzikos terapeutai?
Kolumbijos Kalio zoologijos sodo administracija pasikvietė pianistą, kad šis paskambintų keletą žymiausių klasikinių kūrinių fortepijonui, bet jų klausytojais tapo ne žmonės, o gyvūnai. Muzikos terapija, pasak zoologijos sodo darbuotojų, turi raminamąjį poveikį labai skirtingiems gyvūnams – zebrams,...
Viso to, kas gražu, poveikis mūsų organizmui yra labai nepelnytai nuvertinamas. Pasirodo, kad muzikos terapija gali padėti gydyti ne tik nerimą, bet ir lėtinį skausmą ar neurologines ligas. Pokalbis apie tai, kaip menas ir muzika veikia mūsų organizmą ir fiziologiją, laidoje „Sveiki! Su gydytoju V. ...
Per vieną dieną įspūdžių daugiau nei per visą gyvenimą – taip kalbėjo viena iš jaunimo iniciatyvos „Nematyta...“ dalyvių po dramatiškos pažinties su Klaipėda. Nuo sielą pažadinančio saulėtekio Smiltynėje iki garsiosios Jūros šventės kulminacijos su vidurnakčio fejerverkais - per 20 valandų europieti...
11 žurnalistikos studentų iš visos Lietuvos kartu su DELFI kolektyvu nusprendė parodyti savo gimtuosius miestus netikėtu kampu – kuris gi iš jų europietiškiausias, o kuriam dar reikėtų pasitempti? Tačiau vos kibus į darbus jaunųjų žurnalistų laukė netikėtumas: pristatyti savo gimtinę jie turi ne tik...
Vytauto Kernagio fondas, siekdamas prisidėti prie mažųjų ligonių sveikimo, pradėjo netradicinę iniciatyvą, sakoma prane6ime spaudai.
Greičiausiai teko girdėti, kad klausant klasikinės muzikos ramesni darosi ne tik žmonės, bet ir šunys. Netgi siūloma tokius raminančius įrašus leisti prieglaudose.
Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavimas, vidaus organų skleidžiami garsai būsimam kūdikiui susilieja į vientisą skambančią ritmingą muziką, kurią nuspalvina mamos nuotaika, patiriami jausmai.
Neišnešioti naujagimiai, vaikai autistai, onkologiniai ligoniai, žmonės, sergantys Alzheimerio ir kitomis lėtinėmis ligomis, patyrę smegenų traumas... Sąrašą sutrikimų, kuriuos įveikti padeda muzikos terapija, būtų galima tęsti.
„Garsas nėra vien tai, ką apie jį gali pasakyti fizika. Garsas – tai subtilioji dvasinė energija. Nuo pačių seniausių laikų jis buvo suvokiamas su didžiule pagarba“, – tikina Raimondas Binkauskas, garso terapijos praktikas, Lietuvos muzikos terapijos asociacijos narys.
Kad muzika gali gydyti, žinoma nuo senų laikų. Tačiau muzikos pedagogas, jau ne pirmus metus, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro iniciatyva, vedantis muzikos terapijos užsiėmimus, pabrėžia, kad iš tikro gydo ne pati muzika. Ji tik priemonė - gydomės mes patys.