Sveikiname, jūs sėkmingai įveikėte visus atrankos etapus, pasirašėte darbo sutartį, o dabar laukia kitas didelis iššūkis – užimti savo vietą naujoje komandoje, perprasti organizacijos kultūrą, rasti bendrą kalbą su vadovu ir parodyti pirmuosius rezultatus.
naujas darbas
13 straipsnių
Pakeitus darbą ir atsidūrus naujoje aplinkoje, dažnai susiduriama su dideliais iššūkiais. Kaip priims nauji kolegos, kokios taisyklės ir susitarimai vyrauja naujame darbe, kaip elgiamasi, kaip bendraujama, kokia kultūra ir vertybės vyrauja? O kur dar vadovai, susitikimai, neformalūs bendravimai, pie...
Nesvarbu, jums 30, 40 ar 50 metų, prasidėjus rugsėjui, sugrįžta jausmas, jog štai dabar prasidės nauji mokslo metai. Tiesiog per daugelį metų įpratome rugsėjį sieti su nauju etapu. O, kaip dėl pokyčių karjeroje, naujo darbo paieškos? Kurie mėnesiai, anot darbo rinkos ekspertų, tam palankiausi?
Priežastys, dėl kurių norime pakeisti darbą, būna skirtingos. Tačiau taisyklės, kaip tai daryti etiškai – visiems vienodos. Ieškoti naujo darbo dar dirbant senajame ryžtasi ne visi. Suderinti šiuos du dalykus nėra taip lengva kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.
Darbas ėmė ypatingai varginti? Kiekvieną rytą verste verčiate save praverti biuro duris? Galbūt ir patys manote, kad jau pats laikas palikti dabartinę tarnybą, tiktai nežinote, ar taip padarę nesigailėsite?
Apklausa parodė, kas geriausiai žino savo įmonės viziją, misiją, vertybes ir tikslus: kam to reikia? (1)
Dažna įmonė turi apsibrėžusi savo misiją, viziją ir vertybes. Vienoms įmonėms pavyksta pagal juos ir gyventi, o kitoms tai tik neprigijęs formalumas. Kiek įmonės misija, vizija ir vertybės yra žinomos ir priimtinos darbuotojams? O gal įmonės kasdieninėje veikloje svarbiausia darbuotojams akcentuoti ...
Naujųjų metų artėjimas neretai atneša jausmą, kad laikas kažką keisti gyvenime. Didžiąją dalį mūsų laiko ir energijos resursų paprastai užima darbinė veikla, tad ir pirma mintis, kai norisi pokyčių – keisti darbą.
Pradžia naujoje darbo vietoje visada ir baugina, ir džiugina. Ji neatsiejama nuo naujos informacijos gausos, intensyvumo – tai absoliučiai normalu. Nusiteikite optimistiškai ir pasinaudokite keliais patarimais, kaip greičiau prisitaikyti prie naujo darbo.
Pradėdami naują darbą mes jau galime nulemti, ar mėgsime savo darbą ir kaip mums seksis. Siūlome keturis tyrimais paremtus patarimus, kaip sparčiai irtis į priekį naujame darbe.
Naujo darbo pataria ieškotis net tada, kai nesinori: nuolat dirbdami ten pat prarandate pinigus (20)
Statistika jau seniai parodė, kad dirbantys specialistai savo gyvenime turi iki septynių darbo vietų. Pakeisti darbą sudėtinga, tačiau tai yra būtina tiek asmeniniam, tiek profesiniam augimui. Gali būti, kad dabartinis darbas nebereikalauja jokių pastangų arba jūsų darbas nepakankamai apmokamas, o t...
Apie tai, kad tada, kai jis nepatinka, nešnekėsiu, nes į tokius darbus net nereikia eiti. Na, o jei jau atsitiko taip, kad nuėjote, − imkitės veiksmų dar šiandien, kad po truputį atsirastų daugiau meilės jam. Bet apie tai kitą kartą.
Darbas ėmė ypatingai varginti? Kiekvieną rytą verste verčiate save praverti biuro duris? Galbūt ir patys manote, kad jau pats laikas palikti dabartinę tarnybą, tiktai nežinote, ar taip padarę nesigailėsite? Jei šie ir panašūs klausimai jau kurį laiką neduoda ramybės, tikrai gali būti, kad turite pas...
Gali būti, kad esate labai patenkinti savo dabartiniu darbu, ir tai tikrai labai šaunu, netgi šiek tiek pavydu. Bet ar esate pasirengę, pasitaikius unikaliai progai, priimti dar geresnį pasiūlymą?