„Obelis žydi jau trečią kartą šiais metais. Ventės ragas, 2024-09-08“, – rašė Ventės rago ornitologinės stoties vedėjas Vytautas Jusys, publikavęs obels žiedo nuotrauką. Toks reiškinys, kai augalai pakartotinai žydi, nėra įprastas, tačiau besilaikantys šilti orai viską gerokai pakoregavo.
obelis
29 straipsnių
Obelis (lot. Malus) – erškėtinių (Rosaceae) šeimos obelinių (Maloideae) pošeimio augalų gentis.
Daugiabučių gyventojai kiemuose kuria tikrus sodus: auga gėlės, uogos, o pavėsyje atsipūsti leidžia obelys (2)
Vasara eina pabaigos link, bet žaluma, gėlių spalvos kurį laiką dar džiugins kretingiškių bei miesto svečių akis ne vien viešosiose miesto erdvėse, bet ir prie daugiabučių. Kelis jų administruojantis, o pro kelis tik šiaip pravažiuojantis Albertas Butenis gyventojams negailėjo gerų žodžių: dažnas le...
Agronomijos mokslų daktaras, bitininkas Algirdas Amšiejus papasakojo, kodėl kai kurie obuoliai ant medžių supūva ir net nenukrenta. „Jie tampa mumija“, – sakė jis. Labai svarbu tokius vaisius tinkamai sutvarkyti ir šiukštu nepalikti kabėti ant medžio.
Konteineriuose tikrai galima auginti didžialapes hortenzijas, ožekšnius, lanksvas, rožes, raganes, klevus ir netgi obelis.
„Dvejus metus iš eilės obelys pusantro metro nuo žemės buvo nubaigtos, tačiau bent viršuje sveikų žiedų dar likdavo. Šį šaltą ir sausą pavasarį šalnos sugriebė tiek, kiek įstengė – švaru“, – juokėsi rajone žinomas sodininkas darbėniškis Adomas Poškys.
Gediminas Cijūnaitis su šeima ūkininkauja Molėtų rajone, Orališkių viensėdyje. Jo ūkis – tai skirtingų rūšių bei veislių vaismedžiai, taip pat – uogynai. 1991-ųjų į protėvių žemę sugrįžęs G. Cijūnaitis neslepia: turėjo daug vandens nubėgti, kol ūkis tapo toks išpuoselėtas, koks yra dabar.
Sodininkė Vida dalijasi firminiais receptais iš obuolių: vienas jų – šokoladinė uogienė, kuri itin tinka bandelių įdarui (1)
Rudenį obelų šakos lūžo nuo vaisių. Sodininkės Vidos Šilbajorienės sode šiemet jų užderėjo daug. „Kadangi šių metų derlius mane labai nudžiugino, šiemet dar pasodinau koloninių obelų gyvatvorę iš 14 skirtingų obelų rūšių. Vasarinių, rudeninių ir žieminių. Obelys augs nuo 1,5 iki 2 metrų ir bus puiki...
Obels vainiką darkančios nudžiūvusios, sausos šakos – rimta priežastis sunerimti. Tik kaip žinoti, ar šitai reiškia, kad medis žus? O gal įmanoma jį išgelbėti? Jei taip, tai ką daryti? Norint atsakyti į šiuos klausimus, pirmiausia reikia nustatyti obels džiūvimo priežastį, nes jų gali būti įvairių.
Vėl vaikštinėju po savo sodą. Krūva augalų turi keistų ypatybų, o kai kurie net humoristinių arba detektyvinių funkcijų. Daug augalų naudingi keliagubai. Štai sklypo kamputyje trečius metus tūno neišraiškingas krūmelis. Tai nušąla, tai dar kokia bėda su juo nutinka. Jo raudonų uogų – kaip karštai ža...
Apie tragišką medžių situaciją šalies miestuose prabilęs arboristas: lietuviai per daug toleruoja medžių žalojimą (17)
Medis lietuviui nuo seno buvo šventas, rūpintis jais – sena tradicija. Šiuolaikinė realybė, deja, kitokia. Specialistai sako vis dažniau lenktyniaujantys su laiku, kad išsaugotų žaliuosius Lietuvos turtus. Kas nutiko mūsų meilei medžiams, klausėme Lietuvos arboristų asociacijos direktoriaus Renaldo ...
Vaismedžiai, vaiskrūmiai – ne amžini, jie, kaip ir žmonės, sensta, bėgant metams, derliaus vis mažėja.
Nors vidurdienį saulė dar tebesiridinėja žeme, ūkanoti rytai ir vėsūs vakarai išduoda artėjant tikrąjį rudenį.
Kol plieskia obelų žydėjimas, prisiminkime ryškiausias Lietuvos obelis.
Koloninės obelys – profesionalo patarimai, kaip puošti sodybą ir tuo pačiu auginti skanius vaisius (2)
Koloninės obelys, kaip sako profesionalus sodininkas Gediminas Cijūnaitis, gediminosodai.lt savininkas, gali būti sodinamos vietoj dekoratyvinių medelių ir tuo pačiu šeimą džiuginti skaniais vaisiais.
Koloninės obelys, kaip sako profesionalus sodininkas Gediminas Cijūnaitis, gediminosodai.lt savininkas, gali būti sodinamos vietoj dekoratyvinių medelių ir tuo pačiu šeimą džiuginti skaniais vaisiais.
Plūstelėjusi pavasarinė šiluma į sodus ir daržus išginė kastuvais ginkluotus piliečius, tačiau šie netikėtai aptiko, jog sezonui pasiruošė tik sodininkai. Medelynai negali patenkinti poreikio, nes pagrindinės prekybos dar nepradėjo ir dažnai nusipirkti norimų medelių praktiškai neįmanoma.
Pateikiame kelias pagrindines taisykles, kurių reikia laikytis genint vaismedžius.
Didelis medis apsikrovė žiedais prie miesto esančiame Sirutiškio kaime. Vietiniai stebisi, kaip kaštonas galėjo sužydėti. Jie teigia, kad šis medis tokius pokštus krečia pirmąkart.
Kaune vykstanti žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2018“ ne tik vienas didžiausių žemės ūkiui skirtų renginių. Tai ir savotiška sezono pradžia.
Gamta žmogui duoda milžinišką duoklę, o sodas rudenį – kalną gėrybių. Kiek tik pajėgia, tiek jis žmogų lepina obuoliais, kriaušėmis, vyšniomis, slyvomis ir serbentais.