Agronomijos mokslų daktaras Algirdas Amšiejus sako, kad šiemet rugsėjis tikrai neįprastas. Besitęsiantys šilti orai koreguoja ir darbus sode. Jis papasakojo, kas turi būti padaryta dabar ir įspėjo dėl obuolių skynimo.
Obelys
56 straipsnių
Lietuvišku paveldu laikyti vaismedžiai Lietuvos didmiesčiuose po truputį išnyko, tačiau sostinė išlaikė dalį šių medžių. Negana to, šiuo metu vis dažniau kartu su kitais Vilniuje sodinami nauji vaisių medžiai, o kai kuriuose rajonuose galima išvysti net senųjų vaismedžių sodus.
Ar žinote, kad Vilniaus mieste, ne taip toli nuo centro, galima prisiskinti obuolių? Išlikę senieji miesto sodai – ne tik žavus priminimas, kaip sostinė atrodė anksčiau. Kai kurie ten augantys vaismedžiai vis dar duoda derlių. Nors dėl sparčios urbanizacijos iš daugelio sodų liko tik fragmentai, vis...
Įvertino žalą vaismedžiams ir uogakrūmiams – vienas vaismedis šiuos gamtos pokštus gali sėkmingai atlaikyti (3)
Pavasarinės šalnos ir sniegas į neviltį jau ne pirmus metus varo sodininkus. Draudimo nuo šios stichinės nelaimės nėra.
Agronomijos mokslų daktaras ir bitininkas Algirdas Amšiejus sako, kad dabar sodininkai gali džiaugtis ir grožėtis žydinčiais vaismedžiais, tačiau, kad ant jų užsimegztų sveiki vaisiai reikia nepamiršti atlikti svarbų darbą.
Vaismedžių, ypač senesnių, šakas ir kamienus neretai apninka kerpės. Kaip elgtis, kai taip nutinka ir ar yra koks pavojus medeliams, paaiškino agronomijos mokslų daktaras, bitininkas Algirdas Amšiejus.
Skeptiškai vertinantiems žiemai ruošiamus konservus Monika rėžė: tingi pasikelti nuo sofos, o paskui dejuoja, kaip viskas brangu (8)
Nedideliam savo verslui vadovaujanti Monika Mingailienė (33 m.) iš Šilalės rajono socialinio tinklo puslapyje „Marinavimas ir konservavimas“ pasidalijo įspūdinga šiemet suruoštų konservų nuotrauka ir įžiebė diskusiją. Vieni komentatoriai žavėjosi šilališkės darbštumu, žiemai suruoštų gėrybių gausa, ...
Iš Žemaitijos kilę, vos ne dešimtmetį Norvegijoje dirbę Laura ir Paulius Gaideu šalia Ignalinos Dindų kaime užveisė sodą ir įkūrė medelyną, kuriame augina obelaites. Medelyno pavadinimas kiek simboliškas: „Dindų Rojaus sodai“.
Prognozuoja, kad dėl sausros maisto kainos šaus į viršų, bet tai – ne blogiausia: prasidėjo ekstremalių metų maratonas (17)
Šalies ūkininkai jau labai garsiai skambina pavojaus varpais, jog dėl stichinės sausros ir kitų ekstremalių reiškinių šiemet teks pamiršti ir lietuviškų obuolių, ir uogų skonį, grūdinių kultūrų derlius taip pat bus gerokai mažesnis. Visa tai lems, kad rudenį maisto kainos šaus į viršų. Tačiau ir tai...
Rokiškio rajone įsikūrusiame Ilzenbergo dvare, 17,5 hektarų parke, įvairiausių spalvų tulpių ir obelų žydėjimo metas. Jau netrukus jas keis parke susodinti rododendrai bei rožės. Kaip kalbėjo prie dvaro parko kūrimo pastaruoju metu prisidedanti kraštovaizdžio architektė, kone svarbiausia jos užduoti...
Vėluojantis pavasaris, vietoj šilumos nešantis rekordines šalnas, kėsinasi sunaikinti dalį derliaus. Sodininkai ir ūkininkai prognozuoja, kad dėl itin šaltų naktų jis šiemet bus gerokai prastesnis, o lietuviškų vyšnių, trešnių ar kriaušių gali net netekti paskanauti.
Klajodami po Italijos miestus grožimės iš terasų ir balkonėlių lipančiais augalais. Taip ir įsivaizduojame, kaip būtų gera ten gerti rytinę kavą ar vakaroti su draugais. Kraštovaizdžio dizainerė Livija Kiršaitė užtikrina, kad savo Italiją gali susikurti kiekvienas. „Deja, retas žino, kad balkone pui...
Sodininkas Algirdas Amšiejus piktinasi, kad dabartiniai genėtojai labai mėgsta skubėti. Jie per pusdienį taip „išpjausto“ seną obelį, kad paskui ją sutvarkyti ir pasiekti, kad vėl duotų vaisių, reikia kelių metų.
Kas žino, kokie bus gruodis, sausis ir vasaris – drėgni ir šilti ar speiguoti? Orų prognozės kinta, tad neverta rizikuoti – geriau sutikti žiemą kaip galima geriau pasirengus, net jei galiausiai paaiškės, kad ji ne tokia šalta.
Tie, kurių sklypuose veši vaismedžių sodas, kasmet, sezonui einant į pabaigą, veikiausiai atlieka tam tikrus darbus: balina medžių kamienus, gydo jų žaizdas, perkasa dirvą po medžiais ir t. t. Tačiau ar visa tai daryti iš tiesų būtina?
Vegetacijos sezono metu, taip pat ir vasarą galimi vaismedžių pažeidimai, tada būtina atlikti sanitarinį obelų ir kriauši genėjimą.
Kartu su sodininku Gediminu Cijūnaičiu sodiname obelis, kriaušes ir kaulavaisius.
Paroda „Ką pasėsi“ žymi sodinukų prikimo ir sodinimo pradžią. Tai laikas, kai sodą praplėsti galima šiek tiek pigiau –dabar sodinami ir puikiai prigyja medeliai, išauginti atvirame grunte. Jie kur kas pigesni už auginamus konteineriuose.
Ne veltui sakoma, kad kiekvienas lietuvis gimė būti sodininku ir daržininku. Lietuva gali didžiuotis ir viena didžiausių Baltijos šalyse sodo augalų kolekcija.
Genėjimas nėra toks paprastas užsiėmimas, kaip atrodo daugeliui, nes klaidos gali vytis keletą metų.