„Falenopsis orchidėja yra viena populiariausių ir labiausiai perkamų orchidėjų Lietuvoje. Daugelis mėgsta ją dovanoti, nes žiedai yra labai gražūs, spalvingi, primena drugelius, o žydėjimas gali džiuginti net iki šešių mėnesių. Problemos dažniausiai atsiranda tuomet, kai orchidėja nustoja žydėti ir ...
orchidėjos
61 straipsnių

Orchidėjos – gėlės, kilusios daugiausia iš atogrąžų ir paatogrąžių. Pasaulyje yra apie 40 000 orchidėjų veislių. Dažniausiai auginama apie 60 genčių, apie 500 rūšių orchidėjų, t. p. daug dirbtinai sukurtų tarpgentinių ir tarprūšinių hibridų (iš viso užregistruota daugiau kaip 125 000 dirbtinai sukurtų hibridų).
Orchidėja žydės kiekvienais metais ir jums nereikės jos visą laiką laikyti patalpoje. Kraštovaizdžio ir sodo dizainerė Sari Lampinen sako, kad orchidėjos puikiai auga lauke net ir Europos klimato sąlygomis.
Orchidėjos yra labai populiarūs kambariniai augalai. Tinkamai prižiūrimos, jos gali žydėti kelias savaites ar net mėnesius.
Orchidėja atsidėkos puošniais žiedais: klaidos, kurių turėtų vengti kiekvienas šios gėlės savininkas
Orchidėjos yra nuostabūs kambariniai augalai, kurių galima įsigyti ryškių spalvų, pavyzdžiui, baltos ir violetinės. Jei šį šventinį sezoną planuojate padovanoti orchidėją arba jau gavote, jums gali būti naudinga žinoti, kaip prižiūrėti šią gėlę.
Tinkamas kambarinių augalų laistymas prisidės prie aktyvaus jų augimo ir žydėjimo. Patariame, kaip paruošti citrinos rūgšties užpilą gėlėms laistyti.
Pasitaiko atvejų, kai orchidėjos net ir rūpestingai bei tinkamai prižiūrimos atsisako žydėti. Kaip paskatinti orchidėjas žydėti.
Kartais orchidėjos neaugina žiedų, tačiau nėra beviltiškų situacijų. Sodininkystės guru pataria, ką keisti, kad jūsų orchidėja dovanotų nuostabius žiedus.
Kaip paruošti organines trąšas orchidėjoms, kurios padės augalui aktyviai vystytis ir žydėti ištisus metus.
Kad orchidėjos gausiai žydėtų, patyrę gėlių augintojai jas laisto ryžių vandeniu, kuris lieka nuplovus kruopas.
Orchidėjas „pamaitinti“ ir paskatinti jų augimą galima organinėmis trąšomis, kurių yra kiekvienoje virtuvėje. Tereikia paruošto tirpalo įpilti į vandenį, sako sodininkai.
Pastebėjote, kad jūsų mėgstama orchidėja pradėjo vysti? Jos lapai gelsta, o žiedai krenta? Tokiu atveju turėtumėte nedelsiant imtis veiksmų. Vienas prieskonis padės išgelbėti augalą.
Nedaugelis žino, kad paruošti veiksmingas trąšas orchidėjoms galima iš paprastų ingredientų, kurių yra kiekvienoje virtuvėje.
Niujorko botanikos sode pražydo tūkstančiai spalvingų orchidėjų. Šiemet kasmetinėje parodoje galima išvysti orchidėjų iš viso pasaulio – jos puošia mados tematika sukurtas instaliacijas, prie kurių atsiradimo prisidėjo trys šiuolaikinės dizainerės.
Orchidėjos yra gana nepretenzingi kambariniai augalai, tačiau kai kalbama apie augimą ir žydėjimą, jų elgesys labai pasikeičia.
Hibridinės orchidėjos – ištvermingiausios ir mažiausiai priežiūros reikalaujančios šios rūšies gėlės
Apie orchidėjas dažniausiai kalbama kaip apie kaprizingus ir ypač lepius augalus. Vis dėlto daugelis pastaraisiais metais išvestų jų rūšių tikrai nepasižymi gležnumu ir nereikalauja ypatingo dėmesio, tačiau atrodo be galo puikiai.
Neįmanoma nesižavėti orchidėjų grožiu, jų egzotiškais žiedais, spalvų ir formų įvairove. Šios gėlės žmogaus organizmą veikia kaip homeopatiniai vaistai, balansuoja dvasinę būseną. Azijos šalių kultūroje nuo seniausių laikų laikoma garbe gauti dovanų arba dovanoti orchidėją.
Parduotuvėse – gausybė žemių mišinių įvairiausiems augalams. Kad ir kokie jie būtų kokybiški, patyrę gėlininkai siūlo praturtinti nusipirktus substratus trąšomis, kurios pagerins žemės kokybę.
Neįmanoma nemėgti subtilių ir elegantiškų orchidėjų, tačiau pirkti ir auginti tokius augalus namuose ne visada yra gera idėja.
Kad papildomas apšvietimas vasario–kovo mėnesiais tiesiog būtinas paprikų, pomidorų, baklažanų ir gėlių daigams, atrodo išties įprasta, tačiau kodėl augalams skirtos lempos balandį nukabinamos, o lapkritį ir vėl įdarbinamos?
Pasakiškų formų ir spalvų orchidėjos – daugiamečiai augalai. Gamtoje egzistuoja daugiau nei 3000 orchidėjų rūšių. Natūralioje aplinkoje jos auga ne ant žemės, o apsivijusios medžius.