Žuvinto biosferos rezervatas pranešė džiugią žinią – aptiktas itin retas genys. Lietuvoje peri tik 40–100 šių paukščių porų. Rūšis yra saugoma.
paukštis
200 straipsnių
Švaros įmonės reklama šokiravo ne vieną: langai bus tokie skaidrūs, kad net paukščiai į juos atsitrenks (2)
Socialiniuose tinkluose išvydę švaros įmonės reklamuojamas paslaugas daugelis liko nesupratę. Šalia šūkio „Ar jūsų langai tokie skaidrūs, kad net paukščiai suklysta?“ vaizduojamas suluošintas balandis.
„Į Lietuvą užsuko pirmoji šiais metais ypač reta mažoji žąsis,“ – džiugia naujiena dalijosi Lietuvos ornitologų draugija.
Seniausias žinomas laisvėje gyvenantis paukštis pasaulyje, pavadintas „Wisdom“ (Išmintis – „Delfi“) vardu, pastebėtas vėl sugrįžęs į koloniją vienoje iš Midvėjaus atolo smėlio salų, kurioje parėjo jau daugybę kartų. Tai tamsianugaris albatrosas. Šis paukštis, patelė, 2024 m. lapkričio 26 d. padėjo k...
Didysis baublys – nykstanti paukščių rūšis, įrašyta į Lietuvos Saugomų rūšių sąrašą. Užfiksuoti šį gyvūną svajoja ne vienas paukščių mylėtojas. Tai pavyko padaryti kaunietei Justinai, kuri savo nuotraukomis sukėlė nuostabą ne vienam. Išskirtiniais kadrais Justina sutiko pasidalinti ir su „Delfi“ ska...
Lietuvoje pirmą kartą aptiktas tamsusis grifas – vienas iš didžiausių gebančių skraidyti paukščių pasaulyje (5)
Į Lietuvos paukščių rūšių sąrašą įrašyta nauja rūšis – tamsusis grifas. Tai vienas iš didžiausių (sunkiausių) gebančių skraidyti paukščių pasaulyje, didžiausias iš visų Senojo pasaulio grifų ir didžiausias iš visų vanaginių paukščių būrio vanaginių šeimos, kuriai priskiriamas pagal sistematiką. Šių ...
Nors šio plėšrūno nagai itin pavojingi, likimo valiai jo vis dėlto nepaliko – rizikavo net gauti baudą (1)
Garsus Panevėžio rajono žirgininkas tapo sužaloto suopio gelbėtoju. Šalia Panevėžio pakelėje rastas apsvaigęs sparnuotis išvežtas gydyti į Kauno rajoną. Pasveikęs jis vėl sugrįš į gimtąjį kraštą.
Šie reti ir saugomi paukščiai – tikri mūsų girių karaliai: gamtininkai pasidalijo unikaliais kadrais
Kurtiniai – itin įspūdingos išvaizdos ir balso paukščiai, įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą. Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas iš kurtinių veislyno į laisvę jau išleido 83 paukščius. Gamtininkai pasidalijo unikaliais kadrais, kaip elgėsi sparnuočiai grįžę į gamtą.
Stebina ir baugina ne tik šio paukščio išvaizda, bet ir skleidžiamas garsas – į nieką kitą nepanašus (1)
Ventės rago ornitologinės stoties vedėjas Vytautas Jusys pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame užfiksuotas itin retai žmogui pasirodantis įspūdingos išvaizdos paukštis. Nemažiau stebina ir jo skleidžiamas garsas – į nieką kitą nepanašus.
Visų laukinių paukščių rūšys Lietuvoje yra saugomos pagal Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatymą. Įstatymas numato, kad bet kokie veiksmai, susiję su paukščių lizdų ardymu, perkėlimu ar niokojimu, yra griežtai draudžiami, rašoma Aplinkos apsaugos departamento pranešime spaudai.
Pirmadienį naujienų portalą „Kas vyksta Kaune“ pasiekė susirūpinusios kaunietės užfiksuotas vaizdo įrašas, kuriame matosi negyva gulbė, plūduriuojanti Nemune prie Trijų mergelių tilto.
„Nuo stogo nublokšti du skristi nemokančius kirų jauniklius, šiems užsimušus kaip niekur nieko sukišti į maišą ir išsivežti... Kaip taip galima?“ – stebėjosi į „Pajūrio naujienų“ redakciją užsukusi kretingiškė Alina.
Beveik mėnesį laiko tūkstančiai žmonių stebėjo varniuko Mulkio gyvenimą, kurį savo feisbuko paskyroje transliavo Kėdainių rajone gyvenantis, prie Juodkiškių užtvankos kaimo turizmo sodybą turintis Žydrūnas Dumčius. Varniuku jis rūpinosi tarsi savo šeimos nariu. Ir jam pavyko užauginti paukštį, kuris...
Vasara – maudynių ežeruose metas. Įšokti į gaivų vandenį karštą dieną yra kone svajonė. Vis dėlto stovinčiame ir mažai judančiame vandenyje poilsiautojai plaukioja ne vieni. Specialistai sako – jei išsimaudžius jums niežti odą ir ją išbėrė, susidūrėte su labai nemaloniais parazitais.
Šiuo metu gamtos mylėtojus džiugina įvairūs paukščių garsai, o taip pat jau galima aptikti ir dar neskraidančių jauniklių. Bevaikštant gamtoje ar šalia savo namų, žmonės neretai randa ant žemės paukščių jauniklius, kurie dėl įvairių priežasčių jau palieka lizdą, tačiau dar nemoka skraidyti. Žinodami...
Gyventojai pastebi, kad paukščiai ėmė kurtis arčiau namų, vienų kieme kiaušinius terasos vazone sudėjo antis, tad neaišku, kaip elgtis, ar dažnas vaikščiojimas sparnuočio nepabaidys. Ką daryti, kai paukščiai įsikuria ten, kur žmonės nuolat lankosi ir nori vasaroti, paaiškino ornitologas. Jis pasakė ...
Žaltyčio ežere Aušrai pavyko įamžinti itin ryškios išvaizdos paukščių – ausuotųjų kragų – gyvenimo akimirkas: tuoktuvių šokį ir lizdo ruošimą. Šie sparnuočiai gyvena ežeruose ir į krantą nelipa, o jauniklius dažnai plukdo ant nugaros. Pasigrožėkite!
Neįtikėtina Vijos ir jos augintinio varniuko istorija – paukščio charakteriui ir gebėjimams nėra lygių (6)
„Varnos atsiradimas mano gyvenime labai netikėtai man pačiai atvėrė labai daug visko. Tiesą sakant, šis mažas juodai pilkas rėksnys apvertė mūsų rutiną aukštyn kojomis. Nors esu labai smalsi ir godžiai semiu žinias, labai domiuosi gyvūnija, gamta, – šalia manęs atsirado tas mažas plunksnuotis, kuris...
Šilutės rajone, Rupkalviuose, buvo pastebėta nauja Lietuvoje paukščių rūšis – stepinė pempė. Ir šio ilgai laukto ir galiausiai sulaukto paukščio „atradimo“ garbė tenka ne kam kitam, o kėdainiečiui, Šėtoje gimusiam ir augusiam ornitologui Vytautui Eigirdui.
Kėdainių rajono Dotnuvos ir Akademijos gyventojai su nerimu stebi parke ratus sukančius kovarnius – didžiulė jų populiacija vietinių tikrai nedžiugina, o prieš keletą metų buvusi situacija, kuomet net gyvulius teko ginti nuo šių paukščių, sėja nerimą ir dabar. Visgi gamtininkai primena, kad šiuo met...