Naktį iš pirmadienio į antradienį didžiojoje dalyje Lietuvos spaudė šaltukas. Šiauriniuose ir Vakariniuose šalies rajonuose šalo iki beveik 3 laipsnių, o dirvos paviršius įšalo ir dar daugiau, kai kur iki beveik 7 laipsnių šalčio. Tad vos pradėjus džiaugtis sužydėjusiais medžiais ir išsprogusiais gė...
Paulius Astrauskas
20 straipsnių
Žemės ūkio viceministras Paulius Astrauskas paskelbė, kad dėl asmeninių priežasčių atsisako užimamų pareigų. Jis planuoja toliau tęsti savo veiklą žemės ūkio versle ir baigti doktorantūros studijas Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre, nurodoma Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) pranešime žiniasklai...
Situacija pieno sektoriuje negerėja. Pieno pardavėjai apimti nevilties, praneša LNK žinios.
Žemės ūkio ministerijai nusprendus, kad dėl kritusių pieno kainų paramą gaus tie ūkiai, kurių supirkimo kaina mažesnė nei 35 euro centai už kilogramą, susiklostė paradoksali padėtis. Kaip teigia ūkininkas, pakankamai stambūs ūkiai, kurie ūkininkauja ekstensyviai ir kurių pieno kokybė prasta, bus rem...
Vadinamoji pieno krizė suskaldė ūkininkus. Žemės ūkio ministerija nusprendė skirti paramą tik tiems ūkiams, kurie dirba nuostolingai ir sukūrė Pieno įstatymą, kuris turėtų suvienodinti visų ūkininkų gaunamą kainą, nes dabar ji skiriasi keletą kartų.
Su socialiniais partneriais aptartos jų pateiktos pastabos dėl žemės ūkio ministro įsakymo „Dėl nacionalinės pagalbos pieno gamintojams teikimo taisyklių patvirtinimo“ projekto", kuriuo numatoma, kaip pieno gamintojams iš valstybės biudžeto būtų paskirstyti 8 mln. Eur paramos.
Žemės ūkio ministerija parengė pieno sektoriaus ir supirkimo kainų analizę, kurioje matosi, kaip kinta padėtis nuo sausio mėnesio.
Vasario 21 dieną, ūkininkai prie Žemės ūkio ministerijos surengė protesto dėl kritusių pieno kainų, akciją, kurią susiejo su Užgavėnėmis – Lašininis tapo perdirbėju, Kanapinis ūkininku, o dar vienas personažas, gerokai pavėlavęs į renginį, prekybininku.
Lietuva tradiciškai, skaičiuojant vienam gyventojui, bene didžiausia grūdų eksportuotoja pasaulyje – užauginame virš 6 milijonų tonų, sunaudojame virš milijono, tačiau šie skaičiai greitai gali keistis, nes Lietuvoje jau keletas didelių įmonių grupių ir kooperatyvų bei užsienio investuotojų kalba ap...
Pandemija, karantinas, vartojimo kritimas – visa tai pernai neatsiliepė didžiausiomis su žemės ūkiu susijusiomis įmonėmis. Apie tai galima spręsti pagal Registrų centrui pateiktas finansines ataskaitas.
Smulkieji ūkiai ypač svarbūs siekiant užtikrinti tvarią kaimo vietovių plėtrą ir stabilų apsirūpinimą maistu. Be to, jie yra dalies gyventojų pragyvenimo šaltinis, nuo kurio priklauso ir šalies ekonomikos augimas. Šiuo metu Lietuvoje yra apie 120 tūkst. ūkininkų, maždaug 70–75 proc. iš jų – smulkiej...
Kaimo reikalų komitete svarstyta, kaip Žemės ūkio ministerija ir Energetikos ministerija padės ūkininkams energetinės krizės metu. Tačiau valdininkų atsakymai Seimo narių netenkino – pareikalauta pateikti konkretų planą.
Žemės ūkį, kaip ir visą ekonomiką bei gyventojus, kamuoja keletą kartų brangę energetiniai ištekliai. Pavyzdžiui, daržovių ūkiai net nežino, ar vertės sandėliuose iki naujo derliaus saugoti derlių, nes jis gali nepabrangti tiek, kad vėsinimui ir ventiliavimui vertėtų deginti elektrą.
Neoficialiuose pokalbiuose šie metai daugelyje žemės ūkio sričių vadinami auksiniais. Nors energetiniai ištekliai ir trąšos brango, tačiau ir supirkimo kainos „išskrido į kosmosą“.
Lietuvos ūkininkai šiandien kryžkelėje. Iš vienos pusės grūdų kainos rekordinės, tačiau tuo pačiu milžiniškos ir trąšų, energetinių išteklių kainos bei niekas negali pasakyti, kas bus rudenį. Tuo pačiu reikia rinktis, ar geriau skolintis milžiniškas sumas ir naudoti įprastines technologijas, kad gau...
Karas Ukrainoje į Lietuvos žemės ūkį atnešė didžiulių pokyčių, dėl kurių gali neišgyventi kai kurie sektoriai. Tačiau kaip spręsti šias bėdas valdžios ir žemdirbių požiūris skiriasi. Vieni siūlo mažinti gamybą ir taupyti, kiti gaminti kuo daugiau, nes maisto pasaulyje trūks.
Žemės ūkio viceministras Paulius Astrauskas įteikė „Pienės 2021“ apdovanojimą pirmosios vietos laimėtojai ūkininkei Daliai Kairaitienei, kurios šeimos ūkis pripažintas didžiausiu pieno gamintoju Lietuvoje.
Darbą Žemės ūkio ministerijoje pradeda du nauji viceministrai – Paulius Astrauskas, kuruosiantis tvarios žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės sektorių, ir Egidijus Giedraitis, kuris bus atsakingas už Europos Sąjungos reikalų ir paramos politikos bei tarptautinių reikalų ir eksporto skatinimo sritis...
Po ministro Kęstučio Navicko konflikto su Lietuvos žemės ūkio taryba, kuri reikalavo jo atsistatydinimo, Vyriausybė ir ūkininkų organizacijos sutarė pakeisti Žemės ūkio ministerijos valdymą.
Lietuviai, kuriems skiriama vis daugiau ES paramos ir per ateinančius kelerius metus bus išdalinti milijardai, atsisako dešimtmečiais kurtų ūkių, o mūsų perdirbėjai vis daugiau žaliavos įsiveža iš užsienio.