Ingrida Devindonienė, 33-ejų pedagogė, nuo šio rugsėjo pradėjo savo darbą Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje kaip dviejų dalykų mokytoja – ispanų kalbos bei lietuvių kalbos ir literatūros. Nuo pat jaunystės svajojusi apie mokytojos karjerą, Ingrida nusprendė sekti paskui savo pašaukimą. ...
pedagogikos studijos
6 straipsnių
Jau visai greitai pasaulis apsivers ir mokytojo profesija taps prestižine. Pedagogams galima pasiūlyti pakentėti dar metelius, ir viskas, švenčiant 2025 metus bus galima šauti šampaną ir mėgautis ne tik jo skoniu, bet ir prestižu.
Ugdymo mokslai aukštosiose mokyklose pritraukia daugiau motyvuotų, geriau pasirengusių būsimų mokytojų, kaip rašoma pranešime spaudai, rodo ankstesnių metų priėmimo į aukštąsias mokyklas duomenys. Tačiau Lietuvos mokyklos, kaip ir daugelyje pasaulio šalių, susiduria su sunkumais ieškant mokytojų.
Paskelbus šių metų stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatus, Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė mato ir džiuginančių, ir neraminančių signalų. Anot jos, šiemet reikšmingai išaugo susidomėjimas pedagogikos studijomis, o dėl išaugusios valstybės nefinansuojamose vietose studijuoj...
Vilnietė mokytoja – apie švietimo ministrės sprendimą: kai kuriems pedagogams išvis nereiktų artintis prie vaikų (166)
Kaip pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, asmenys, įgiję tam tikras specialybes aukštojoje mokykloje, bet neturintys pedagoginio išsilavinimo turės daugiau galimybių tapti mokytojais. Tai sulaukė nemenko atgarsio pedagogų bendruomenėje.
Šių metų stojimo rezultatai rodo, jog pedagogikos studijos išgyvena renesansą. Darant prielaidą, jog netolimoje ateityje mokyklose atsiras daugiau naujosios kartos mokytojų, verta sugrįžti prie diskusijos dėl reikiamą darbo stažą sukaupusių pedagogų galimybių išeiti į pensiją anksčiau.