Tarptautinė kosminė stotis (TKS) yra išskirtinė vieta įvairiomis prasmėmis. Viena jų – tai visiškai uždara erdvė, kurioje jau daugiau nei du dešimtmečius nuolatos gyvena žmonės.
pelėsiai
14 straipsnių
Mūsų namuose gyvena daug „įnamių“. Dalis jų yra taikūs ir mums visiškai nekenksmingi. Kai kuriuos mes galime pastebėti, kiti gi yra visiškai mažučiai, net nematomi, tačiau gali turėti didelį poveikį mūsų sveikatai: sukelti alergijas, niežulį, pneumoniją, migreną, astmą ar netgi vėžį.
Peršalimo ligų simptomai gali kartotis ne tik dėl nusilpusio imuniteto: kaltininko ieškokite namuose (9)
Dėl dažnai besikartojančių peršalimo ligų ar joms būdingų simptomų gali būti kalti ne tik virusai ir bakterijos. Nemalonius pojūčius gali sukelti ir mikroskopiniai grybai, dar vadinami pelėsiais. Nors dažnai jie matomi plika akimi, kartais jų galite ir nepastebėti, o vienos rūšies pelėsiai, pasirodo...
Duona – vienas pagrindinių lietuvių maisto produktų, tačiau karšta ir drėgna vasara – nemenkas iššūkis jos šviežumui. 30-35 laipsnių aplinkos temperatūra ir didelė drėgmė – tobulos sąlygos veistis pelėsiui, todėl gamintojai pastebi, kad vis daugiau vartotojų ši problema tampa aktuali.
Atėjus karščiams labai svarbu tinkamai laikyti maisto produktus. Juk kartu su vasariška šiluma išauga ir apsinuodijimų maistu rizika. Kad to išvengtume, kokybės ekspertė Aldona Čepulis dalijasi patarimais, kaip termometro stulpeliams kylant į viršų tinkamai laikyti maistą, kokie produktai kelia daug...
Jei jūsų namuose ant sienų, lubų ar baldų netikėtai „apsigyveno“ nekviestas svečias, vardu pelėsis, numoti į tai ranka tikrai nevertėtų. Pelėsiniai grybeliai yra alerginių ir kitų įvairių ligų sukėlėjai, todėl pastebėjus pirmuosius požymius nedelskite. Visgi, paprastai vandeniu nuplauti pelėsio dažn...
Visiems teko matyti balkšvų, miltelių pavidalo dėmių ant kartoninių dėžių drėgname rūsyje ar juodų apnašų dušo kampuose.
Pelėsiniai grybai yra labai paplitę – jų rūšys skaičiuojamos tūkstančiais, sutinkami gali būti ištisus metus įvairiausioje aplinkoje lauke ar patalpose. Pelėsiniai grybai dauginasi tiek augalinės, tiek gyvūninės kilmės terpėje, jų augimą skatina šiltos ir drėgnos sąlygos.
Pastaruoju metu vis dažniau girdime įspėjimų, kokį didelį pavojų žmogaus sveikatai gali sukelti apipeliję maisto produktai – uogos, vaisiai, daržovės ar duona. Kita vertus, tuo pačiu metu valgome sūrius, vytintą dešrą, kurių paviršius taip pat būna apaugęs storesne ar plonesne pelėsine luobele. Tad ...
Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti.
Patalpoje jaučiamas nemalonus kvapas, ant paviršių matomi juodi, rudi, pilki ar žalsvi taškai ar dėmės – tai ženklas, kad šioje patalpoje „apsigyveno“ pelėsis.
Nepageidaujami pelėsiai – tai parazitai, pernešami oru ir įsikuriantys pastatų sienų jungtyse ar prie langų. Nors pelėsiai dažniausiai nemėgstami dėl to, kad gadina estetinį namų vaizdą, specialistai perspėja, kad jie gali rimtai sutrikdyti sveikatą.
Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse dalyvaujantys lietuviai pristato savo darbus ir yra įsitikinę jų praktine nauda. Viename iš darbų siūlomas sprendimas, kaip kovoti su namuose atsirandančiu pelėsiu.
DELFI. TV žiūrovas „Rimi Hypermarket“ parduotuvėje Kaune nusupirko supelijusios duonos ir savo pirkinį nufilmavo. „Štai kokia šviežia, šilta duonytė su graikiniais riešutais kepama ir pardavinėjama „Rimi Hypermarket“ MEGA Kaune. Pirkta 2008-12-07, 09:19:10 Na, iš Kėdainių juk nevažiuosiu atgal pri...