Naujausi euro zonos pramonės rodikliai gerų žinių neatnešė ir indikuoja apie vėl sulėtėjusį atsigavimo ciklą. Nors Lietuvos gamintojai iki šiol iššūkių kupiną situaciją vertė naujomis galimybėmis, panašu, kad mūsų šalies pramonės atsigavimas taip pat po truputį išsikvepia. Ar pavyks išlaikyti augimo...
pramonės gamyba
20 straipsnių
Valstybės duomenų agentūros duomenimis, spalį Lietuvos apdirbamosios gamybos sektorius pirmą kartą nuo 2023 m. pradžios fiksavo teigiamą gamybos pokytį. Palyginti su 2022 m. spaliu, apdirbamosios gamybos (atmetus naftos pramonę) produkcijos apimtys jau buvo 0,8 proc. didesnės. Tuo metu, kai likusiai...
Eurostato skaičiavimais, rugpjūtį, palyginti su liepa, pramonės gamintojų kainos euro zonoje išaugo 0,6 proc., o visoje Europos Sąjungoje – 0,5 proc.
SEB mažina kitų metų bendrojo vidaus produkto (BVP) augimo prognozę iki 1,8 proc., informuoja banko ekonomistas Tadas Povilauskas. Anksčiau SEB bankas prognozavo, kad kitais metais BVP Lietuvoje augs 2,7 proc.
Pernai Lietuvą supurtęs energetikos kainų šokas paveikė beveik visas ekonomikos sritis. Infliacija žemyn nutempė gyventojų perkamąją galią ir vartojimą, o dėl aukštų energetikos kainų dalis pramonės stabdė gamybą. To rezultatas buvo gana reikšmingas 2,5 proc. metinis bendrojo vidaus produkto (BVP) s...
Didžiosios Britanijos automobilių pramonė jau kurį laiką išgyvena nuosmukį. Praėjusiais metais dėl dviejų gamyklų uždarymo, pasaulinio puslaidininkių trūkumo ir tiekimo grandinės trikdžių gamyba šalyje susitraukė iki 66 metų minimumo.
Vartotojų noras kokybę išleisti į kiekybę transformuoja pasaulinę tekstilės pramonę ir per pastaruosius du dešimtmečius kone padvigubino pasaulinę pluošto gamybą.
Vokietijos automobilių gamybos įmonės nemato jokių verslo perspektyvų pagerėjimo ženklų, nes situacija pasauliniu mastu išlieka silpna, teigia pagrindinė šalies inžinerinės pramonės lobistinė organizacija.
Pasaulio ekonomikoje atsiranda vis daugiau ženklų, rodančių, jog ji veikia tik vienu varikliu ir kad jos pagreitį lemia paslaugos, o įvairių pasaulio šalių, nuo Japonijos iki Jungtinių Valstijų, gamyklose gamybos linijos lėtėja ir sunkiai sekasi papildyti užsakymų portfelį.
Viena aktualia tema imta kalbėti kiek kitaip – vartojant kitą terminą. Tiek JAV, tiek Europos politikai, gvildenantys santykių su Kinija klausimą, staiga prakalbo apie rizikos mažinimą.
Naujausi duomenys rodo, kad Lietuvoje tęsiasi ekonomikos nuosmukis, kuris neigiamai pradeda veikti ir darbo rinką. Artimiausiu metu ekonomikos atšilimas yra mažai tikėtinas, bet didesnių sukrėtimų taip pat turėtų pavykti išvengti.
Antradienį Valstybės duomenų agentūra paskelbė naujausius pramonės produkcijos pokyčius. Ir nors š. m. balandžio mėnesį pramonės produkcija didėjo 2,7 proc., ji mažėjo daugiau nei 10 procentų, palyginti su 2022 m. sausio–balandžio mėnesiais.
Rusijos pramonė pirmą kartą per metus netikėtai atsigavo, nes augant išlaidoms invazijai į Ukrainą, su karine produkcija susiję sektoriai pademonstravo gerų rezultatų.
Pramonės augimas Lietuvoje rugpjūtį, palyginti su tuo pačiu metu pernai, buvo vienas didžiausių Europos Sąjungoje (ES), skelbia Eurostatas.
Ekspertų teigimu, Lietuva dujų krizės pasekmes pajustų netiesiogiai per eksporto rinkas. Tai reiškia, kad jei pagrindinėje eksporto partnerėje Vokietijoje dėl dujų trūkumo stotų gamyba, pirmiausia tai pajustų Lietuvos pramonė ir eksportuotojai. Delfi gauta analizė rodo, kad blogiausiu scenarijumi, p...
Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, gegužę, palyginti su balandžiu ir atsižvelgus į sezono svyravimus, pramonės gamyba euro zonoje padidėjo 1,3 proc., o visoje ES - 1,2 proc. 2018 m. balandį pramonės gamyba euro zonoje ir visoje ES sumažėjo 0,8 proc.
Liepą netikėtai smuko Kinijos pramonės apimtys. Kaip praneša „Reuters“, labiausiai krito mažų ir vidutinių pramonės bendrovių veiklos apimtys, tad bijomasi, kad ekonomikos augimas vėl gali sulėtėti.
Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, šių metų balandį, palyginti su kovu ir atsižvelgus į sezono svyravimus, pramonės gamyba euro zonoje pakilo 1,1 proc., o visoje ES – 1,3 proc. 2016 m. kovą gamyba euro zonoje ir visoje ES krito atitinkamai 0,7 ir 0,5 proc.
Rusijai be skrupulų prisijungus Krymą ir tiesiant rankas į Rytų Ukrainą, šios šalies regioninės politikos apžvalgininkė, britų ir lenkų žurnalistė Ola Cichowlas portale theecologist.org rašo, jog prezidentui Vladimirui Putinui reikėtų labiau susirūpinti problemomis, egzistuojančiomis pačioje šalies ...