Tikriausiai pažįstate žmonių, kurie nuolat patiria įdomių nutikimų. Kolega restorane yra užsisakęs visai ne tą patiekalą, kurio iš tikrųjų pageidavo, o giminaitė atsiskaitant kasos terminale įkyriai braukė grožio salono nuolaidų kortelę ir stebėjosi, kodėl ši neveikia. Dažnai tokių istorijų herojai ...
Presbiopija
8 straipsnių
Ko gero, ne vienas parduotuvėje esame matę žmogų, bandantį įskaityti produkto etiketę iš kuo toliau – per visą ištiestos rankos ilgį? O gal taip smulkiau surašytas etiketes skaitote jūs pats? Jei jums apie 40–50 metų, smulkūs objektai tik per didesnį atstumą gali būti įskaitomi dėl presbiopijos, kur...
Senatvinės toliaregystės su amžiumi neišvengsime nė vienas: optometrininkė pasakė, kam ji gresia anksčiau (1)
Dažnas keturiasdešimtmetį peržengęs žmogus vieną dieną pastebi, kad prieblandoje būna sunkiau ką nors perskaityti arba veriant siūlą sudėtingiau įžiūrėti adatos skylutę.
Net ir nedideli sveikatos pokyčiai gali riboti žmogaus veiklą. Kad lengvi negalavimai netaptų sunkiais, svarbu reguliariai tikrintis sveikatą.
Akys gali būti sielos langas, tačiau kai jos pervargsta, tampa durimis į galvos skausmą ir pablogėjusį regėjimą. Knygoje „1001 naminis vaistas“ (Readers Digest, Alma littera) aprašoma kaip keliais žingsniais įveikti akių nuovargį.
Akinių skaityti reikia daugeliui. Tačiau dauguma žmonių jų nešioti net kartkartėmis nemėgsta ir mielai atsisakytų, jei tik galėtų. Pasirodo, kad tai visai įmanoma, jei reguliariai bus daromi pratimai.
Jokios ironijos – tik faktai ir galimybės prisitaikyti prie metų atnešamų pokyčių. Kai gydytojų paklaustas, kaip regėjimas, visą gyvenimą išdidžiai atsakinėji „Vienetas!“, būna baisingai nemalonu vieną vakarą pastebėti, jog net ir labai geros knygos paskaityti nesinori, nes raidžių nesimato.
Kasmet, spalio mėnesio antrąjį ketvirtadienį, minima Pasaulinė regėjimo diena ragina atkreipti dėmesį į akių siunčiamus signalus ir nedelsti – dažniausių regėjimo sutrikimų ir ligų vystymuisi galima užkirsti kelią.