Gyvenimas mieste ir šviežių žalumynų bei daržovių kupinas sodas – daugelio svajonė, nors ne visiems įgyvendinama. Tačiau mažytį sodą, kuriame žaliuotų prieskoniniai augalai ar smulkiavaisių veislių daržovės, galima nesunkiai įsirengti savo namuose. Tam reikės kelių laisvų palangių ar balkono, pasiry...
prieskoniniai augalai
7 straipsnių
Prieskoniniai augalai – augalai, kurie ne tik pagardina maistą, bet ir suteikia savitą skonį bei aromatą gaminamam maistui. Turėdami gydomųjų savybių, prieskoniniai augalai praverčia gydant kai kurias ligas (žiūrėti vaistiniai augalai), o sveikiems žmonėms padeda apsisaugoti nuo ligų, pvz., įvairūs švieži žali lapeliai yra geras antioksidantų šaltinis, antimikrobinės medžiagos padeda palaikyti gerą žarnyno mikroflorą.
Virtuvės interjeras gali būti įvairus, ir, tikriausiai, kiekvienuose namuose jis yra skirtingas. Kažkam patinka aprūkęs židinys, o kažkam reikia sniego baltumo sterilumo.
Prieskoninių žolelių vazonėliai dažnoje virtuvėje ant palangės puikuojasi visą šiltąjį sezoną. Kad augaluose slypintys vitaminai teiktų didžiausią naudą jums ir namiškiams, dalijamės jų auginimo ir paruošimo patarimais.
Pasibaigus žiemai ir prasidėjus pavasariui, kyla noras užsiauginti pirmųjų šviežių žalumynų. Patyrę sodininkai žalumynų sėklas pradeda sėti kovo viduryje ir jau per patį pavasario įkarštį gali mėgautis šviežiais prieskoniais.
Pats metas vaistinius ir prieskoninius augalus ruošti žiemai. Mokslininkai rekomenduoja gamtos vaistinėlėje turėti iki pusės kilogramo įvairiausių augalų.
Prasidėjus sodinimo sezonui, žmonės perka daugiau sėklų ir neretai nusivilia sulaukę ne tokios spalvos gėlių ar kitokios išvaizdos daržovių, nei nurodyta ant pakuotės, praneša portalas lzinios.lt
Visi tie, kurie savo daržą kuria tik balkone arba ant palangės, kovo mėnesį jau turėtų susirūpinti ir suskubti imtis darbų. Dabar tinkamiausias laikas norintiems auginti ilgesnės vegetacijos daržoves. Tiesa, renkantis veisles šioms erdvėms, svarbu nepamiršti jų dekoratyvumo. Kaip auginti namuose baz...