Daugelis tėvų susimąsto – ar galima vartoti alkoholį prie savo vaikų? Kokią įtaką jiems tai turės ateityje? Kaip su vaikais kalbėti apie alkoholį ir jo daromą žalą? O galbūt dera vartoti jį pasislėpus, kai vaikai nemato? Šiuos klausimus Delfi aptaria su psichologe-psichoterapeute Sonata Vizgaudiene.
psichologė-psichoterapeutė
5 straipsnių
„Pamatau jį, ir viskas. Ir labai gera, ir neramu. Tampu kaip nesava, širdis, atrodo, iššoks, rankos dreba iš jaudulio, negaliu susiimti. Be viso to, dar darau ir šneku nesąmones, tampu be proto pavydi. Noriu, kad jis visada būtų šalia, pykstu, kai būna su draugais, o ne su manimi. Labai gražus, bet ...
Statistika skelbia, kad Lietuvoje kiekvienais metais apie 70 vaikų išgirsta gąsdinančią diagnozę – vėžys. Ligoninėje atsidūrusiems mažyliams tenka iškęsti ne tik kankinančias ir skausmingas medicinines procedūras, bet ir nuolatinį baimės ir nerimo jausmą. Daugelis tėvų, patys ištikti šoko, net nežin...
Kiekvienas naujas žingsnis mąstančiam ir jaučiančiam žmogui kelia nerimą, tačiau jo atsikratyti nereikia, LRT RADIJUI sako psichologė psichoterapeutė Agnė Matulaitė. Anot jos, nerimas yra naudingas, nes priverčia į viską žiūrėti atidžiau, bet jį kontroliuoti galima bendraujant su kitais.
Vis daugiau žmonių, kalbėdami apie liūdesį, blogą nuotaiką ar nuovargį, vartoja žodį depresija. Dažnas nesėkmingai tikisi šias neigiamas emocijas paskandinti alkoholyje. Ne išimtis ir DELFI Sveikatos rubrikos „Klausk specialisto“ forma pasinaudojęs skaitytojas Tomas.