Žolininkai ir sveikos gyvensenos propaguotojai, jau skuba rinkti želmenų: dilgėlių, garšvų, meškinių česnakų. Tačiau ne tik medikai, bet ir žolininkai, stebėdami lietuvių pomėgį viską iš gamtos imti saujomis, perspėja, kad žaliųjų vitaminų gali būti ir per daug.
pumpurai
12 straipsnių
Pumpuras – augalo organas, iš kurio išauga ūglis – t. y. stiebas su augančiais ant jo lapais.
Naujas Šiaurės Arizonos universiteto (NAU) tyrimas paaiškino, kodėl pakrantėje augančios sekvojos gali atsigauti po itin stiprių gaisrų – tai retas optimizmo ženklas regione, kurį vis dažniau siaubia dideli miškų gaisrai.
Panevėžietės sode pražydusi tulpė net su aštuoniais žiedais pretenduoja tapti išskirtiniu gėlininkystės pasiekimu ir bene pirmąja registruota rekordininke tarp savo giminaičių.
Gintaro rūgštis gaunama perdirbant natūralų gintarą, joje gausu naudingų mikroelementų.
Svarbiausias sodininkų rūpestis lapkritį – uždengti žiemai tai, kas dar neuždengta. Turint laisvą akimirką, galima ir vaistinių augalų prisirinkti, taip pat susodinti augalus, kad dygtų.
Fitoterapeutas pataria: norite greitai atsigauti po žiemos – valgykite medžių pumpurus ir piktžoles (32)
Jei norite būti sveiki bei energingi pavasarį, žolininkai ragina skubėti į pievas, kuriose jau galima rasti pirmųjų žalumynų, kurie sveikatai – naudingiausi. Žolininkas farmacininkas Virgilijus Skirkevičius pataria, kokie augalai šiuo metu labiausiai padės susigrąžinti jėgas ir sveikatą.
Prieš kelias dienas Vašingtono botanikos sodo lankytojai turėjo progos stebėti, kaip skleidžiasi antra iš trijų čia žiedus sukrovusių lavongėlių. Įstabus šio tropinio augalo žiedo grožis tarsi kompensuoja siaubingą pūvančios mėsos smarvę primenantį kvapą, pasklindantį prasiskleidus pumpurui.
Nors už lango pavasariu dar vargiai kvepia, tačiau ant medžių, krūmų šakų vos besilaikantys, prisirpę ir sprogti pasiruošę pumpurai praneša apie sezono permainas. Jei dar nespėjote, DELFI kalbinti specialistai paskutinįkart ragina suskubti ir prisirinkti šių natūralių vitaminų.
Ar pastebėjote – jau du mėnesius trunka pavasaris? Nepanašu? Taip, kiek aukštesnė temperatūra stojo tik paskutinėmis dienomis, o lig šiol gamta ramiai snaudė. Šiluma ir nulijęs lietutis jau tuoj tuoj „išsprogdins“ miegančius pumpurus ir miškai pagaliau sužaliuos. O lig šiol miškuose gal tik žydinčio...
GRYNAS.lt skaitytojas užfiksavo neįprastą reiškinį, kaip rudenį obelis subrandino pumpurus. Jis stebėjosi, kad gamta tarsi išprotėjo ir sumaišė metų laikus.
GRYNAS.lt redakcijai Skandinavijos šalyse besilankiusi skaitytoja Margarita pasakojo, kad ten žmonės vertina ne tik mėlynių uogas, bet ir lapelius. Dar vienas nustebinęs dalykas, kad yra masiškai renkami pušų ūgliai. GRYNAS.lt domisi, kokia jų nauda mūsų organizmui.
Pastaruoju metu dažnas vaistinių žiedų rinkėjas nustemba, kodėl šįmet nežydi daugelis liepų. To LRT radijo eteryje pasiteiravo ir vienas klausytojas. „Turiu sodybą Šakių rajone, aplinkui daug senų liepų. Kiekvienais metais jos gausiai žydėdavo. Šiais metais jos visiškai nežydi. Kokia galėtų būti pri...