raganosiai

38 straipsnių

Antony Sguazzin

Pasaulio bankas (PB) pranešė, kad išplatino pirmąją pasaulyje laukinės gamtos obligacijų emisiją, pritraukusią 150 mln. JAV dolerių, kurie iš dalies bus panaudoti juodųjų raganosių išsaugojimui Pietų Afrikoje.

REUTERS

2020 m. Pietų Afrikos Respublikoje brakonieriai sumedžiojo 394 raganosius, arba 33 proc. mažiau nei anksčiau. Tiesą sakant, brakonieriavimo mastas šioje šalyje yra žemiausias nuo 2011-ųjų, nes dėl griežtų apribojimų sumažėjo galimybė laisvai kirsti sienas. Taip pat dėl koronaviruso pandemijos sunyko...

REUTERS

Pietų Afrikos Kriugerio nacionalinio parko veislyne afrikietiškos ožkos rado bendrą kalbą su milžiniškais raganosiais. Veislyno gyventojai – jauni raganosiai, dėl brakonierių kaltės likę be tėvų. Ožkos šokinėja per raganosių nugaras, o šie, panašu, neprieštarauja dėl tokio familiarumo.

Manyta, kad rytinėje Borneo dalyje Sumatros raganosiai išnyko, bet pastatytos kameros užfiksavo, jog vienas o gal net ir daugiau šių retų gyvūnų galėjo išlikti. Pasaulio gamtos fondo specialistas sako, kad birželį ir rugpjūtį užfiksuoti vaizdai teikia vilties. Kadaise Sumatros raganosiai gyveno viso...

Daumantas Liekis, gamtininkas

Kalbant apie faunos raidą mūsų šalies platumose, sunku patikėti, kad šiandien stambiausiais žinduolių atstovais vadiname briedžius ar stumbrus. Juk buvo laikai, kai kapstydami sniegą ir rupšnodami skurdžią stepių augmeniją Lietuvoje ganėsi gauruotieji raganosiai, šiaurės elniai bei mamutai.