Kritikos ir neigiamo dėmesio pastarosiomis dienomis sulaukusios sutelktinio rėmimo platformos „Contribee“ paslaugomis Lietuvoje naudojasi nemažai kūrėjų. „Delfi“ pasidomėjo, kokio dydžio paramą jie renka kas mėnesį ir kaip apmokestinami surinkti pinigai.
Rasa Virvilienė
81 straipsnių
Įmonėms gautas išmokas už nepanaudotą elektros energiją teks deklaruoti, o daliai dar ir susimokėti mokesčius. Kritikai atkerta, kad mokesčių surinkimas bus brangesnis nei patys mokesčiai. Apie tai buvo pasakojama LNK žiniose.
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad už praėjusius metus deklaruotų pajamų natūra suma, lyginant su 2020 metais, augo beveik 5 kartus, iki 272 mln. eurų, o nuo jų apskaičiuoto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) suma – išaugo 6 kartus, iki beveik 36,4 mln. eurų.
Kilus pinigų kainai kartu su paskolų palūkanomis didėjo ir indėlių palūkanos, kurias siūlo bankai. Visgi pasidėjus indėlį banke ir iš palūkanų uždirbus apvalią sumą, reikia nepamiršti susimokėti mokesčius. Redakcija primena, kada gyventojui teks ši prievolė.
Važiuojančių į darbą ir namo įmonės automobiliu laukia mokesčiai: kaip apskaičiuoti, kiek teks mokėti (74)
Neseniai Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paskelbė griežtinanti pajamų natūra skaičiavimą, tad nuo šiol gyventojai, į darbą ir iš jo važiuojantys įmonės automobiliu, turės susimokėti. Redakcija pateikia aiškinimus, kaip reikėtų apsiskaičiuoti šį mokestį.
Nuo šiol gyventojai, į darbą ir iš jo važiuojantys įmonės automobiliu, turės susimokėti. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) keičia ir griežtina pajamų natūra skaičiavimą, todėl tokios kelionės bus vertinamos, kaip automobilio naudojimas asmeniniais tikslais. Mokėtina suma priklausys nuo automobili...
Pardavinėjant būstą yra atvejų, kai įvykdžius sandorį teks susimokėti mokesčius – pavyzdžiui, kai turtas neišlaikomas nuosavybėje tam tikrą laikotarpį. Tiesa, deklaravus tokiame būste gyvenamąją vietą numatyta ir išlygų, kai praverti piniginės netenka. Ką reikia žinoti?
Kokiais atvejais pardavus žemę reikia susimokėti mokesčius? Ar egzistuoja išimčių, jei parduodama paveldėta žemė, kuri nuosavybėje nebuvo išlaikyta 10 metų? Tokie klausimai iškilo Delfi skaitytojai Astai, kuri norėtų parduoti beveik prieš 6 metus paveldėtą žemės lopinėlį. Valstybinė mokesčių inspekc...
Pardavus nekilnojamąjį turtą gali tekti sumokėti didelius mokesčius, nes jie bus skaičiuojami ir nuo infliacinių pajamų. Šis žurnalo „Investuok“ straipsnis apie tai, kodėl nereikėtų sprendimų daryti skubotai ir kokiomis esamomis mokesčių lengvatomis galima pasinaudoti.
Smulkioms prekėms iš trečiųjų šalių prieš dvejus metus panaikinta mokesčio lengvata ne tik pabrangino siuntas Lietuvos pirkėjams, bet ir iš pradžių sumažino jų skaičių, sako tarnybos ir ekspertai. Kita vertus, naujos taisyklės pildė Europos Sąjungos biudžetą, leido labiau konkuruoti Bendrijos prekyb...
Komerciniai bankai iki vasaros pabaigos turi sumokėti pirmąjį solidarumo įnašo avansą, tačiau kaip mokestis skaičiuosis, sužinojo tik praėjusią savaitę. Mokesčių inspekcija paskutinę akimirką suskubo keisti bankų mokesčio apskaičiavimo tvarką, tad dabar bankams solidarumo įnašą teks perskaičiuoti. B...
Valdžiai nusprendus bankus apmokestinti solidarumo įnašu, pirmieji pinigai į valstybės sąskaitą už II metų ketvirtį turi įkristi iki rugpjūčio galo. Kai kurie bankai jau skaičiuoja, kad pirmoji įmoka sieks milijonus, nors kiti teigia tikslias sumas dar besiaiškinantys.
Ko gero, kiekvienas Lietuvoje gyvenantis pensinio amžiaus žmogus svajoja apie orią senatvę. Bėda ta, kad toks scenarijus susiklosto tikrai ne visiems senjorams. Metai iš metų yra kalbama apie per mažas pensijas, dėl kurių senjorai atsiduria už skurdo ribos.
Tiek statybininkų, tiek ir tolimųjų reisų vairuotojų atstovai peikia valdžios sprendimą naikinti kompensacijas už sunkesnes darbo sąlygas. Darbo inspekcija tikina, kad darbdaviai tokiomis priedų lengvatomis piktnaudžiauja. Apie situaciją kalbama LNK žiniose.
Darbuotojams Lietuvoje atsiras daugiau galimybių tapti milijonieriais, jei jų darbdaviai linkę dalintis savo sėkme. Startuoliai ilgai prašė palankesnių sąlygų ir aiškumo skiriant akcijų darbuotojams, tačiau ilgą laiką tvyrojo biurokratinės džiunglės. Valstybinė mokesčių inspekcija praėjusią savaitę ...
Verslas atranda vis naujų būdų paskatinti darbuotojus, o kadaise neįprastai skambėjusios naudos ima skintis kelią ir Lietuvoje. Tačiau nepriklausomai nuo to, ar motyvacija stiprinama papildomu sveikatos draudimu, ar vaikų darželio paslaugų apmokėjimu, pravartu žinoti, kada už iniciatyvą reikės susim...
Dėl įstatymo pakeitimo automobilį parduodantis vyras atsidūrė keblioje situacijoje: lauktų baudos ir nemalonumai (3)
Tiek automobilių pirkėjams, tiek pardavėjams, lapkričio 1-oji tempo reikšmingų pokyčių data, mat būtent šią dieną įsigaliojo atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymo pataisos, kuriomis remiantis atsiskaitymai grynaisiais neturi viršyti 5 tūkst. eurų. Nors pakeitimų pagrindinė idėja – kova...
Dėl įvairių priežasčių žemės mokesčio, viršijančio penkis eurus, laiku nesumokėjo 160 tūkst. jos turėtojų, sako Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) atstovė.
Nuo rytojaus, lapkričio 1 dienos, įsigalioja pokyčiai susiję su Darbo kodekso pakeitimais, siekiant sumažinti mobingo rizikas darbe. Taip pat prasideda pereinamasis laikotarpis dėl mokamų kompensacijų už darbą lauke bei keliaujant. Be to, pokyčiai laukia ir atsiskaitinėjant grynaisiais didelėmis sum...
Verslas jaučiasi nepasiruošęs naujam grynųjų ribojimui: pažeidėjų gali laukti baudos iki 4 tūkst. eurų (21)
Jau kitą savaitę įsigalioja Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymas, pagal kurį atsiskaityti už sandorius grynaisiais pinigais bus galima tik tuo atveju, jei suma neviršija 5 tūkst. eurų. Verslo atstovė sako, kad verslas tam nepasiruošęs, o problemų kyla jau dabar.