Atsižvelgus į Lietuvos raudonosios knygos komisijos siūlymą tamsioji vakarinė medunešė bitė įrašyta į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, kitaip vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą įrašytos tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenanti šios bičių rūšies populiacija. Laikomų ir vei...
Raudonoji knyga
94 straipsnių
Fotografas Mindaugas Ilčiukas pasidalijo įsimintinais kadrais – Telšių rajone, Sedos apylinkėse, įamžino daugybę kiškių. Į jo fotoobjektyvą pateko ir itin reta rūšis, įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą.
Fotografui Gediminui Viksvai pasisekė įamžinti į Lietuvos raudonąją knygą įrašytą sparnuotį – juodąjį gandrą. Šie paukščiai vengia žmonių, tad juos pamatyti pavyksta retai, o ypač iš arti.
Šilti orai paskatino gėlių žydėjimą. Gyventojai jau pastebi ir vienus gražiausių pavasarinių žiedų. Tiesa, šių gėlių gamtininkai ragina neliesti ne tik dėl jų retumo ir gresiančių baudų, bet ir pavojaus sveikatai.
Atėjus pavasariui žmonės vėl be saiko skina gamtoje natūraliai augančius meškinių česnakų lapus, dėl to kyla grėsmė jų būklei.
Lietuvos gamtai – naujos grėsmės: greitu metu Raudonąją knygą papildyti gali ne viena žuvų rūšis (3)
Žvejams ir aplinkosaugininkams vis didesnį susirūpinimą kelia rūšinės įvairovės mažėjimas. Tam nemenką įtaką daro blogos techninės būklės užtvankos, kurios daugeliu atveju yra ne tik bevertės, bet ir kenkiančios upių natūralumui bei visai jų ekosistemai.
Aukštaitijoje, ūkininkų sodybas puola vilkai, o Dzūkijoje – lūšys, – taip, pusiau juokais, kalba Varėnos rajono gyventojai, praneša LNK žinios.
Ką tik pasirodžiusioje naujausio leidimo Lietuvos Raudonojoje knygoje prie saugomų augalų aprašymų rasite ir keliolika VDU Botanikos sodo vyresn. botaninių kolekcijų kuratoriaus Kęstučio Obelevičiaus įamžintų retųjų augalų nuotraukų. Ir tai visai nestebina: daugelis Kęstutį pažįsta kaip vieną tų, ku...
Ežerinė rainė Lietuvoje. Ar sugebėsime išsaugoti vieną rečiausių Europos gėlavandenių žuvų rūšių? (13)
Ne tik daugelis žvejų, bet turbūt ir dauguma šios rubrikos skaitytojų nėra girdėję apie rečiausią Lietuvoje ir neabejotinai vieną rečiausių visos Europos gėlavandenių žuvų – ežerinę rainę.
VDU Botanikos sode viešėjęs Gamtos tyrimų centro Botanikos instituto Mikologijos laboratorijos mokslo darbuotojas Jonas Kasparavičius žinių ištroškusiems klausytojams atskleidė ne vieną iki šiol negirdėtą žinią apie grybus: supažindino su valgomais grybais ir nuodingais jų antrininkais, pasakojo api...
Kartais netikėčiausi radiniai gali slėptis visai šalia, tiesiog jūsų kieme. Tokia istorija dalijasi GRYNAS.lt skaitytoja, kuri jau 20 metų gyvena ten pat, tačiau tik šiemet savo kieme aptiko dar nematytą grybą. Ji teiraujasi, ar šis radinys – retos rūšies grybas?
Vos per keletą metų iš visiškų griuvėsių prikeltas Rokiškio rajono Ilzenbergo dvaras tapo ne tik ekologiško ūkininkavimo pavyzdžiu, kultūros ir turizmo centru, bet turtėja ir gamtos retenybėmis. Tarsi įsižeidę, kad nuo šiais metais buvo išbraukti iš Lietuvos Raudonosios knygos, prie dvaro šimtamečio...
Žmonijai toliau naikinant natūralias buveines vis daugiau rūšių „beprecedente“ sparta artėja prie išnykimo slenksčio, ketvirtadienį perspėjo pagrindinė tarptautinė aplinkosaugos organizacija, papildžiusi savo tvarkomą Tarptautinę raudonąją knygą daugiau kaip 7 000 gyvūnų ir augalų rūšių.
Dažniausiai kalbant apie Lietuvoje nykstančias ir saugomas rūšis, vardijami žinduoliai arba paukščiai. Tačiau, diskutuojant apie tam tikrų organizmų apsaugą, nereiktų pamiršti ir mažiausiai matomų, bet tikrai ne ką mažiau svarbių – žuvų. Viena tokių rūšių, kuri šiuo metu vis dar yra įtraukta į Lietu...
Neries regioninio parko Elniakampio kraštovaizdžio draustinyje aptikta pirmoji šiame parke ir trečioji visoje šalyje itin reto augalo – žaliosios kalnarūtės (Asplenium viride) – radavietė, rašoma pranešime spaudai.
Jos susiporuoja visam gyvenimui. Nors realių mokslinių įrodymų nėra, bet žmonės sako matę, kaip, žuvus patelei, savo gyvenimo nebetęsia ir patinas. Jis suglaudžia sparnus ir iš didelio aukščio neria į vandens telkinį. Tai – paskutinis gulbės skrydis. Mokslininkai teigia, kad tai tik gražios legendos...
Didžiųjų užtvankų statybos ir nekontroliuojamai vystyta verslinė žvejyba atnešė savo pasekmių – kai kurių žuvų rūšių ant savo kabliukų greičiausiai nebeišvysime. Viena iš jų – paprastasis skersnukis, vidutinio dydžio karpinių šeimai priklausanti žuvis, nepajėgusi išsikovoti vietos užtvenktose upėse.
Ar regionai yra mirę ir jų gyvybę palaiko reanimacija? Ar regionai yra gyvybingi, o jų šuolį į ekonomikos Olimpą stabdo iki šiol vykdyta netinkama politika? Nuo įsitikinimų, turbūt, ir priklauso siūlomi receptai. Neseniai pristatytoje vadinamojoje Baltojoje knygoje, kurioje formuojamos regioninės po...
Priežastis, dėl kurios dažnas lietuvis laukia rudens – grybai. Ši rudens gėrybė kiekvienais metais kviečia į miškus. Šiemet grybautojai itin džiaugiasi grybų sezonu, nes namo grįžta pilnomis pintinėmis laimikių. Vis dėlto labai svarbu grybus rinkti atidžiai: krepšyje gali atsidurti reta, saugoma ir ...
Vijūnas (lot. Misgurnus fossilis, vok. Europäischer Schlammpeitzger) – vijūninių (Cobitidae) šeimos žuvis. Vijūno kūnas ilgas, plokščiais šonais. Uodegos pelekas suapvalėjęs. Žvynai smulkūs. Nugara geltonai ruda, šonuose – plati tamsi juosta, o jos viršuje ir apačioje po siaurą juodą juostelę.