Jei vaikščiojate namuose taip garsiai, kad net pradedate erzinti kaimynus – verta susimąstyti, mat tokia eisena tikrai nėra įprasta žmogaus kūnui. Dėl kokių priežasčių vaikštant kyla didelė atatranka ir ką daryti, papasakojo asmeninis treneris, biomechanikos specialistas Karolis Gečas.
raumenų disbalansas
6 straipsnių
Kelių skausmai ir traumos – dažna problema, pasitaikanti įvairaus amžiaus žmonėms. Deja, tačiau net ir po operacijų neretai skundžiamasi, kad kelius vis tiek skauda, o grįžti į normalų gyvenimą taip ir nepavyksta. Ar tikrai normalu, kad po kelių operacijų jaučiamas skausmas? Ir ką įmanoma padaryti, ...
Specialistas – apie vieną dažniausių klaidų lengvai susirgus COVID-19: dėl to gresia raumenų skausmai (88)
Viena dažniausių koronaviruso komplikacijų – stiprus plešiantis raumenų skausmas ir vadinamasis kaulų laužymas. Šią komplikaciją patiria net 40–50 proc. susirgusių koronavirusu asmenų. Dar apie 30 proc. susirgus kamuoja aukšta temperatūra, kai kuriuos – ir silpnumas, priklausomai nuo imuniteto būklė...
Viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių atsiranda nugaros skausmas, yra raumenų disbalansas, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako kineziterapeutas Audrius Šalavėjus. Jo teigimu, dėl atsiradusios netolygios apkrovos kyla nugaros skausmas.
Kol vieni iškėlę galvas džiaugiasi kaštonų žiedais, kiti vaikšto sukandę dantis, nes nugaros skausmas neleidžia net kryptelėti. Po intensyvios treniruotės ar daržo kasimo užklupęs skausmas dažniausiai reiškia, kad žiemą buvo tingėta judėti.
Svoris, kasdien nešiojamas ant pečių, mums toks įprastas, kad prie jo esame pripratę ir retai apie jį pagalvojame. Kineziterapeutė Alina Agekianaitė sako, kad, jeigu rankinės svoris viršija 10 procentų mūsų kūno svorio, tai gali lemti laikysenos pokyčius.