Bangladešo drabužių pramonė – antroji pagal dydį pasaulyje eksportuotoja po Kinijos – susiduria su dviguba problema: lėtėjančia pasauline paklausa ir vietine energijos krize, o tai gali sutrukdyti šalies atsigavimui po pandemijos.
Renaissance Capital
15 straipsnių
Sankcijų Rusijai padaryta žala tapo akivaizdi balandį, kai ekonomika ėmė trauktis, pramonės gamybos apimtys sumažėjo, o mažmeniniai pardavimai smuko labiausiai nuo koronaviruso pandemijos laikų.
Tvyrant būgštavimams dėl galimos Rusijos invazijos į Ukrainą, pirmadienį smuko Rusijos akcijų birža ir šalies valiutos rublio kursas.
Prieš metus Vladimiras Putinas tvirtino, kad Rusijai reikalingas „ekonominis proveržis“, per metinę spaudos konferenciją savo tautiečius patikinęs, jog perspektyva pagaliau prasigiedrys.
Marihuanos gamintoja ir pardavėja „Curaleaf“ paskelbė per pirminį viešąjį akcijų platinimą (IPO) Kanados vertybinių popierių biržoje pritraukusi 520 mln. Kanados dolerių (maždaug 400 mln. JAV dolerių), rašo „Deutsche Welle“.
Lygiai prieš 150 metų Rusijos imperija, kaip tuometiniuose oficialiuose tekstuose buvo rašoma, „užleido“ JAV savo šiaurės-amerikietiškas kolonijas. Už būsimą JAV valstiją, kurios plotas sudarė 1,5 mln. kvadratinių kilometrų, carinei valdžiai buvo sumokėta apie 7 mln. dolerių, rašo BBC rusų tarnyba.
Tiesioginių užsienio investicijų nutekėjimas iš Rusijos rinkos pasiekė rekordinį per pusketvirtų metų lygį.
Per porą pastarųjų metų realiosios Rusijos gyventojų pajamos nukrito daugiau nei 12 proc.
„Bloomberg“ analitikai mano, kad po kelių iš eilės nesėkmingų bandymų atsitiesti Rusijos ekonomika pagaliau atsidūrė ant išėjimo iš ilgiausiai per porą pastarųjų dešimtmečių ją sekinusios recesijos slenksčio, rašo rbc.ru.
Rusiją klampina didžiausia per pastaruosius du dešimtmečius recesija, o gerų su šalies ekonomika susijusių naujienų pastaruoju metu paprasčiausiai nėra.
Rusijos ekonomika antruosius sankcijų metus ištvers lengviau, mano ekspertai. Anot jų, šalies finansų rinka ir makroekonomika jau prisitaikė prie sankcijų sukeltų sąlygų ir pamažu juda atsigavimo link.
Mažėjančios naftos kainos Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną kiršina su jo stipriausia sąjungininke. Nafta – vienas iš svarbiausių elementų, padedančių Rusijos vadovui išsilaikyti valdžioje nuo pat 2000 metų, kai užėmė Boriso Jelcino vietą. Laikotarpiu nuo 2000 iki 2008 metų būtent dėl naftos šalie...
Oficialūs Saudo Arabijos asmenys užkulisuose pripažino, kad neprieštarauja sumažinti naftos kainas, kurios galėtų apriboti investicijas į skalūnų telkinius ir giliavandenį šelfą.
Rizikos kapitalu taškomasi taip, tarsi rytoj būtų pasaulio pabaiga. Vos įsikūrusios bendrovės dar nesugeba pačios uždirbti nė dolerio, o jau pradeda viešą prekybą akcijomis. Startuoliai už pažadus gauna milijardus dolerių.
Nuosprendis Aleksejui Navalnui, – 5 m. laisvės atėmimo, – brangiai atsiėjo Rusijos fondų rinkai – liepos 18 d. per vieną valandą įvyko 2 proc. kritimas.