Vilniaus turgeliuose jau galima aptikti pirmojo lietuviško derliaus vaisių – daugiausia žalumynų, tačiau atsiranda ir braškių. Prekeiviai sako, kad žmones labai domina lietuviška produkcija, skuba ieškoti visko, kas auginama vietoje, tačiau kainos kol kas kandžiojasi. Savo ruožtu ekspertai atkreipia...
Ridikai
9 straipsnių
Valgomasis ridikas (lot. Raphanus sativus, angl. Radish, vok. Garten-Rettich) – bastutinių (Brassicaceae) šeimos kultūrinis augalas, auginamas dėl šaknų, kuriose yra daug vitaminių ir maistingų medžiagų. Išauga iki 20–80 cm, negausiai apaugęs šiurkščiais plaukais. Šaknys storos, mėsingos, juodos, raudonos, melsvos spalvos. Stiebas apatinėje dalyje tuščiaviduris.
Ridikėliai ir japoniniai ridikai auginami kone visur, tačiau pietiniuose regionuose juos sėti galima pradėti jau nuo vasario pabaigos ir tai daryti iki pat rugsėjo. Tiesą sakant, norint užsitikrinti puikų ridikų derlių, tereikia žinoti vos keletą paslapčių.
Siekiant daugiau paramos išmokėti tikriems ūkininkams, vis daugiau dėmesio skiriama pareiškėjų, galimai imituojančių ūkininkavimą, kontrolei visoje Lietuvos teritorijoje.
Rugpjūtis – puikus metas mėgautis žalumynų, ridikėlių ir daržovių derliumi. Dar vasaros pabaiga – optimalus laikas sodinti braškes, daugiamečius augalus ir svogūnus.
Kol žvejai mėgėjai džiaugiasi Kuršių mariose kimbančiais sterkais, žvejai verslininkai, kaip priegaudą, pardavinėja mažus starkiukus.