„Mes visi po truputį mokėmės, kažko ir kažkaip“, – rašė Aleksandras Puškinas. Tačiau vargu ar šis klasikas galvoje turėjo daržininkystę, nors ir ją reikia nuo kažko pradėti. O pradėti geriausia nuo garantuoto ir lengvai pasiekiamo rezultato.
ropės
19 straipsnių
Ropė (lot. Brassica rapa subsp. rapa) – dvimetė bastutinių (Brassicaceae) šeimos daržovė. Ropė auga sparčiai ir greitai duoda derlių. Ropių šakniavaisiai sveria 150–300 gramų, yra gelsvos arba baltos spalvos.
Ar trokštate daržoves ir prieskonines žoleles iš savo daržo valgyti visą likusią vasarą? Kai kurias daržoves galima sėti ir liepos mėnesį, ypač jei nuėmus derlių, atsilaisvino kelios lysvės. Liepos mėnesį taip pat sėjamos daržovės kitų metų derliui.
Dar nė neprasidėjus pavasariui į specializuotas sėklų parduotuves skubantys daržininkai šiemet duris pradėjo varstyti kiek anksčiau – sausio pabaigoje–vasario pradžioje.
Po žeme užaugęs lobis – salierai, ropės ir pastarnokai: trys paprasti ir skanūs receptai su jais (4)
Bulvės, morkos, burokėliai – pačios populiariausios šakninės daržovės, kuriose gausu organizmui naudingų medžiagų. Tačiau maisto specialistai siūlo atkreipti dėmesį ir į kitas rudens gėrybes, kurios praturtina mitybą ir yra labai naudingos sveikatai. Dažnai pamirštamų ropių, pastarnokų ir kitų šakni...
Profesorius Stukas giria bulvę, bet dar geriau – ropė: lietuviai ją valgyti genetiškai užkoduoti (57)
Vilniaus universiteto, Medicinos fakulteto profesorius Rimantas Stukas sako, kad dar XIX amžiuje Lietuvoje pagrindinė daržovė buvo ropė, tačiau netrukus iš pirmos pozicijos ją išstūmė bulvė. Nors iš pastarosios daržovės galima padaryti daugiau valgių, profesorius išvardijo argumentus, kodėl ropė vis...
Vilniaus universiteto profesorius Rimantas Stukas sako, kad dar XIX amžiuje Lietuvoje pagrindinė daržovė buvo ropė, tačiau netrukus iš pirmos pozicijos ją išstūmė bulvė. Tarpukariu bulvių buvo suvalgoma 3-4 kartus daugiau nei dabar, o anuomet nebuvo skundžiamasi vitamino C trūkumu.
Kreivos, skylėtos, ištįsusios, neskanios... Kodėl kartais, kai kurios daržovės, užauga nei šiokios, nei tokios, šakniavaisiai deformuojasi? Bandome narplioti šį detektyvą.
„Mes visi po truputį mokėmės, kažko ir kažkaip“, - rašė Aleksandras Puškinas. Tačiau vargu ar šis klasikas galvoje turėjo daržininkystę, nors ir ją reikia nuo kažko pradėti. O pradėti geriausia nuo garantuoto ir lengvai pasiekiamo rezultato.
Rinkdamiesi daržoves savo stalui vis pabambate, kad šiuo metų laiku jos atrodo nekaip, maža pasirinkimo? Greičiausiai nė nepastebite šalia gulinčių nepažįstamųjų tiesiai iš lietuviško daržo. Susipažinkite – tai ropės.
Ketvirtoje kulinarinės rubrikos dalyje apsilankysime restorane „La Storia". Čia vyriausiasis virėjas Arūnas Jonaitis pademonstruos, ką galima skanaus pagaminti iš, atrodo, paprastos daržovės - ropės.
Kulinarijos lofto „Čiop Čiop“ šefas Marc d'Erceville iš Prancūzijos rekomenduoja lietuviams naudoti kuo daugiau savo natūralių, šviežių sezoninių produktų, kurie pasitelkus kūrybiškumą gali praturtinti lietuvišką virtuvę. Specialiai „Delfi.lt“ skaitytojams šefas demonstruoja Velykų stalui itin tinka...
Orhuso universitetas Danijoje atliko diabetikams svarbų tyrimą, kuris parodė, kad senųjų tradicinių rūšių šiaurietiškos daržovės – morkos, ropės – yra gerokai naudingesnės diabetu sergantiems žmonėms, nes jos ne tokios saldžios ir turi naudingų sveikatai karčiųjų medžiagų.
Sotus vištienos troškinys su garstyčių ir grietinės padažu.
Mitybos specialistai apgailestauja, kad šiais laikais ropės tapo egzotiškesnės už avokadą ir papajas. O juk kažkada buvo viena pagrindinių rudens gėrybių ant lietuvio stalo.