Jau 400 milijonų metų mūsų planetoje gyvena rykliai – kremzlinės žuvys, puikiai prisitaikiusios, ištvermingos, turinčios išskirtinius jutimus, migracijų metu galinčios orientuotis pagal Žemės magnetinius laukus. Tarp jų – nykštukiniai rykliai, kurių ilgis – vos 20 centimetrų ir gigantai, 20 metrų il...
rykliai
20 straipsnių
Žaliojo Kyšulio salos – vieta, į kurią keliautojas Rokas Sabaliauskas mielai sugrįžtų dėl vienos ypatingos priežasties. Bet apie viską nuo pradžių.
Pagaliau išaiškinta paslaptis, kodėl Grenlandijos rykliai gyvena taip ilgai – kai kurie net 500 metų (2)
Naujas tyrimas atskleidė, kodėl ilgiausiai pasaulyje gyvenantys stuburiniai – Grenlandijos rykliai – išgyvena tiek daug metų. Šios išvados gali turėti didelės reikšmės šios rūšies ateičiai.
Pietų Amerikos pakrantėje plaukiojančių brazilinių ilgašnipių ryklių (lot. Rhizoprionodon lalandi) organizme rasti nerimą keliantys kokaino ir jo metabolitų kiekiai, pranešė Brazilijos mokslininkų komanda.
Žmonės palyginti retai tampa ryklių grobiu, nors, tiesą sakant, yra kur kas lengviau sugaunami nei smulkios žuvys arba ruoniai. Deja, konfrontacijos su rykliu pasekmės žmogui – visada tragiškos, keliančios tikrą siaubą visuomenės sąmonėje.
Šiemet internautai kone pametė galvas dėl neįprasto Kalifornijos paplūdimyje aptikto objekto, kuris atrodė lyg ne iš šio pasaulio. Tokie įrašai visada susilaukia itin didelio dėmesio, mat rasti tokį darinį – reta sėkmė ir nuostabą jie kelia net mokslininkams. Vis dėlto dar labiau žmonės lieka priblo...
Rykliai – itin plėšrūs, daugiau kaip prieš 350 milijonų metų Žemėje atsiradę gyvūnai (jie įsikūrė dar gerokai prieš dinozaurus). Deja, būtent žmogus yra daug pavojingesnis rykliui, o ne atvirkščiai. Kiekvienais metais komerciniais tikslais nužudoma apie 100 milijonų šių gyvūnų.
Šiuo metų laiku daugėja istorijų apie ryklius. Po to, kai per dvi dienas rykliai įkando penkiems žmonėms, Niujorko pakrantėse sustiprinta apsauga, palei Long Ailendo salą žmonės nufilmavo apie 50 ryklių, o prie Floridos pakrantės poilsiautojai matė plaukiojantį ryklį.
Narai išgelbėjo penkis bangininius ryklius, kurie buvo rasti įstrigę žvejybos tinkluose vandenyne prie Indonezijos krantų. Vaizdo įraše užfiksuota, kaip narai ištraukia žvejybos tinklus ir švelniai nukreipia bangininius ryklius tinkama kryptimi, kad jie galėtų laisvai plaukti. Bangininiai rykliai la...
Didžiųjų orkų siautėjimas Pietų Afrikos Respublikos (PAR) pakrantėje tęsiasi. Jų taikinys – ryklių kepenys.
Ko gero, dauguma jūsų bent kartą esate lankęsi Kauno prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“. Šio centro traukos objektas – milžiniškas akvariumas, į kurį pažiūrėti labiausiai masina ten plaukiojantys rykliai. Jei jums kada kilo klausimų, kaip tokiomis sąlygomis dirba akvariumą prižiūrintys narai, da...
Gegužės 5 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Europos Sąjungos piliečių iniciatyvai „Uždrauskime ryklių žvejybą dėl pelekų – uždrauskime prekybą jais“ (angl. „Stop Finning – Stop the Trade“) išdavė sertifikatą, patvirtinantį Lietuvos Respublikos piliečių pritarimo parašų skaičių, teigiama pranešim...
Kolumbijos institucijos konfiskavo tūkstančius ryklių pelekų, paruoštų neteisėtai išsiųsti į Honkongą, pranešė pareigūnai.
Prie rytinės Australijos pakrantės esančio populiaraus paplūdimio trijų metrų ilgio ryklys mirtinai sužalojo banglentininką, sekmadienį pranešė policija.
Pasaulyje egzistuoja nesuskaičiuojamas kiekis ežerų. Didesnių ir mažesnių. Tyvuliuojančių prie didžiųjų miestų arba atsiradusių visiškai atokiose vietose. Tarp gausybės jų egzistuoja nedidelė dalis keistuolių, kuriuos verta paminėti dėl jų unikalių ypatybių. Vienas jų – Nikaragvos ežeras Nikaragvoje...
Australijos turizmo agentūros siūlo pradėti stebėti iš oro vandenis prie Sekminių salų, reaguodamos į sumažėjusį turistų norą lankytis Didžiajame barjeriniame rife po virtinės ten įvykusių ryklių užpuolimų.
Norvegų jūroje žvejojęs vaikinas sugavo retą laimikį – itin keistos išvaizdos žuvį, kuri primena prieš milijonus metų išnykusius gyvūnus.
Didžiagalvio vėžlio jaunikliai turi įveikti daug kliūčių, kol suauga. Išsiritę ir palikę saugų lizdą, jie ne tik turi įveikti slenkančio smėlio kalvas, bet ir netapti paukščių, ryklių ir kitų maisto ieškančių plėšrūnų grobiu. O kai vienas kūnas turi nešti dvi galvas, kelionė tampa dar sunkesnė.
Bahamose rykliai mirtinai sudraskė kalifornietę, kuri su savo šeimos nariais plaukiojo po vandeniu, pranešė vietos žiniasklaida.
Jau kurį laiką mokslininkai tigrinių ryklių skrandžiuose randa karvelių, žvirblių ir kitų sausumos paukščių liekanų, o štai vandens paukščių – beveik niekada. Tik dabar po 8 metus trukusio duomenų rinkimo mokslininkai pagaliau gali paaiškinti, kaip rykliai pasigauna šiuos smulkius sausumos paukščius...