S. Petronytė

14 straipsnių

S. Petronytė

Rugpjūčio 19 – liktą dieną sukanka šešiasdešimt metų po to, kai į kosmosą iškeliavo žymi šunų porelė Belka (Baltutė) ir Strelka (Strėlytė). Jų kelionė tapo žymi visame pasaulyje, o svarbiausia – ji padėjo ir pamatus pirmiesiems žmogaus skrydžiams į kosmosą.

S. Petronytė

Gėda yra normali, nors ir skausminga, emocija, kurią anksčiau ar vėliau išgyvena kiekvienas. Tačiau nuolatinis savęs gėdinimas gali turėti destruktyvių padarinių.

S. Petronytė

Tikriausiai ne kartą kiekvienam yra tekę nemaloniai pasijusti dėl tam tikrų aplinkybių: grubaus komentaro, atstūmimo ar blogos žinios. Po šių patirčių apniukusi nuotaika atrodo neišvengiama psichologinė būsena, tačiau yra mokslininkų, kurie linkę užginčyti tokią neišvengiamybę.

S. Petronytė

Tinginystė dažnai tapatinama ne su būsena, o su žmogaus būdo bruožu. Ar iš tiesų tinginiais gimstama? O gal tinginystė yra kompleksinis reiškinys, priklausantis nuo žmogaus psichologijos ir net istorinio konteksto. Vienaip ar kitaip, verta patyrinėti šią visiems pažįstamą būseną.

S. Petronytė

Ekspertų teigimu, dauguma agresyvaus elgesio atvejų mažylių tarpe yra visiškai normalus reiškinys. Taigi, klaidinga visą kaltę už netinkamą vaiko elgesį versti auklėjimo klaidoms. Vis dėl to, kur brėžiama riba tarp įprasto ir sutrikusio vaiko elgesio?

S. Petronytė

Po pasaulį plintant koronavirusui, auga ir žmonių nerimas. Kyla daug klausimų apie vaistus, pavojų bei priemones, skirtas apsisaugoti nuo užkrato. Šiame kontekste visuomenei svarbu išlikti sąmoningai, žinios apie ligą gali padėti išvengti panikos ir imtis veiksmų, išties padėsiančių apsisaugoti pati...

S. Petronytė

Internete ne kartą yra tekę susidurti su įvairiomis ateities inovacijų prognozėmis. Esame linkę pasvajoti išvysti dieną, kai žmogui gyvybę išgelbėti padėtų dirbtinu būdu pagaminta širdis. Nors šiandien tokiomis inovacijomis pasidžiaugti dar negalime, vilties teikia besivystanti bioninė technologija.