Instagrame, feisbuke ir kituose socialiniuose tinkluose neretai publikuojama keisčiausių istorijų bei patarimų. Vieni jų – juokingi, tačiau kiti, dalinantis be nuovokos ir atsakomybės, gali būti net pavojingi.
salieras
44 straipsnių
Valgomasis salieras (lot. Apium graveolens) – salierinių (Apiaceae) šeimos prieskoninių augalų rūšis.
Turbūt niekas paneigti negalėtų – Lietuva yra ypatinga šalis. Viena to priežasčių – keturi metų laikai, kuriais galime kasmet pasidžiaugti. Ir nors ruduo asocijuojasi su spalvotais lapais bei dailiais paltukais, daugumai žmonių šis metų laikas sukelia ir kiek kitokias mintis, susijusias su peršalimu...
Rekomendacijų gerti salierų sultis – internete pilna. Kas tai – nauja mada ar dėmesio vertas sveikatą stiprinantis gėrimas, klausiu dietistės Renaldos Baužytės.
Pamažu, bet užtikrintai į populiariausių daržovių sąrašą kopiantys salierai vertinami ne tik dėl išskirtinio skonio, bet ir dėl naudingųjų savybių. Jau pamėgti kaip puikus troškinių, sriubų ar salotų ingredientas, švieži salierai gali būti vartojami ir sulčių pavidalu.
Prasidėjus pavasariui, jau laikas pagalvoti apie vasaros derlių ir pradėti daiginti sėklas. Žinoma, galima ruošti ne tik daigus, bet ir papuošti palanges prieskoninėmis žolelėmis ar svogūnų laiškais. Jie suteiks namams žalumos ir praturtins pavasarinius patiekalus.
Atsižvelgiant į Mėnulio kalendorių, dirbti sode, darže ir rūpintis kambariniais augalais rekomenduojama vasario 1, 4, 10, 11, 14, 21, 25 ir 26 dienomis.
Vieni negali pakęsti jų kvapo ir skonio, kiti mėgaujasi, bet nauda – akivaizdi: saugo jaunystę, pakelia nuotaiką ir padeda išsaugoti kūno formas (1)
Dėl savo universalumo ir naudos sveikatai vis labiau populiarėjantys salierai dažnai atsiduria ant mūsų virtuvės stalo žaliojo kokteilio pavidalu, tačiau skirtingai naudingas šio augalo šaknies ir stiebo savybes vardindamas Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Rimantas Stukas siūlo ...
Nors vieni salierais gardina salotas, troškinius, sriubas ar valgo juos žalius, kiti ryškaus šios daržovės skonio tiesiog nemėgsta. Anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, salierai itin tinkami pošventiniam laikotarpiui, kai norisi lengvesnio maisto – juose gausu vandenyje tirpių ir netirpi...
Nors vieni salierais gardina salotas, troškinius, sriubas ar valgo juos žalius, kiti ryškaus šios daržovės skonio tiesiog nemėgsta. Anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, salierai itin tinkami pošventiniam laikotarpiui, kai norisi lengvesnio maisto – juose gausu vandenyje tirpių ir netirpi...
Mitybos specialistė Nicola Shubrook portale bbcgoodfood.com papasakojo apie salierų naudą sveikatai ir šios populiarios daržovės maistinę vertę.
Receptu dalijasi maisto tinklaraščio „Ant medinės lentelės“ autorė Kristina Pišniukaitė-Šimkienė.
Eksperimentas virtuvėje. Pabandė pagaminti pagal geriausio Lietuvos šefo receptą – pažiūrėkite, kas iš tiesų išėjo (69)
Vėl prasidėjęs karantinas privertė sukti galvą, ką naujo kiekvieną dieną reikėtų pagaminti savo virtuvėje. Juk restoranai ir kavinės užsidarė, tad jaukius ir romantiškus vakarus tenka kurti kiekvienam savo namuose.
Geriausias Lietuvos šefas Martynas Praškevičius parodė, kaip restoraninį maistą pasigaminti namuose (7)
Kol šalies restoranai priversti užverti duris dėl antrojo karantino, geriausių restoranų šefai siūlo restoranų patiekalus pasigaminti namuose ir nepraleisti progos pasidžiaugti rudens sezono gėrybėmis.
Išskirtiniu skoniu ir maistinėmis savybėmis pasižymintis salieras neretai vadinamas „superdaržove“. Tokį titulą jis pelnė dėl savo universalumo – stipraus skonio ir kvapo salieras ne tik maistingas, bet ir gali pakelti nuotaiką ar net atitolinti senėjimo požymius. Jei nemėgstate valgyti šios romėnų ...
„Valgau ir lieknėju“ arba „valgydami šiuos produktus, tikrai numesite svorio“ – marga įvairi informacija internete. Vis dėlto tokiais teiginiais gydytoja dietologė Evelina Cikanavičiūtė ragina nepasitikėti.
Po švenčių verta išvalyti savo organizmą nuo cukrų, riebalų ir angliavandenių. Net jeigu per Kalėdas puotavote sveikai, suvalgyto maisto kiekis tikriausiai gerokai viršijo įprastas normas. Nieko nepadarysi, juk ne kasdien prie stalo susėdame su visa šeima ir draugais. Nesvarbu, kad paruošėte tik nat...
Kartą paragavę saliero, jo skonį įsidėmėsite ilgam. Itin patrauklios išvaizdos ir pretenzingo skonio salieras drąsiai gali didžiuotis ir naudingųjų maistinių medžiagų šaltinio titulu. Ši daržovė puikiai papildo įvairių patiekalų spalvinę paletę ir skonines savybes, todėl jos populiarumas nuo seno ne...
Vis dar negeriate šių sulčių? Biomedicinos mokslų daktarė atskleidė stulbinančias gydomąsias jų savybes (63)
Ar žinote, kokie šiuo metu yra madingiausi pusryčiai? Nepatikėsite – salierų sultys! Taip taip, vien socialiniame tinkle „Instagarm“ grotažymė #celeryjuice turi virš 78000 įrašų. Daržovės ir vaisiai yra būtina kasdieninės mitybos dalis, tačiau kas gi nutiko, kad salierai pamažu (bet užtikrintai) kop...
Tikriausiai manote, kad sausį – per patį viduržiemį – tikrai anksti sėti kokias nors kultūras, kad jos jau dabar sudygtų? Vis dėlto taip tikrai nėra. Sausio mėnuo – net labai palankus vėlyvųjų daržovių, taip pat negreitai pražystančių gėlių sėjai.
Šias metais gerai užderėjus daržovėms, daugiau užaugo ir retesnių jų rūšių. Jas daržininkai dažnai pasodina iš smalsumo, bet kai šios užauga, nelabai žino, ką su jomis daryti. Apie tokių daržovių naudą ir panaudojimo būdus papasakojo dietologė ir turguje daržovėmis prekiaujantys prekybininkai.