Šaltalankiai

33 straipsnių

Šaltalankis (lot. Hippophae) – žilakrūminių (Elaeagnaoceae) šeimos augalų gentis. Pavadinimas kildinamas iš graikų k. žodžių hippos – arklys ir paeas – žvilgantis; augalo uogos vartotos gyvulių parazitams naikinti. Tai dvinamiai krūmai, kurie auginami kaip dekoratyviniai augalai gyvatvorėms, taip pat sodinami smėlynams, pylimams sutvirtinti.

Šarūnas Meškys

Italijos ir Pietų Korėjos mokslininkai išsiaiškino stulbinančią augalų savybę, kuri gali padėti apsaugoti organizmą nuo mirtinų ligų. Tyrimų išvadose jie paaiškino, kaip daugeliui puikiai žinomo augalo ekstraktas įveikia gyvybei pavojingą gripo virusą ir naikina vėžines ląsteles. Tai – šaltalankis.

Pavasarį ir vasarą vaismedžius ir vaiskrūmius, žinoma, reikia tręšti, ir tai savaime suprantama: juk jie auga, žydi, veda vaisius, o tam būtinos maisto medžiagų atsargos. Tačiau kam gi tręšti, kai derlius nuimtas ir medžiai ėmė mesti lapus? Ar tai tikslinga?

Rita Gečiūnaitė

Sibiro uoga arba Sibiro ananasu vadinami šaltalankiai sulaukia vis daugiau liaupsių dėl vitaminų gausos ir skonio. Šaltalankių augintojai neslepia, kad medeliai puikiai gali augti ne tik įsteigtuose ūkiuosi, bet ir soduose, tik reikia trupučio kantrybės, darbo ir būtina žinoti kelias taisykles.

Darganoti orai ir vis žemiau slenkantis termometro stulpelis lietuvius verčia susirūpinti imuniteto stiprinimu. Sveikos mitybos specialistė, tinklaraščio Sulieknek.lt ir knygų autorė Vaida Kurpienė atkreipia dėmesį, kad rūpintis sveikata nėra nei sudėtinga, nei brangu – tereikia atidžiau rinktis mai...

Šaltalankių uogos rūgštoko skonio, nes jų sudėtyje gausu vitamino C. Vis dėlto šaltalankių vertė slypi tikrai ne jų skonyje. Šios uogos – tikras polivitaminas: šiose uogose gausu karotino, vitaminų B1, B2, B3, B6, C, E ir K.