Prienų rajone sulaikyti du asmenys, neteisėtai metaline gaudykle sugavę į Lietuvos raudonąją knygą įrašytą paukštį ir taip pažeidę Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatymą, praneša Aplinkos apsaugos departamentas.
saugoma rūšis
11 straipsnių
Kartais netikėčiausi radiniai gali slėptis visai šalia, tiesiog jūsų kieme. Tokia istorija dalijasi GRYNAS.lt skaitytoja, kuri jau 20 metų gyvena ten pat, tačiau tik šiemet savo kieme aptiko dar nematytą grybą. Ji teiraujasi, ar šis radinys – retos rūšies grybas?
Dažniausiai kalbant apie Lietuvoje nykstančias ir saugomas rūšis, vardijami žinduoliai arba paukščiai. Tačiau, diskutuojant apie tam tikrų organizmų apsaugą, nereiktų pamiršti ir mažiausiai matomų, bet tikrai ne ką mažiau svarbių – žuvų. Viena tokių rūšių, kuri šiuo metu vis dar yra įtraukta į Lietu...
Jau nuo neatmenamų laikų daugelyje tautų kilnusis erelis yra laikomas drąsos ir stiprybės simboliu. Tačiau, deja, kai kuriose šalyse šį paukštį pamatyti gamtoje galima vis rečiau. Kokia yra kilniojo erelio populiacijos būklė Lietuvoje, ir kaip išsaugoti šį didingą sparnuotį?
Kai kurioms gyvūnų rūšims laukinėje gamtoje yra natūralu miegoti žiemos miegu. Tačiau yra tokių gyvūnų, kurie pramiega didžiąją dalį savo gyvenimo. Tai – miegapelės. Jų Lietuvoje yra kelios rūšys: lazdyninė, miškinė, didžioji. Kadaise mūsų šalyje buvo ir ąžuolinės miegapelės populiacija, tačiau ji i...
Liepos 31 d. Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamentas (RAAD) sulaukė informacijos apie Kazlų Rūdos savivaldybėje nušautus du gandrus. Pareigūnams atvykus į įvykio vietą, paaiškėjo, kad buvo nužudyti iš viso trys šie Lietuvoje saugomi paukščiai. Įtariamajam vyrui surašytas protokolas, raš...
Nors ir buvo negailestingai Europoje išnaikinti, visgi stumbrų istoriją galime laikyti sėkmės istorija. Didžiulių tarptautinės bendruomenės pastangų dėka šiandien stumbrai vėl klajoja gamtoje. Lietuvoje jų istorija taip pat išskirtinė, bet ji nepasibaigusi. Stumbrų gyvenime artinasi dideli pokyčiai.
Panevėžio rajono agentūra praneša sulaukusi netikėto vizito. Į agentūrą Molainių kaimo gyventojai atvežė sužeistą vieną mažiausių Lietuvos pelėdų, įrašytą į Raudonąją knygą. Paukštis sulaukė ne tik reikiamos pagalbos, bet ir sėkmingai paleistas atgal į gamtą.
Patikrinus Kauno ąžuolyne ir kituose miesto parkuose augančius senus drevėtus medžius, paaiškėjo, kad 398 iš jų gyvena arba galėtų gyventi niūriaspalvis auksavabalis (Osmoderma eremita). Šio visoje Europoje reto vabalo namai bus išsaugoti – tvarkant želdynus šie medžiai nebus kertami.
Italijos aplinkosaugininkus papiktino planai sugauti ir nušauti mešką, kuri apdraskė grybavusį vyrą. Meška tuo metu globojo savo mažylius. Apie tai praneša portalas theguardian.com.
Liepos 19 dieną iš Smiltynės į Lietuvos jūrų muziejų buvo atvežtas labai nusilpęs Baltijos pilkųjų ruonių jauniklis. Tokių nelaimėlių paprastai muziejus sulaukia pavasarį – gegužę rastas Rikis jau sustiprėjęs plaukioja bendrajame baseine kartu su kitais ruoniais.