Saulės paviršiuje susiformavusi milžiniška dėmių grupė, kodiniu pavadinimu AR3576, šiuo metu yra atsukta tiesiai į Žemę. Maždaug 150-200 tūkst. km skersmens archipelagas sudarytas iš mažiausiai keturių tamsių centrinių dėmių, kurių kiekviena yra didesnė už mūsų Žemę.
Saulės blyksnis
5 straipsnių
Rugsėjo 16 dieną užfiksuotas galingas Saulės vainikinės masės – plazmos – išsiveržimas. Šis kilpos formos Saulės plazmos pliūpsnis buvo nukreiptas į Žemę.
Artėjantį savaitgalį Indija planuoja paleisti pirmąjį šalies istorijoje Saulės zondą „Aditya-L1. Planuojama, kad Saulės tyrimų observatorija „Aditya-L1“ pakils rugsėjo 2 dieną, šeštadienį, 11 val. 50 min. vietos laiku (9 val. 20 min. Lietuvos laiku), pranešė Indijos kosmoso tyrimų organizacija (ISRO...
Saulės aktyvumas – žybsnių dažnis ir stiprumas, dėmių skaičius žvaigždės paviršiuje, vėjo stiprumas – svyruoja 11 metų ciklu. Paprastai ciklo pradžia įvardijamas laikas, kai Saulės dėmių skaičius pasiekia minimumą. Pirmuoju vadinamas ciklas, prasidėjęs 1755 metais, o šiuo metu vyksta 25-asis.
Pirmadienį Saulėje pasirodžiusi milžiniška dėmė ėmė smarkiai plėstis ir jau antradienį, birželio 21 d., ji padvigubėjo ir toliau didėja. NASA teigimu, ši vieta yra atsukta į Žemę ir gali sukurti galingiausią M klasės blyksnį. M klasės blyksniai yra antri pagal galingumą po X klasės.