Šeštadienį mūsų planetos Šiaurės pusrutulyje, o tai pat ir Lietuvoje, buvo matomas dalinis Saulės užtemimas.
Saulės užtemimas
80 straipsnių

Saulės užtemimas – tai reiškinys, kai mėnulis atsiduria tarp žemės ir saulės, taip uždengdamas saulę. Taip atsitinka dėl to, kad mėnulis yra keletą kartų mažesnis už saulę ir skrieja tiek pat kartų arčiau žemės.
Šio reginio trukmė yra trunka neilgai, nes mėnulio šešėlis mažas ir greitai juda. Saulės užtemimo juosta niekada nebūna platesnė nei 269 kilometrų, o užtemimo maksimali trukmė vienoje vietoje mažiau kaip 8 minutes. Saulės užtemimas gali įvykti tik per jaunatį.
Kaip pasaulis stebėjo saulės užtemimą 2024 m. balandžio 8 d., straipsnį rasite čia.
Šeštadienį Lietuvoje, kaip ir daugelyje Šiaurės pusrutulio vietų, buvo galima stebėti Saulės užtemimą. Tai buvo dalinis Saulės užtemimas, kuris prasidėjo 12:47 val. (Lietuvos laiku), baigėsi 14:17 val.
Šeštadienį Lietuvoje, kaip ir daugelyje Šiaurės pusrutulio vietų, laukiama Saulės užtemimo.
Ką svarbu žinoti kovo 29-ą, dalinio Saulės užtemimo dieną, kai užsivers veidrodinis karminio atspindžio koridorius?
Šiaurės pusrutulio gyventojai šią savaitę turės galimybę stebėti dalinį Saulės užtemimą, kurio metu Mėnulis uždengs iki maždaug 93 proc. Saulės disko.
Jau šią savaitę Šiaurės pusrutulio gyventojai galės stebėti dalinį Saulės užtemimą. Įspūdingas reginys bus matomas bus matomas Šiaurės Amerikoje, Europoje, Azijoje ir Afrikoje.
Mėnulyje sėkmingai nusileidęs privačios kosmoso technologijų kompanijos „Firefly Aerospace“ mėnuleigis „Blue Ghost“ atsiuntė įspūdingų vaizdų iš Mėnulio paviršiaus.
Nuo kovo 14 d. iki kovo 29 d. prasidės vadinamasis užtemimų koridorius – ypatingas laikotarpis, kai Saulės ir Mėnulio užtemimai atveria duris naujoms galimybėms, vidiniams suvokimams ir gyvenimo pokyčiams.
Trečiadienį Žemėje buvo matomas ugnies žiedu pramintas Saulės užtemimas – jį galėjo pamatyti esantys pietinėje Čilės ir Argentinos dalyje. Dalinis Saulės užtemimas buvo matomas Pietų Amerikoje, Antarktidoje, šiaurinėje Naujosios Zelandijos dalyje, Velykų saloje, kitose Ramiojo vandenyno salose.
Spalio 2 dieną, trečiadienį, Žemėje bus matomas įspūdingas Saulės užtemimas. Remiantis NASA duomenimis, žiedinis Saulės užtemimas bus matomas dalyje Pietų Amerikos, dalinis Saulės užtemimas – kai kuriose Pietų Amerikos, Antarktidos vietose, Atlanto vandenyne ir Ramiajame vandenyne. Žiedinio Saulės u...
Spalio 2 d. artėja Saulės užtemimas Svarstyklėse. Šis periodas gali būti ypatingai intensyvus emociniu ir santykių lygmeniu, nes šis ženklas valdo harmoniją, teisingumą ir bendravimą su kitais. Tai metas, kai gali iškilti neišspręsti konfliktai ar jaustis vidinė įtampa. Tačiau šį laikotarpį galima p...
Astrofizikė Renata Minkevičiūtė. Saulės užtemimas – pasaulio pabaigos pranašas? Velnio pasirodymu pramintas reiškinys pakeitė istorijos įvykius (1)
Saulė, Žemė ir Mėnulis, šokdami savo amžiną šokį kosminėje erdvėje, išsidėsto į įvairias konfigūracijas vienas kito atžvilgiu. Būna, kad šie trys kūnai išsirikiuoja į tobulą tiesę. Tuomet, jeigu Žemė atsiduria tarp Saulės ir Mėnulio, turime Mėnulio užtemimą, nes Žemės šešėlis jį uždengia, o jeigu Mė...
Socialinių tinklų naudotojus suintrigavo neva nutekinta informacija dėl JAV įvyksiančios biologinio ginklo atakos per balandžio 8 d. Saulės užtemimą. Anot jų, JAV valdžia siekė panaudoti Saulės užtemimo pretekstą paveikti kuo įmanoma daugiau gyventojų.
Balandžio 8 dieną vykusio Saulės užtemimo metu Šiaurės Amerikos žemyno gyventojai galėjo pasigrožėti įspūdingu astronominiu reginiu. Tuo metu, kai Mėnulis praskriejo tarp Žemės ir Saulės, diena trumpam tapo naktimi.
Visiškas Saulės užtemimas įvyksta tada, kai Mėnulis, skriedamas savo orbita, atsiduria tarp Saulės ir Žemės, todėl dangaus skliaute uždengia Saulės diską. Dienos metu skaisčią šviesą pakeičia aušrai ir saulėlydžiui būdinga prietema.
Balandžio 8 dieną Šiaurės Amerikos žemyne stebimas įspūdingas ir tuo pačiu labai retas astronominis reginys – visiškas Saulės užtemimas. Šis reiškinys matomas dalyje Meksikos, JAV ir Kanados.
Balandžio 8 dieną Šiaurės Amerikos žemyne stebimas įspūdingas ir tuo pačiu labai retas astronominis reginys – visiškas Saulės užtemimas. Šis reiškinys matomas dalyje Meksikos, JAV ir Kanados.
Meksikoje, JAV ir Kanadoje laukiama pirmadienį įvyksiančio visiško Saulės užtemimo, per jį milijonai žmonių pakels akis į dangų, norėdami pamatyti reto grožio reginį.
Jau visai netrukus, balandžio 8 dieną, Žemės gyventojai galės stebėti įspūdingą astronominį reginį.