Klaidinga galvoti, kad vaikščiojimas su lazdomis tinka tik senjorams. Pasirodo, taip vaikščioti gali ir vaikai, tik svarbiausia tinkamai sureguliuoti lazdų aukštį. Be to, einant su lazdomis krūvis tenka, ne tik kojoms, bet ir rankoms, galime sudeginti daugiau kalorijų.
šiaurietiškas ėjimas
46 straipsnių
Dėl pandemijos užsidarius sporto klubams išaugo šiaurietiškojo ėjimo entuziastų skaičius. Sporto treneris ir klubo „Start walking“ komandos narys Rapolas Žeimys pasakoja, kad toks pasivaikščiojimas padeda ne tik fizinei, bet ir psichologinei sveikatai.
Juknevičienė: kodėl Tiltagaliuose jos laisvalaikis spalvingesnis nei Briuselyje ir kaip kasdien ji spėja apkeliauti kone pusę pasaulio (310)
Kovo 11-osios akto signatarė, ilgametė politikė Rasa Juknevičienė šiuo metu užima Europos Parlamento nario pareigas. Tačiau, kaip pasakoja pati europarlamentarė, dėl dabartinės situacijos pasaulyje ji kur kas daugiau laiko praleidžia ne Briuselyje, bet Lietuvoje, jos vaikystės Tiltagalių (Panevėžio ...
Karantino diktuojamas gyvenimo tempo pokyčiai vienai ar kitaip palietė visus. Kaip sekasi juos išgyventi, ką šiuo metu atrado ir ką patartų kitiems, kad šis neišvengiamas suvaržymų laikotarpis būtų prasmingesnis paklausėme Vilniaus šiaurietiško ėjimo klubo „8 žingsniai“ vadovės, trenerės, keliautojo...
Kol visoje šalyje paskelbtas karantinas ir visi didesni ar mažesni susibūrimai nerekomenduojami, smagu prisiminti praėjusius renginius. Prieš mažiau nei savaitę minėjome Lietuvos valstybės trisdešimtmetį. Kiekvienas šią šventę sutiko skirtingai. Štai, Kačerginės miestelio bendruomenė, tegu ir lietui...
Dėl ko žmonės kopia į kalnus, eina į sunkius žygius, ieško kitokių sunkumų ir iššūkių? Juk, rodos, visas civilizacijos technologinis progresas, visos industrijos pastangos yra nukreiptos priešinga kryptimi: siūlo vis didesnių patogumų, vis daugiau komforto.
Sugriovė mitus apie šiaurietišką ėjimą: labiausiai tuo užsiimti reikėtų biuruose dirbančiam jaunimui
Vienas iš aktyvaus laisvalaikio gamtoje praleidimo būdų yra šiaurietiškas ėjimas, vis populiarėjantis Lietuvoje. Koks tai užsiėmimas pasakoja šiaurietiško ėjimo klubo „8 žingsniai“ vadovė ir instruktorė Irena Gudiškienė ir šiaurietiško ėjimo treneris, klubo „startwalking.lt“ komandos narys Rapolas Ž...
Miestų parkuose ir miškuose vis dažniau gali sutikti žmogų, rankose laikantį lazdas. Atrodo, kad šiaurietiško ėjimo „virusas“, atslinkęs į Lietuvą prieš keliolika metų, pagaliau pelnė lietuvių pripažinimą ir dabar be lazdų į parką neišeina net senjorai.
Daugeliui, bet ne visiems, kurie norėtume ir galėtume, pavyksta skirti laiko mankštai, važiavimui dviračiu, pasivaikščiojimui ar kitai aktyviai veiklai. Vienas saugiausių ir paprasčiausių fizinio aktyvumo būdų naujokams – šiaurietiškasis vaikščiojimas, arba ėjimas su lazdomis.
Mitybos specialistė Vaida Kurpienė, siekdama sulieknėti iki šiol niekada nesportavo, o norėdama atpalaiduoti dėl sėdimo darbo įtemptus pečius bei mankštinti pilvo raumenis, renkasi šiaurietiškąjį ėjimą.
Šiaurietiškojo ėjimo nauda patvirtinta įvairiais kineziterapeutų bei sporto medikų atliktais tyrimais. Daugelis minėtų šakų specialistų sutinka, jog ši aktyvi veikla teigiamai veikia visą organizmą.
Toliau šylant orams į miesto parkus ir miškus išeina net tie, kurie iki tol nemėgo sportuoti. Nors Lietuvoje vis daugiau žmonių ima sportuoti, o įvairūs bėgimo ir dviračių maratonai populiarumo nepraranda jau dešimtmetį, vis dėlto lyginant su Skandinavijos šalimis, kur aktyvus gyvenimo būdas neprikl...
Spartesnio intensyvumo pasivaikščiojimą su šiaurietiškomis lazdomis rekomenduojama pradėti nuo mankštos, kuri paruoš ir apšildys jūsų kūną, - pataria šiaurietiškojo ėjimo instruktorė Ina Lukoševičienė. Kad lengviau būtų pratimus įsiminti, patariama juo atlikti nuo apatinių galūnių į viršų.
Jau greitai, rugsėjo 13 d. (sekmadienį), visi šiaurietiškojo ėjimo mėgėjai ir entuziastai turės galimybę dalyvauti masiškiausioje Lietuvos sporto šventėje – „Danske Bank Vilniaus maratone“. Įveikti amžiaus bei fizinio pasirengimo apribojimų neturinčią 4,2 km „Ilgaamžiškumo distanciją“ kviečia VšĮ „M...
Ignalinoje savo verslą pradėjusi Jelena Jusis kviečia visus atvykti į gamtą ir išbandyti ėjimą su šiaurietiškomis lazdomis. Moters teigimu, įsigijus tinkamą įrangą ir gerai perpratus ėjimo techniką, tokio pasivaikščiojimo metu įdarbinama net 90 proc. kūno raumenų.
Ignalinoje savo verslą pradėjusi Jelena Jusis kviečia visus atvykti į gamtą ir išbandyti ėjimą su šiaurietiškomis lazdomis. Moters teigimu, įsigijus tinkamą įrangą ir gerai perpratus ėjimo techniką, tokio pasivaikščiojimo metu įdarbinama net 90 proc. kūno raumenų.
Atostogaujantiems Palangoje yra galimybė pagerinti sveikatą. Mieste vyksta nemokami šiaurietiško ėjimo užsiėmimai, kurie tinka bet kokio amžiaus žmonėms.
Kas tai yra? Tai ėjimo būdas, naudojant dvi ilgas lazdas. Jis primena čiuožimą slidėmis, tik nereikia naudoti slidžių ir specialių slidininko drabužių, theguardian.com svetainėje rašo Stuartas Heritage`as.
Šiaurietiškas ėjimas yra ne tik puikus sveikatingumo metodas, laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir aktyvi fizinė veikla gryname ore, kuri gali padėti atsikratyti galvos skausmo arba sumažinti migrenos skausmus. Taip teigia šiaurietiško ėjimo trenerė Silvija Žemaitaitienė.
Puikiai praleisti artėjančio šeštadienio popietę visus į vieną populiariausių miesto parkų pakvies Vilniaus visuomenės sveikatos biuras. Būtent Vingio parkas gegužės 30-ąją dieną taps šiaurietiškojo ėjimo gerbėjų, sveikos gyvensenos specialistų bei aktyvaus gyvenimo šalininkų susibūrimo vieta.