Archeologų aptikti lobiai parodė, kas iš tiesų slypėjo po primityviu vikingų įvaizdžiu – tauriųjų metalų poreikis buvo milžiniškas
sidabras
33 straipsnių
Sidabras – cheminis periodinės elementų lentelės elementas, žymimas Ag (lot. argentum), eilės numeris 47, taurusis metalas. Tai sidabriškai baltas, lankstus ir minkštas (kiek kietesnis už auksą) metalas. Sidabro elektrinis laidumas didesnis už vario, bet kaip laidininkas nenaudojamas dėl kainos.
Kokius papuošalus labiau mėgstate – sidabrinius ar auksinius? Ir kaip nusprendėte pasirinkti viena ar kita?
Kernavės dvarvietėje archeologai, tyrinėdami XIX a. sunykusio Kernavės arba kitaip, Kriveikiškio dvaro liekanas, rado XIII–XIV a. lietuviškų ilgųjų lobį.
Lietuviai jau prakuto ir gyvena geriau, sako kai kurie lombardų atstovai, dar nesulaukę didesnio klientų srauto dėl ūgtelėjusių aukso kainų ar dažnesnių kalbų apie recesijos grėsmę. Tačiau ir kalbėti apie lombardų saulėlydį ankstoka – finansinės paspirties prisireikia ir vaikus į mokyklą leidžiantie...
Mokslininkai žada revoliuciją kovoje prieš mirtinas bakterijas: eksperimento metu užfiksavo, kas nužudo net atspariausius patogenus (1)
Floridos universiteto mokslininkai naujausio tyrimo metu nustatė, kad sidabro nanodalelių ir antibiotikų derinys yra itin veiksmingas kovojant prieš antibiotikams atsparius mirtinus patogenus.
Europos ekonomikas šiemet supurčiusi gamtinių dujų kaina pastebimai atsitraukė nuo rugpjūčio piko, pasaulyje pigo daugelis metalų, stabilizuojasi ir dalies maisto žaliavų kainos. Tai signalizuoja recesinius lūkesčius, sako analitikai ir verslo atstovai, tačiau jie neprognozuoja, kiek ilgai išsilaiky...
Metalo ieškikliu Anglijoje aptiktas Romos imperijos laikų sidabrinis penis: jo paskirtis intriguoja (2)
Metalo ieškikliu buvo aptiktas unikalus senovės Romos laikų anatomiškos penio formos sidabro dirbinys. Kente, Anglijoje, atrastas objektas, anot mokslininkų, buvo nulietas prieš maždaug 1800 metų.
Bijodami infliacijos šuolio lietuviai santaupas merkia į tauriuosiuos metalus: ekspertai įspėja apie rizikas (6)
Bijodami infliacijos šuolio ir norėdami apsaugoti savo turtą, lietuviai šiandien santaupas aktyviai investuoja į tauriuosius metalus, – sako vienos investicijų įmonės vadovų. Vieni ekspertai teigia, kad tokias investicijas padarę asmenys pandemijos metu labai išlošė dėl augusios aukso kainos, tačiau...
Pasaulinė finansų platforma „Revolut“ suteikė galimybę klientams Lietuvoje įsigyti teises į auksą ir sidabrą naudojantis „Revolut“ programėle.
Rusijoje sulaikyta lietuvių ir rusų kontrabandininkų grupė, rasta šimtai kilogramų aukso, platinos ir sidabro (16)
Rusijos Federalinė saugumo tarnyba (FSB) trečiadienį pranešė sulaikiusi lietuvių ir rusų grupę, kurie įtariami kontrabanda į Vokietiją gabenę didelį kiekį tauriųjų metalų.
Ar yra kada tekę išmesti senų sidabrinių papuošalų tik todėl, kad jie pajuodavo ir prarado visą savo estetinį patrauklumą?
„Potosi - liūdniausia ir pati gražiausia vieta kurią esate aplankę“ - taip šis miestas apibūdintas mano kelionių knygutėje – ir prieš atvykdama mąsčiau: kaip, kodėl, ar tikrai, negali būti... ir besiruošiant keliauti toliau, po kelių dienų vizito, buvau taip sujaudinta šio miesto istorijos ir likimo...
Juvelyrika, dedikuota žemei ir ypatingiausiems jos kūriniams – taip naujausią savo papuošalų kolekciją „EARTH“ (Žemė, – liet.) pristato juvelyrė Simona Samojauskaitė. Atpažįstama dėl grakštaus ir proporcingo minimalistinio braižo, kūrėja savo idėjas sujungė į vientisą deimantais puoštą papuošalų lin...
Dažnai susiduriame su problema, kaip tinkamai nuvalyti juvelyrinius dirbinius. Juk deimantams, perlams, auksui ir sidabrui reikalinga skirtinga priežiūra.
Eugenijus Ivanauskas, istorikas, archeologas bei mūsų senųjų pinigų pripažintas autoritetas šįkart savaitraščio skaitytojams pasakoja apie dirbinių iš tauriųjų metalų žymėjimą-nuo seniausių laikų iki 20 a. vidurio.
Per laimingą atsitiktinumą Peru Kachamerkos reigone aptikti 92 aukso ir sidabro dirbiniai, kurie galėjo būti pagaminti dar prieš Inkų imperijos laikus nuo 700 iki 1200 metų prieš Kristų.
Daugelis nešioja papuošalus iš aukso ir sidabro, bet ne visi susimąsto, ar tie juvelyrikos dirbiniai jiems tinka. Priešingai – ne tik netinka, bet gal ir neigiamai atsiliepia jo savijautai ir būsenai.
Baktericidinės sidabro savybės buvo žinomos dar Aleksandro Makedoniečio laikais, kai, siekdami neapsinuodyti, visi kariai gerdavo sidabruotą vandenį.
Kiekviena iš mūsų turime nors vieną sidabrinį papuošalą. Laikui bėgant jie patamsėja ir praranda savo spindesį. Kaip juos valyti? Pataria stilistė Gražina.
Jau prieš tūkstančius metų tikėta, kad vanduo turi magiškų savybių. Dalis žmonių iki šiol vandens negeria paprastai – merkia sidabrinį šaukštelį, barsto aukso dulkėmis, jonizuoja ar jį užkalba. Tačiau tokie mistiniai vandens pagerinimo būdai mokslininkams kelia juoką, kurį po akimirkos pakeičia baim...