Geriausias kovos su piktžolėmis būdas yra sideratų, kurie stabdo piktžolių augimą ir kartu gerina dirvožemio derlingumą, auginimas.
sideratai
10 straipsnių
Surinkus bulves darže, lysvės lieka tuščios. Kai kurie daržininkai iš rudens ant jų atveža mėšlo ir jas suaria, kad paruoštų juodžemį pavasariniam sodinimui. Tačiau yra ir kitas būdas: sklypą galima apsėti sideratais. Kas tai yra ir ką jos duoda, ką ir kada sėti sideratais?
Bulvė, kaip ir visi kiti kultūriniai augalai, iš dirvožemio aktyviai išsiurbia maistingąsias medžiagas ir mineralus. Todėl, jei nesiimsite priemonių savo daržo dirvožemiui pagerinti, anksčiau ar vėliau tokioje žemėje nežels net piktžolės. Be abejo, kiekvienas daržininkas turi savo požiūrį į sezoninį...
Augalai reikalingi ir žmonėms, ir gyvūnams ir vabzdžiams, taip pat ir organinei dirvožemio daliai – humusui, kuris ir susidaro iš augalų liekanų.
Vienas iš pagrindinių veiksnių, kaip gauti gerą derlių – mokėjimas laiku ir teisingai patręšti augalus.
Ką daryti, jei jūsų sklype – ne derlingas juodžemis, o molis? Yra būdų praturtinti ir tokią žemę, kad turėtumėte gausų derlių.
Rugpjūtis – puikus metas mėgautis žalumynų, ridikėlių ir daržovių derliumi. Dar vasaros pabaiga – optimalus laikas sodinti braškes, daugiamečius augalus ir svogūnus.
Jei šiųmetis derlius nuskurdęs, puolamas kenkėjų ir piktžolių, dirvožemiui reikia atsinaujinti. Daugeliui sodininkų cheminių trąšų naudojimas nepriimtinas, todėl dirvos tręšimas sodinant sideralinius augalus gali būti patrauklus sprendimas
Daržovės geriau augs ir derės, bus sveikesnės, jeigu šiltnamius kitų metų sezonui paliksime švarius. Darbus būtina atlikti kuo anksčiau, iki orai atšals. Jų nemažai: reikia pašalinti visas liekanas, nuvalyti ir dezinfekuoti darbo įrankius, inventorių, medines ir metalines šiltnamio dalis, dirvą, išr...
Ar kada bandėte dirvą gydyti padeda žaliosiomis trąšomis – sideratais? Galiomis jie beveik nenusileidžia kompostui ar mėšlui, o poveikis derliui išlieka 3–4 metus.