Radijo spinduliuotę dažniausiai kelia įvairūs magnetiniai reiškiniai, pavyzdžiui elektringų dalelių judėjimas magnetiniame lauke. Trumpalaikiai spinduliuotės pokyčiai dažniausiai susiję su ekstremaliais reiškiniais ir milžiniškomis energijomis.
signalai
13 straipsnių
Vienas didžiausių radioteleskopų pasaulyje – Pietų Afrikos Respublikoje esantis „MeerKAT“ – prisijungė prie nežemiškos gyvybės ženklų medžioklės kosmose.
Astrofizikai užfiksavo iš Paukščių tako siunčiamus paslaptingus signalus: tai arčiausiai Žemės esantis šaltinis (78)
Pastaruoju metu astronomijoje dažnai aptariami greitieji radijo bangų pliūpsniai (angl. Fast radio bursts; FRB). Jei mokslininkams pavyktų išsiaiškinti, ar jie sklinda iš Paukščių tako galaktikos, ar iš dar toliau, jie galėtų detaliau ir giliau suvokti Visatos funkcionavimo principus.
Įjungti švyturėliai ir garso signalas: specialistas paaiškino, kada privalu sustoti, o kada pakanka tik pasitraukti (28)
Visi puikiai žinome: pamačius įjungtus švyturėlius ar išgirdus garso signalą, būtina praleisti skubančią specialiąją transporto priemonę – gaisrinės, policijos ar greitosios pagalbos automobilį. Tačiau vairavimo instruktoriaus Kastyčio Povilaičio teigimu, ne visi vairuotojai žino, kaip elgtis tokios...
Mokslininkai aptiko kai ką keisto, sklindančio iš Paukščių tako galaktikos centro: iki šiol nefiksuotą signalą, kuris, kaip jie mano, sklinda iš milžiniškos juodosios skylės, esančios mūsų galaktikos širdyje.
Negalime atmesti galimybės, kad pasikartojantys radijo žybsniai galbūt yra kokios nors nežemiškos civilizacijos ženklas, LRT RADIJUI sako astrofizikas Kastytis Zubovas. Tačiau, kaip teigia pašnekovas, kol kas nėra tiksliai žinoma, koks fizikinis procesas šiuos signalus sukelia.
Teleskopas Kanadoje užfiksavo paslaptingus signalus, atklydusius iš tolimos galaktikos, praneša BBC.
Ar žinote, kas yra elektromagnetizmas? Darius Kybartas laidoje „paMOKSLAS“ dalinasi savo patirtimi apie elektromagnetizmą. Nuo Herco laikų iki elektromagnetų dėka veikiančių greitaeigių traukinių elektromagnetizmas daro mūsų gyvenimą lengvesniu. Kaip? Atsakymas „Laisvės TV“ laidoje „paMOKSLAS“.
Mūsų organizmas – vienas iš sudėtingiausių natūraliai egzistuojančių mechanizmų. Iš jo nuolat gauname informacijos apie kokius nors defektus, kitaip sakant, apie galimus vidaus organų ir sistemų veiklos sutrikimus.
„Pavojus! Netikėtai sumažėjo avilio svoris!“– tokius pranešimus dabar galės gauti lenkų bitininkai.
Rugsėjo 18-19 dienomis Nidoje vyks nemokami renginiai, skirti paminėti 70-tąją švyturio sukaktį. Savaitgalį žadamas įspūdingas reginys: sutemus Neringa sušvis 14-likos švyturių šviesomis.
Įspūdingas žmogaus proto kūrinys – bepilotis lėktuvas, valdomas smegenimis. Portugalų technologijų kūrėja „Tekever“ sukūrė specialią kepurę, su kuria piloto smegenų bangos perduodamos bepiločiui lėktuvui.
Australijos laivas „Ocean Shield“ dar dukart užfiksavo signalus, ieškodamas dingusio Malaizijos avialinijų reiso MH370 lainerio, trečiadienį pranešė paieškų misijos koordinatorius. „Ocean Shield“ sugebėjo iš naujo pagauti signalus dar du kartus – vakar vėlyvą popietę ir kiek vėliau vakare“, – sakė J...