Vilniaus universiteto (VU) Fizikos fakulteto vyresnysis mokslo darbuotojas Patrikas Ščajevas kartu su bendraautoriais iš JAV paskelbė straipsnį prestižiniame žurnale „Advanced Energy Materials“. Mokslininkų grupė pritaikė VU ištobulintą tyrimų metodą ir pateikė įžvalgų apie naujas galimybes pakeisti...
silicis
14 straipsnių
Silicis (lot. silicium) – cheminis elementas periodinėje elementų lentelėje, žymimas Si. Silicio atominis skaičius – 14.
Sukurtas naujos kartos elektromobilio akumuliatorius, kuris leis nuvažiuoti 300 kilometrų vos po 5 minučių įkrovimo (1)
Pirmasis pasaulyje toks akumuliatorius leis elektromobiliams nuvažiuoti 300 kilometrų vos po penkių įkrovimo minučių.
Didėjantis pasaulio gyventojų skaičius ir aukštųjų technologijų plėtra sparčiai didina globalų kritinių žaliavų (angl. Critical Raw Materials) poreikį. Žaliavos yra nepakeičiama sudėtinė pramoninės veiklos dalis ir yra pačioje vertės grandinės pradžioje.
Mokslininkai rado nebrangią medžiagą, kuri gali patobulinti elektromobilių akumuliatorius, kad šie vienu įkrovimu leistų nuvažiuoti net 1000 km.
Mokslininkai atrado sudedamąją dalį, galinčią padidinti elektromobilių nuvažiuojamą atstumą iki 1000 km vienu įkrovimu (14)
Kai kurie dabartiniai elektromobiliai vienu įkrovimu gali nuvažiuoti apie ir 700 km, o mokslininkai siekia padidinti šį atstumą iki 1000 km.
Silicis – ne veltui pavadinanams jaunystės ir grožio mikroelementu. O su jaunyste ne veltui siejami sveiki, blizgantys plaukai, graži, lygi, švytinti oda, sveiki dantys, nagai, stiprūs kaulai.
Puslaidininkių produktų – įvairiausių mikroschemų, procesorių ir kitų lustų – poreikis pasaulyje ima mažėti. Tai džiugina pramonę – pagaliau bus galima didinti gamybą ir stabdyti kainų augimą. Vartotojai džiaugiasi mažesnėmis kompiuterinės technikos kainomis. Tačiau lustų gamintojai investuotojams a...
Įtampa su Kinija atsilieps ir saulės elektrinių pirkėjams: gamintojai susiduria su problemomis (102)
Saulės jėgainių įsirengimas Lietuvoje gali toliau brangti, o kainų augimui priežasčių pakanka: šalies politinė įtampa su Kinija, didelė saulės modulių paklausa, žaliavų brangimas ir kiti veiksniai, teigia „Delfi“ kalbinti sektoriaus lyderiai Lietuvoje.
Ateityje naudoti saulės energiją bus vienas juokas: kuria užpurškiamus perovskitinius saulės elementus (11)
Floridos „UCF“ universiteto mokslininkai teigia, kad jų dirbtinis intelektas dirba prie specialaus skysčio, kuris vadinamas „perovskitu“. Mokslininkai teigia, kad panaudojus skystį, vieną dieną bus pagalima pasigaminti užpurškiamų saulės elementų.
Naujieji saulės elementai muša efektyvumo rekordus: teigiama, kad juos galima gaminti jau šiandien (9)
Silicis jau seniai yra saulės elementų technologijos dalis ir taip yra ne šiaip sau. Jis yra nebrangus, stabilus ir efektyvus. Deja, bet silicis sparčiai artėja prie savo teorinės efektyvumo ribos, bet jo sumaišymas su kitomis medžiagomis gali padėti praplėsti jo galimybes.
Silicis jau seniai yra saulės elementų technologijos dalis ir taip yra ne šiaip sau. Jis yra nebrangus, stabilus ir efektyvus.
Gyvenimo tempas verčia skubėti, dažnai pastebime, kad sau laiko nebelieka. Prisižadame daugiau dėmesio skirti sau, tačiau tai dažnai ir lieka pažadais. Aplaidumas ima atsispindėti mūsų išvaizdoje – veido oda praranda spalvą, slenka plaukai, papildomi kilogramai išryškina tą nelemtą celiulitą, kūno o...
Mokslininkai stengiasi iš paskutiniųjų: ar naujoji medžiaga gamins elektrą iš saulės už 10 centų? (7)
Ateities fotovoltiniai elementai (FE) bus lankstūs, efektyvūs ir labai pigūs...jei tik pavyks priversti juos veikti lietui lyjant.
Australijos mokslininkų grupė atrado netikėtą juodojo silicio savybę – ši medžiaga yra mirtina bakterijoms, kurios patekusios ant jo žūsta. Šis atradimas padės sukurti specialias mikrobus žudančias dangas, kurios pravers tiek ligoninėse, tiek mūsų virtuvėse, rašo „Phys.org“.