Prieš dvidešimt penkerius metus įvestas euras iš esmės pakeitė Europą. Žmonės įvairiose šalyse pirmą kartą pradėjo naudoti tuos pačius banknotus ir monetas. Kas būtų galėjęs pagalvoti, kad mus visus gali suvienyti tai, ką nešiojamės piniginėse?
skaitmeninė valiuta
5 straipsnių
Aidas Gedvilas. Skaitmeninio euro link: ar atsiskaitymas grynaisiais pinigais turi tapti konstitucine žmonių teise? (2)
Spalio 19 d. Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė Christine Lagarde išdidžiai pranešė, kad Eurosistema pereina į kitą skaitmeninio euro kūrimo etapą – prasideda pasiruošimo fazė. Pasibaigus dvejų metų skaitmeninio euro dizaino ir platinimo tyrimo etapui, ECB Valdančioji taryba pradeda skaitmeninio e...
Rusija, susidūrusi su tarptautine izoliacija dėl karo Ukrainoje, neatsisako planų įvesti skaitmeninį rublį, taip jungdamasi prie vis didėjančio šalių, eksperimentuojančių su elektronine valiuta, rato.
Praėjus metams nuo pirmosios skaitmeninės valiutos Afrikoje pristatymo, Nigerijos centrinis bankas kreipiasi į šalies triračių taksi operatores, kad šios paspartintų eNaira įvedimą, reguliavimo institucijoms visame pasaulyje atidžiai tikrinant kiekvieną jos žingsnį.
Švedijos vyriausybė pradės nagrinėti, ar šalis galėtų pereiti prie skaitmeninės valiutos. Tai žymi naują žingsnį į nežinomybę visuomenėje, jau ir taip bemaž atsisakiusioje grynųjų pinigų.