Šiais metais Lietuvoje jau nuskendo 93 žmonės, iš jų – 2 vaikai. Nors skendimų, pasibaigusių mirtimi, Lietuvoje mažėja, pagal milijonui gyventojų tenkantį skenduolių skaičių kartu su Latvija ir Rumunija pirmaujame visoje Europos Sąjungoje (ES). Specialistų teigimu, niūrią skendimų statistiką Lietuvo...
skendimas
21 straipsnių
Liepos 25 d. pasaulis mini skendimo prevencijos dieną. „Skendimo jausmą esu patyręs – tokį momentinį išgąstį, kai suvoki, jog nekontroliuoji situacijos. Tuomet dar buvau vaikas, bet tą emociją prisimenu iki šiol“, – sako šokių treneris, festivalių ir vaikų stovyklų organizatorius Saulius Skambinas.
Šeštadienį Klaipėdoje nušvitus saulutei poilsiautojai plūdo į paplūdimį, o gelbėtojams teko darbuotis iš peties - Giruliuose užfiksuota skendimų virtinė.
Karštomis vasaros dienomis labai mėgstame pramogauti prie vandens: maudytis, plaukioti irklentėmis ar baidarėmis, tiesiog ilsėtis su šeima ar draugais. Rasti tinkamą vietą nesunku: Lietuvoje turime apie 3000 ežerų ir beveik 30000 kitų vandens telkinių – upių, upeliukų, tvenkinių, pajūrio juostą.
Lietuvos gimnastikos federacija pranešė apie sekmadienį žuvusį sportinės gimnastikos trenerį, tarptautinės kategorijos teisėją Viktorą Šurpiką.
Dingusio paauglio Mykolo paieškose dalyvavęs Vytautas – apie skenduolių aptikimą: vaizdas, kuomet ištraukiamas kūnas, būna gana sudėtingas (1)
Tai itin baisus scenarijus, tačiau retkarčiais kai kuriems žmonėms jis tampa realybe – dingo artimas asmuo. Ar dar blogiau – artimasis nuskendo, tačiau kūno narai niekaip neranda, tad tenka gyventi baisioje nežinomybėje. Atsidūrus tokioje situacijoje pagalbos ranką ištiesia vidaus tarnybos atsargos ...
Kas penktas lietuvis nemoka plaukti, o 3 iš 10 gyventojų yra bent kartą skendę, rodo skolinimosi internetu platformos „Vivus Finance“ užsakymu atliktas reprezentatyvus šalies gyventojų tyrimas. Naujausi „Spinter tyrimai“ apklausos duomenys taip pat atskleidžia, kad lietuviai nepasitiki savo jėgomis ...
Vasara – pats smagiausias metų laikas, kada laukia atostogos, draugai, gamta ir pramogos. Kiekvienais metais, atšilus orams, žmonės traukia prie atvirų vandens telkinių atsigaivinti nuo karštų saulės spindulių. Tačiau per žiemą neretas pamiršta elementarias maudymosi taisykles.
Sušilus orams ima vilioti laisvalaikis prie vandens telkinių, tačiau per metus Lietuvoje atsitiktinai nuskęsta net iki 200 asmenų. Štai karštą birželį nuskendo arti 30 žmonių. Ką darome ne taip ir kokių atsargumo priemonių reikia laikytis norint pramogauti saugiai?
Ketvirtadienį išgelbėtas Vilkaviškio rajone, Paežerių kaime, į ežerą įlūžęs ir skendęs vyras.
Antradienį Skuodo rajone, Kruopių kaime, gyventojai išgelbėjo skendusį vyrą.
Vilnietė vos išvengė tragedijos: prekybos centre pirkta plaukimo liemenė vaiką nugramzdino tiesiai į dugną (285)
Prekybos centre įsigyta vaikiška plaukimo liemenė – ne garantija, kad jūsų vaikas bus apsaugotas nuo skendimo. Tuo šeštadienį įsitikino plaukimo trenere dirbanti Simona Sigariova – jos šeima per plauką išvengė skaudžios tragedijos, kai liemenę užsidėjęs sūnėnas ėmė akimirksniu grimzti į dugną.
Šilta vasara poilsiautojus traukia prie Baltijos jūros, kur neretas gyventojas pamiršta, kad jūra gali padovanoti ne tik malonų atsigaivinimą vandenyje, bet ir neatsakingai joje elgiantis pareikalauti gyvybės. „Pamatę jūrą žmonės dažnai pamiršta apie savo saugumą“, – pastebi „Klaipėdos paplūdimių“ d...
Net ir sėkmingai išgelbėtas žmogus gali mirti: gydytoja paaiškino, kas įvyksta skendusiojo kūne (69)
Kiekvieną kartą atostogaudami prie vandens, turėtumėte būti atidūs sau ir aplinkiniams, kad atostogos nevirstų tragedija. Pasitikrinkite, ar žinotumėte, kaip elgtis ekstremalioje situacijoje tiek gelbėdamiesi patys, tiek gelbėdami kito gyvybę.
Vasara, maudynės ir smėlis didžiajai daugumai asocijuojasi su nuostabiais potyriais ir atostogomis. Visgi ne visų atostogos baigiasi laimingai.
Kiekvienais metais Jungtinėse Valstijose nuskęsta maždaug pusketvirto tūkstančio žmonių. Kas penktas nuskendęs – jaunesnis nei keturiolikos metų vaikas, rašo „The Huffington Post“.
Vieną dieną nuvykome prie jūros. Teta, pasinaudojusi proga, kartu pasikvietė netikrus savo sūnaus brolį ir sesę. Nuvykę prie jūros susiradome vietą, kur būtų galima pasideginti.
Iš Baltijos jūros ištraukto vyro gyvybė užgeso, tačiau manoma, kad jis nė neskendo. Įtariama, kad vyresnio amžiaus žmogui sutriko sveikata, galbūt turėjo sveikatos problemų.
Kasmet pasaulyje paskęsta apie 372 000 žmonių. 90 proc. paskęsta šalyse, kuriose gyventojai gauna mažiausias pajamas. Paskendimų skaičius tik trečdaliu mažesnis už mirčių nuo bado skaičių ir beveik tiek pat už mirčių nuo maliarijos skaičių.
Nepatyręs nesuvoks, koks siaubas skęsti. Man teko patirti. Ir šiandien apima panika, kai kojomis nesiekiu žemės, nors iš šalies gal ir juokingai atrodo plaukti bijantis žmogus.