Tyrimai rodo, kad kavoje yra įvairių rūgščių, kurios yra atsakingos už puikų skonį, o kitos sukelia virškinimo sutrikimus.
skrandžio rūgštingumas
22 straipsnių
Vitamino B12 stoka dažniausiai nustatoma nevalgantiems mėsos asmenims. Tačiau kaunietė Liucija nėra nei veganė, nei vegetarė. Ji valgo ir mėsą, taigi labai nustebo, kai dėl pasireiškusių simptomų atlikus kraujo tyrimus, jai buvo nustatytas B12 vitamino trūkumas.
Ar esate girdėję, kad skrandžio rūgštingumas gali būti ne tik padidėjęs, bet ir sumažėjęs? Nors taip pasitaiko gana retai, tačiau kai kuriems skrandyje rūgščių iš tiesų gali būti mažiau, nei turėtų. Kokie per mažo skrandžio rūgštingumo simptomai ir kodėl atsiranda tokia būklė, papasakojo VUL Santaro...
Alytiškė Laura neseniai nusprendė atsisakyti kavos dėl ją kamavusio skrandžio rūgštingumo. Tačiau moteris pasakojo, kad šio sprendimo pasekmės nebuvo lengvos.
Šiais laikais vis daugiau žmonių kenčia nuo padidėjusio skrandžio rūgštingumo. Tam įtakos turi daugybė faktorių – nevisavertė mityba, stresas, poilsio stoka. Vis tik, internete šia tema galima rasti daugybę pasisakymų: žmonės vieni kitiems pataria naudoti tam tikras liaudiškas priemones, kurios, tei...
XXI amžiuje daugybė žmonių dirba sėdėdami, sočiai ir riebiai valgo, vartoja per mažai augalinių produktų. Dėl nepilnavertės mitybos sumažėja organizmo atsparumas ir darbingumas, daugėja ligų, pradeda varginti antsvoris.
Vaistas nuo rūgštingumo vyrą sutrikdė: net ir paskaičius informacinį lapelį kilo klausimas, kaip tokį vartoti (4)
Skrandžio rūgštingumas – daugeliui pažįstamas nemalonus pojūtis. Su tuo susidūrė ir vilnietis Aurimas.
Virškinimo sutrikimai – vieni dažniausių sveikatos sutrikimų sąraše. Streikuojant virškinimo procesui, ilgainiui gali išsivystyti įvairūs negalavimai ir ligos, susijusios su skrandžiu, žarnynu ar kitais virškinamojo trakto organais. Virškinimo sutrikimus gali lemti netinkama mityba, stresas ir nerim...
Skrandžio rūgštį sukeliančią bakteriją turi kas antras – gastroenterologė pasakė, kokiais atvejais ją reikia naikinti (51)
Helicobacter pylori. Arba kitaip – skrandyje gyvenanti bakterija, kuri kartais pasireiškia itin bjauriais simptomais, o kartais apie save nepraneša išvis. Medicinos centro „Northway“ gydytoja gastroenterologė Viktorija Basytė–Bacevičė laidoje „Sveiki! su gydytoju V. Morozovu“ papasakojo, kada šią ba...
Delfi rytas. Po karštojo savaitgalio — pandemijos tarsi nebūta: kaip užtikrinti, kad rudenį išvengtume protrūkio? (5)
COVID-19 atvejų skaičius sparčiai krenta, karantinas, ko gero, netrukus bus atšauktas, tačiau neramina nauja „Delta“ atmaina ir lėtėjantys skiepijimosi mastai. Apie pandeminius skaičius tradiciškai pirmadienį pasikalbėsime su duomenų mokslininku Vaidotu Zemliu-Balevičiumi. Gydytojai gastroenterologa...
Žydrės klastinga liga prasidėjo nuo pakilusio skrandžio rūgštingumo: išgelbėjo sudėtinga operacija (14)
Prieš dvejus metus pajutusi pirmuosius ligos simptomus Žydrė net neįtarė, kad serga klastinga liga. Vieną dieną jai pakilo skrandžio rūgštingumas, o valgant atrodė, kad skauda net stemplę.
Gydytojas Morozovas apie pavasarį rekomenduojamus gerti vitaminus: atskirkime verslą ir sveikatą (37)
Pavasarį dauguma suskumba rūpintis savo sveikata, puola pirkti vitaminų bei maisto papildų. Delfi TV laidos „Sveiki! Su gydytoju V. Morozovu“ vedėjas, šeimos gydytojas Valerijus Morozovas į tai žvelgia skeptiškai ir tikina – sveikai maitinantis jaunam organizmui sintetinių vitaminų nereikia.
Gydytoja įspėjo dėl rūgštingumą mažinančių vaistų: kai kada jie gali labiau pakenkti negu padėti (24)
Su rūgštinio refliukso sukeliamu rėmeniu, pasireiškiančiu deginimo jausmu krūtinėje, ko gero, anksčiau ar vėliau susiduria kiekvienas. Mokslininkai atskleidė neįtikėtiną šios problemos dažnumą: 1 iš 5 gyventojų rėmenį patiria kartą per savaitę, o 2 iš 5 – bent kartą per mėnesį.
Gydytojas papasakojo viską, ką turite žinoti apie refliuksą: net ir vaistai nepadės, jei nežinosite kelių taisyklių (102)
Refliuksas ar „skrandžio graužimas“ šiais laikais kamuoja daugybę žmonių, tačiau tai toli gražu ne visi supranta. Mat refliukso simptomai gali būti ir visai ne tokie, kokius įsivaizduojame. Apie šią problemą kalbėjomės laidoje „Sveiki! su gydytoju V. Morozovu“.
Vaistininkė pataria, kaip išvengti virškinimo sutrikimų: daug problemų išspręsite visiškai paprastai (40)
„Camelia“ vaistininkė Evelina Zykienė sako, kad į vaistinę kone kasdien ateina klientai, norintys pasikonsultuoti dėl įvairių virškinimo sistemos sutrikimų, rašoma pranešime spaudai. Kaip išvengti tokių problemų ir ką daryti, jei negalavimai jau užklupo?
Apie aštrų maistą sklando daugybė teiginių – pavyzdžiui, jog jis naikina parazitus, degina kalorijas, jį galima valgyti labai retai, tačiau tai – itin sveika. Vis dėlto kaip yra iš tiesų? Gydytoja dietologė Kristina Jasmontienė sudėliojo visus akcentus, kuriuos turi žinoti abi pusės – ir aštraus mai...
Statistika skelbia, kad 1 iš 10 žmonių kenčia nuo refliukso sukelto deginimo jausmo krūtinėje ar kitų simptomų. Tada daugelis griebiasi skrandžio rūgštingumą mažinančių vaistų. Tačiau, kaip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Un...
Ar pavalgius jums dažnai pradeda deginti gerklę ar skrandį? Tai vadinama gastroezofaginiu refliuksu – liga, kurią galite dar labiau pabloginti, patys to nežinodami.
Padidėjęs skrandžio rūgštingumas, lydimas tokių nemalonių simptomų kaip skausmas, sunkumo pojūtis ir nemalonus rūgštumas burnoje dažniausiai pasireiškia suvalgius daug riebaus, aštraus maisto, greitų užkandžių ar perdozavus raudonojo vyno.