Šiais laikais vis daugiau žmonių kenčia nuo padidėjusio skrandžio rūgštingumo. Tam įtakos turi daugybė faktorių – nevisavertė mityba, stresas, poilsio stoka. Vis tik, internete šia tema galima rasti daugybę pasisakymų: žmonės vieni kitiems pataria naudoti tam tikras liaudiškas priemones, kurios, tei...
skrandžio rūgštys
6 straipsnių
Rytinis kosulys, krenkštimas, skausmingas ryjimas, išdžiūvusi burna – tokie yra netipiški požymiai, kurie gali suklaidinti net specialistus. Pasaulyje gastroezofaginio refliukso liga (GERL) serga nuo 8 iki 30 procentų žmonių, o Lietuvoje – apie 10 procentų. Tačiau tai tik ledkalnio viršūnė, nes daug...
Gydytoja įspėjo dėl rūgštingumą mažinančių vaistų: kai kada jie gali labiau pakenkti negu padėti (24)
Su rūgštinio refliukso sukeliamu rėmeniu, pasireiškiančiu deginimo jausmu krūtinėje, ko gero, anksčiau ar vėliau susiduria kiekvienas. Mokslininkai atskleidė neįtikėtiną šios problemos dažnumą: 1 iš 5 gyventojų rėmenį patiria kartą per savaitę, o 2 iš 5 – bent kartą per mėnesį.
Ar esate pastebėjusios, kad ryte, atsikėlusios ir sukrimtusios obuolį ar kelias vynuogių uogas, paskui prastai jaučiatės, jums raižo pilvą ir netgi susuka vidurius?
Refliuksas – normalus kiekvieno žmogaus fiziologinis reiškinys. Tuo tarpu gastroezofaginio refliukso liga (GERL) reiškia, kad refliuksas tapo patologiniu.
Ar žinojote, kad bananui sirpstant keičiasi jo maistinė vertė? Sirpdami bananai tampa saldesni. Kodėl? Nes bananų sudėtyje esantys enzimai ima skaidyti krakmolą, kuris šiaip nėra saldus, į cukrų. Dėl to bananus taip pat yra lengviau virškinti, rašo tinklalapis „The Spirit Science and Metaphysics“.