Sprandinės kepsnys su rūkytu sūriu – puikus pasirinkimas pietums ar vakarienei. Kvapnu ir sotu. Prie sprandinės kepsnio patiekite keptų daržovių.
smidrai
70 straipsnių
Vaistinis smidras (lot. Asparagus officinalis) arba šparagas – daugiametis smidrinių (Asparagaceae) šeimos žolinis augalas.
Užauga iki 150 cm aukščio. Stiebai keli, ploni, šakoti. Lapai maži. Žiedai smulkūs, gelsvi, nusvirę; žydi birželio-liepos mėnesiais. Vaisius – raudona uoga. Šakniastiebis trumpas, mėsingas. Auginamas kaip dekoratyvinis augalas.
Traškus filo tešlos užkandis, kuriame puikiai dera įvairūs skoniai. Patiekiamas tiek karštas, tiek vėsus. Filo tešlos užkandis neabejotinai patiks ir gurmanams.
Kviečiame pasigaminti pyragą iš vis labiau populiarėjančios filo tešlos. Paruošite gana nesudėtingai ir greitai, o skonis vertas 10 balų! Skaniausias filo tešlos pyragas, kol karštas.
Itin turtingo skonio šios smidrų salotos. Su mocarela ir parmos kumpiu bei ypatingu padažu – jos patiks net išrankiausiam ragautojui. Smidrų salotas tikrai tinka ragauti vienas.
Ant grilio kepkite ir žuvį – šamo filė tešloje receptas čia labai tinka. Žuvį patiekite su grilintais smidrais – pasimėgaukite šia daržove, kol dar sezonas. Šamo filė tešloje patiks ir vaikams.
Šias salotas galite valgyti vienas ar patiekti prie karšto patiekalo. Tai traškios salotos, kurioms aromato ir gardžios rūgštelės suteiks apelsinų ir greipfrutų skiltelės. Cukinijų ir smidrų salotas patiekite iškart.
Užkandžiui, pietums ar vakarienei – progų patiekti keptus smidrus netrūksta. Būtinai pasinaudokite proga paragauti šių daržovių – dabar jų derliaus metas. Patiekite keptus smidrus su gaiviu burokėlių padažu.
Sveikai mitybai – lašiša su smidrais. Puikus ir lengvas patiekalas tiek pietums, tiek vakarienei. Lašišą su smidrais patiekite su žaliomis salotomis.
Vokietijoje ir kitose Europos šalyse prasidėjo smidrų sezonas. Šviežių smidrų skonio išsiilgę žmonės jų įsigyti keliauja net į pačius vietos ūkius. Kiek šiemet kainuoja pirmos klasės šparagai ir kas lėmė ankstyvą jų rinkimo sezono pradžią? Apie tai buvo kalbama LNK žiniose.
Smidrų sriuba – pavasariškas patiekalas. Nuostabi spalva, kreminė tekstūra ir gardžios emapanados – šio patiekalo tikrai norėsite paragauti. Smidrų sriubą patiekite, kol karšta.
Smidrų ūkio įkūrėjai kavai augina giles, o šitakių grybus vertina dėl priešvėžinių savybių ir vitamino D sankaupų (1)
Prieš 7 metus Kotryna (30 m.) ir Algimantas (33 m.) Meidai ryžosi persikraustyti iš miesto į kaimą ir čia puoselėti ūkį, kurį pavadino „Meidukis“. Įsikūrusi Anykščių rajono kaimelyje, pora nusprendė pasinerti į ūkininkavimą ir turimus žemės plotus apsodino smidrais. Tačiau vien smidrais šis ūkis nea...
Rizotą su pankoliais ir smidrais drąsiai ruoškite laukdami svečių. Tai itin gardus ir sodrus patiekalas. Rizotą su pankoliais ir smidrais gardinkite pipirais.
Puikus būdas, kaip kitaip patiekti įprastus bulvių virtinukus. Itin puikaus skonio ir sotus patiekalas. Patiekdami bulvių virtinukus pagardinkite pipirais.
Turtingos savo skoniu ir maistinėmis medžiagomis yra keptų daržovių salotos su buratos sūriu. pamarinuotas daržoves kepkite vos 5 minutes. Keptų daržovių salotos su buratos sūriu pagardinkite druska bei pipirais.
Vištienos iešmeliai su pankoliu ir smidrais – dar vienas receptas iš vasaros patiekalų. Nesudėtingai paruošiamas patiks ir jums, ir jūsų svečiams. Vištienos iešmeliai su pankoliu ir smidrais papuoškite petražolėmis.
Panevėžio centrinė turgavietėje kai kurios gamtos gėrybės jau praneša apie artėjančią vasarą. Nuo prekystalių po truputį traukiasi smidrai – jų vietą užima vasaros karalienės braškės ir pirmasis darbščiųjų bitučių medus. Ant prekystalių konkuruoja ir pirmosios lietuviškos daržovės: agurkai, pomidora...
Šparagai viena iš madingų naujųjų žemės ūkio kultūrų, tačiau jau dabar matosi, kad juos ištiko šilauogių likimas. Kai ši kultūra tik buvo pradėta auginti ir kainos buvo ypatingai aukštos, masiškai sodintos naujos plantacijos.
Ilgai suko galvas, ką auginti, nusprendė – smidrus. „Mūsų sūnūs labai juos mėgsta ir mes patys“, – sako smidrų ūkio šeimininkė Inga Babarskienė iš Seirijų.
Žaliuosius, baltuosius ir violetinius smidrus auginanti ūkininkė Jurgita Krištopaitienė prisimena, jog prieš porą dešimtmečių Lietuvoje mažai kas buvo ragavęs šios delikatesinės daržovės – augino ją kaip gėlę darželiuose ir net neįtarė, jog ūgliai yra skanėstas. Šiandien smidrai turi platų ratą mėgė...
Julija Juozapavičienė kartu su šeima puoselėja „Gudelių“ ūkį ir savo klientus džiugina puokštėmis bei kompozicijomis iš savo pačios užaugintų, pievų gėlių, o taip pat ir augalų, kurie ligi šiol puokštėse paprastai neatsidurdavo. Jauna moteris sako savo puokštes papuošianti ir mėtomis, kurias vėliau ...