Kiekvienas, išėjęs į lauką, mato, jog klimatas keičiasi, tokių žiemų, kurias matome prieškario nuotraukose, jau nebenutinka. Tuo pačiu keičiasi ir augalų, tinkamų auginti pas mus, veislės.
Sodas
882 straipsnių

Sodas – tai vaismedžiais ir uogakrūmiais apsodintas plotas, skirtas vaisių ir uogų auginimui. Skaitykite įvairius straipsnius apie sodininkystę: nuo patarimų, kaip prižiūrėti augalus, iki sėkmingų ūkininkų istorijų. Čia aptariamos daugeliui aktualios temos: derliaus gausinimas, kova su kenkėjais, naujų augalų rūšių auginimas bei sodo darbų sezoniškumas.
Kas bent kartą matė žydinčią magnoliją, niekada nepamirš šio reginio. Akivaizdu, kad kiekvienas norėtų savo sodo teritorijoje matyti bent vieną magnolijos krūmą.
Agronomas dr. Algirdas Amšiejus sako, kad sodininko laikas dar tik prasideda, tačiau darbai nestovi vietoje ir kai kuriuos jų reikia atlikti kuo greičiau. Jis paaiškino ir kaip išsirinkti gerą sodinuką mugėje bei neapsigauti.
Sunku būtų rasti sodą, kuriame neaugtų bent viena obelis. Užtat gana retai pasitaiko toks, kurio šeimininkus džiūgautų puikiai derančios kriaušės. Net jei sode ir auga viena kita kriaušė, jos vaisių derlius paprastai būna skurdus.
Nors pirmoji kovo mėnesio pusė džiugino jai nebūdingais šiltais ir saulėtais orais, kraštovaizdžio specialistai pataria neskubėti strimgalviais imtis sodo tvarkymo darbų. Pasak jų, ši šiluma – apgaulinga, o norinčiuosius jau dabar tvarkyti veją ragina dar palaukti, rašoma „Linas Agro“ pranešime žini...
Atkreipkite į jas dėmesį, jei ieškote veislių, kurios gali išgyventi be kruopščios priežiūros. Skirtingai nei kambariniams augalams, kuriems galite skirti asmeninę priežiūrą – reguliuoti temperatūrą, laistymą ir saulės šviesą, lauko augalams paprastai jo skiriama daug mažiau. Kaip rašo Martha Stewar...
Pavasaris – tai ne tik sudėtingo ir įtempto sodininkystės sezono sodybose pradžia, bet ir gražiausio metų laiko pradžia, kai žydintys augalai vien savo pasirodymu gali pakelti mūsų nuotaiką ir suteikti gyvenimui spalvų.
Artėjant pavasariui sodininkams atsiranda vis daugiau darbų. Vienas jų – uogakrūmių ir lianinių augalų (vynmedžių bei aktinidijų) genėjimas – tai reikia atlikti pačiame žiemos gale, kai šaltasis periodas jau eina į pabaigą, tačiau augalai dar nėra prabudę. Kaip tai tinkamai daryti, pataria sodininky...
Šiluma budina gamtą – augalai krauna pumpurus, o kai kurie ir žydi. Ar neįprasti orai nepakenks sodui? Agronomas Tautvydas Gurskas pasakė, kaip šią šiltą žiemą laikosi vaismedžiai ir krūmai bei kokius darbus galima atlikti šuo metu.
Londone pamatęs tikrąsias žmonių vertybes Paulius grįžo į gimtinę: dienas leidžia savo riešutų ūkyje
Sparčiai populiarėjant riešutmedžių auginimui, Lietuvoje kiekvienais metais vis daugėja graikinių riešutų ir lazdynų giraičių plotų. Riešutmedžiai – mažiausiai priežiūros reikalaujantys sodo augalai, tačiau juos reikia nuolat genėti, retinti bei stebėti, kad neužpultų ligos ir kenkėjai. Pasvalio kra...
Lygiai prieš metus simboliškai pasodintas medelis Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Vaiko raidos centro kiemelyje šiandien išaugo į sensorinį sodą, skirtą raidos sutrikimus turintiems vaikams. Atidarytas sodas išplės specialistų galimybes darbui su vaikais, prisidės prie jų sensorinės...
„Eilinė lapų krūva palikta prie medžio? Taip atrodo daugeliui...“, – sakė gamtininkas ir tikino, kad kai kam tokios lapų krūvos yra išgyvenimo per žiemą klausimas.
Agronomas, kraštovaizdžio specialistas Tautvydas Gurskas sako, kad nors jau spalio pabaiga, sode pats darbymetis. Jis įvardijo, ką svarbu padaryti kaip tik dabar, ir patarė, kaip sutaupyti ruošiant gėlyną.
Kad gamta mėgsta stebinti, dar kartą įsitikino Kubiliūnuose gyvenanti Raimondos ir Klaido Bacevičių šeima, kurios darže užaugo išskirtinio dydžio morka.
Sodininkas pasidalijo paslaptimis, kaip susikurti tulpių lysvę, primenančią tikrą mažą Olandiją.
Kaip paruošti hortenziją žiemai.
„Darbuojamės taip, kad net dūmai rūksta“, – smagiai tarė „Aukštikalnių sodų“ direktorius Arvydas Paškevičius, kuomet praėjusios savaitės viduryje telefonu pasiteiravome, kaip klojasi didysis darbymetis – obuolių skynimas. Tam, kad įsitikintume, kaip iš tikro tie „dūmai rūksta“, praėjusio penktadieni...
Rudenį pelių daržuose ir butuose tampa labai daug, nes jos ieško maisto ir šiltų vietų žiemos miegui. Kartais graužikų atsikratyti gali būti gana sunku, ypač kai jų yra daug. Patyrę šeimininkai dalijasi paslaptimis, kaip greitai atsikratyti kenkėjų darže ir namuose. Papasakosime, kokie paprasti, bet...
Šeferdijos – artimos šaltalankių giminaitės, tačiau pralenkiančios juos tiek uogų skoniu, tiek gydomosiomis savybėmis ir net dekoratyvumu.
Agronomijos mokslų daktaras Algirdas Amšiejus sako, kad šiemet rugsėjis tikrai neįprastas. Besitęsiantys šilti orai koreguoja ir darbus sode. Jis papasakojo, kas turi būti padaryta dabar ir įspėjo dėl obuolių skynimo.