Kauno rajone pasiklydo Stafordšyro terjero mišrūnas. Šuns šeimininkai prašo pagalbos ir siūlo 500 eurų atlygį.
stafordšyro terjeras
4 straipsnių
Amerikiečių Stafordšyro terjero protėviai kilo iš Anglijos. Stafordšyro grafystėje šunų kovoms buvo kryžminami terjerai ir anglų buldogai. Tokios kovos buvo laikomos nacionaliniu sportu. Vėliau, kai pastarosios buvo uždraustos, šio sporto gerbėjai draudimų nepaisė – šunis toliau veisė, o pelninga veikla klestėjo. Kovoms veisiami šunys pasižymėjo jėga, drąsa, didžiule energija, raumeningu kūnu, ištverme ir svarbiausia – paklusnumu žmogui. Jei kovų metu šuo rodydavo agresiją savo šeimininkams– jis iš karto buvo nužudomas.
Prasidėjus emigracijos bangai, šios veislės protėviai atsidūrė Amerikoje. Čia Stafordšyro terjerai greitai išpopuliarėjo, tapo nepamainomu žmonių palydovu ir buvo pripažinti nauja veisle.
Pirmasis Stafordšyro terjeras Lietuvoje buvo užregistruotas 1994-aisiais. Tinkamai socializuotas ir auklėjamas Stafordšyro terjeras nepasižymi agresija, yra paklusnus ir ištikimas savo šeimininkui.
Vienos Braitono miesto Anglijoje gyventojos šuniui prireikė rimtos veterinaro pagalbos, kai vaikštinėdamas pajūriu jis prarijo žvejų paliktą kabliuką su masalu. Nežinia, koks masalas suviliojo stafordšyro terjero mišrūną Džeiką, bet šis incidentas jam galėjo baigtis labai liūdnai.
Klaipėdoje iš vieno daugiabučio namo gyventojų buvo nuspręsta konfiskuoti pavojingos veislės šunį, tačiau kaip rašo diena.lt, vėliau šuo netikėtai „pakeitė“ veislę ir liko pas šeimininkus.
Praėjusiais metais buvo priimtas pataisytas Gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymas, kuriame daugiausia diskusijų sukėlė punktas, draudžiantis laikyti daugiabučiuose pavojingus šunis ir jų mišrūnus. Kartu patvirtintas ir pavojingų šunų veislių sąrašas, kuriam iki šiol priešinasi įvairių gyvūnų...