sunkioji atletika

14 straipsnių

Sunkioji atletikasunkumų kilnojimų rungtys, olimpinė sporto šaka.

Sunkiojoje atletikoje yra 2 rungtys – stūmimo ir rovimo. Stūmimo rungtyje atletas privalo štangą iškelti iki pečių ir išstumti virš galvos. Rovimo rungtyje štanga turi būti vienu judesiu pakelta nuo žemės virš galvos ir išlaikyta bent 2 sekundes

Sunkiosios atletikos sportininkai yra suskirstyti į grupes pagal svorį. Vyrai skirstomi į 8 grupes – iki 56 kg., iki 62 kg, iki 69 kg., iki 77 kg., iki 85 kg., iki 94 kg., iki 105 kg. ir virš 105 kg. Moterys skirstomos į 7 svorio grupes: iki 48 kg., iki 53 kg., iki 58 kg., iki 63 kg., iki 69 kg., iki 75 kg. ir virš 75 kg.

Sunkioji atletika debiutavo pirmosiose šiuolaikinėse olimpinėse žaidynėse 1896 metais, tačiau tuomet rungtys kiek skyrėsi. 1932 metais sportininkai pradėti skirstyti į grupes pagal svorį ir varžėsi 3 rungtyse: stūmimo, rovimo ir spaudimo. 1972 metų olimpinėse žaidynėse spaudimo rungtis buvo panaikinta. Nuo 2000 metų Sidnėjaus olimpinių žaidynių, sunkiojoje atletikoje pradėjo varžytis ir moterys.

AFP

Sportininkai dviem veiksmais – rovimo ir stūmimo – siekia iškelti kaip įmanoma didesnius svorius. Geriausi sportininkai gali pakelti apie triskart didesnį svorį nei sveria patys.

Kretingos Marijono Daujoto pagrindinė mokykla

Sunkiosios atletikos būrelį lankantys mokiniai noriai treniruojasi, dalyvauja įvairiuose sunkiosios atletikos turnyruose, pasiekia gerų rezultatų. Kretingos Marijono Daujoto mokykloje tarp mokinių labai populiarus yra sunkiosios atletikos būrelis „Būk stiprus“, kuriam vadovauja mokyklos kūno kultūro...