Artėjant 2025-iesiems, artėja Ukrainos ir Rusijos gamtinių dujų tranzito, ilgai buvusio vienu svarbiausių gamtinių dujų tiekimo šaltinių Europai, susitarimo baigtis. Šis kas 5 metus atnaujinamas susitarimas paskutinį kartą buvo pratęstas 2019 m. Nors Vakarų sankcijos ir Europos persiorientavimas ats...
Suskystintosios gamtinės dujos
17 straipsnių
Vokietija vis dar prekiauja rusiškomis suskystintosiomis gamtinėmis dujomis (SGD), nes nacionalizuotos įmonės sutarties nutraukimas kainuotų milijardus eurų – tai kelia dilemą Berlynui, tačiau potencialiai naudinga Maskvai.
Europos energetikos krizė pavertė jos pagrindinę dujų rinką populiaria vieta viso pasaulio prekiautojams, linkusiems patirti ekstremalių svyravimų poveikį.
Rugpjūčio mėnesį Rusijos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) tiekimas į Europos Sąjungą (ES) sumažėjo dėl gamyklų techninės įrangos remonto darbų ir vangesnės paklausos, tačiau eksportas gali atsigauti, jei ateinančią žiemą šalti orai paskatins vartojimą. Tiesa, vien nuo invazijos į Ukrainą pradžios R...
Europos gamtinių dujų saugyklos beveik visiškai užpildytos, tačiau to gali nepakakti, kad regionas išgyventų šią žiemą.
Dujos ir vėl kelia grėsmę pasaulio ekonomikai, nes galimi streikai Australijoje, kuri yra didžiausia dujų tiekėja, gali suardyti trapią pasaulinio tiekimo pusiausvyrą – ir dar kartą padidinti vartotojų sąskaitas.
Kinija aktyviai perka gamtines dujas, o pareigūnai džiūgauja, kad importuotojai ir toliau sudarinėja sandorius net ir atslūgus pasaulinei energetikos krizei.
Europa suskubo apsirūpinti suskystintosiomis gamtinėmis dujomis (SGD), stengdamasi sušvelninti paralyžiuojančią energetikos krizę. Dabar jos planai statyti daugiau šio kuro importo terminalų gali pasirodyti pernelyg ambicingi.
Europos gamtinių dujų kaina TTF biržoje vasario viduryje siekė 49 eurus už MWh – ši kaina yra žemiausia per pastaruosius 1,5 metų. Tai rodo, kad Europai kol kas pavyko išvengti taip bijotos energetinės krizės, – skelbia Tarptautinė tyrimų bendrovė ICIS. Nors Rusijos vykdytas ekonominis šantažas pasi...
Dujų tiekimas Europai šiemet gali nukentėti labiau dėl didesnio, nei tikėtasi, Kinijos paklausos šuolio nei dėl visiško rusiškų dujų srautų sustabdymo, skelbia Tarptautinė energetikos agentūra (International Energy Agency, IEA).
Baltijos šalių komunalinių paslaugų įmonės, pastaraisiais mėnesiais kritus kainoms, vis intensyviau ieško suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) krovinių, kurie pakeistų rusišką kurą.
Prekiautojams sutelkus dėmesį į rizikas rinkai, dramatiškas Europos energijos kainų krytis sustojo, net ir vyraujant istoriškai šiltiems orams.
Gamtinių dujų kainos Europoje išaugo sulig šaltų orų banga, kuri padidins paklausą ir parodys, kiek tinkamai regionas yra pasiruošęs žiemai esant ribotam tiekimui.
Europos pasiūlymai nustatyti ribas už gamtines dujas mokamai kainai yra „veidmainiški“, duodamas interviu „Bloomberg TV“ sakė Kataro energetikos ministras Saadas Al Kaabis.
Vilius Juzikis. Išgyventi artėjančią žiemą: ar Baltijos šalių gamtinių dujų infrastruktūra tam paruošta? (1)
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis neseniai paskelbė dar vieną įspūdingą kalbą, pakviesdamas vienos šalies žmones skaityti iš jo lūpų tardamas: „Be dujų ar be jūsų? Be jūsų“. Kalba pasirodė ne tik įkvepianti, bet ir aktuali kur kas didesniam klausytojų ratui, negu galėtų pasirodyti iš pirmo ...
Europa parengė planą, kaip išgyventi be rusiškų dujų. Jame – ne tik siūlymai dalintis dujų atsargomis tarp valstybių narių, bet ir kitų, galbūt anksčiau populiarių energijos šaltinių naudojimas: pavyzdžiui, taršus anglių kūrenimas ar atominė energetika, kurios kiek anksčiau buvo nuspręsta praktiškai...
Pietų Korėjos vyriausybė sulaukė kritikos už tai, kad įtraukė gamtines dujas į veiklų, kurios, jos manymu, padės sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį, kategoriją.